Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor vittétek először gyermek...

Mikor vittétek először gyermeketeket fogorvoshoz és hogyan viselte?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
2,5 éves és már kétszer voltam vele fogorvosnál,még 2 se volt.először az elszíneződött foga miatt,másodszor egy benövés volt a foga közt.az csak pár percig tartott,a első tovább,jol viselte,fel le mentünk a székbe,kapcsolgathatta a villanyt,és a vizet is nyomkodta,na az tetszett neki a legjobban.
2011. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom két éves volt, amikor először elmentünk egy tündéri fogdoktornénihez. Semmi gond nem volt, csak azért mentünk, hogy "szokja". Liftezett a székkel, belenézett a szájába a doki, megkopogtatta a fogait, stb. Imádta a lányom. Később, amikor már élesben kellett menni, mert állandó fogszabályzó kellett, már nagyon szívesen ment, nem félt, mint én...
2011. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21 hónapos volt,csak érdekelt a fogai állapota.Először nagyon sírt,aztán megnyugodott.Kapott matricás könyvet,én meg tanácsokat.
2011. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 éves lesz, még nem voltunk. Gyönyörűek a fogai, (pedig eszik édességet is mértékkel), minden nap mossuk alaposan. Csak amennyire nem akar idegeneknek semmit se engedni (fodrásznak hajat vágni is csak ordítva) ,hát el se tudom képzelni, hogy nyitnánk ki a száját a fogorvosnál :(
2011. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26-27 hónapos lehetett,és a Gyereksziget rendezvényén vittem be a fogorvosi kocsiba. Nagyon tetszett neki a szék, a lámpa, még bele is nézhetett a dokinéni a szájába.
2011. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2,5 éves a kisfiam. Egyszer már voltunk mert muszáj volt. Hasra esett 1,5 évesen és letört egy darab az első fogából. Elvittem, nézzék meg. Sírt, de aztán megnyugodott. De a székbe nem ült bele, az ölemben volt. Hála istennek szépek a fogai, nincs velük gond. Eszik nasit is, de mértékkel, na és persze nem maradhat el az esti fogmosás sem. Egyébként már az első 2 fogától mosom a fogait. Fogkrémet is használtam.
2011. aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 évesen vittem először, mert olvastam, hogy tanácsos megismertetni a hellyel, az orvossal. Szerencsére semmi baja a fogainak, vigyázok rájuk nagyon, de ne akkor kelljen odamenni, mikor már fúrni kell. A mi fogorvosunk amúgy sem fúr ilyen kicsinek, hiszen le kellene fogni vagy mittudomén, ami valóban elég brutális. Amúgy nagyon tetszett neki, ott ült az a kis csöppség abban a nagy székben, a szájába dugott tükröt egyből nyalogatni kezdte, azt hitte, kanál. Nagyon tetszett neki a szájbavilágító lámpa. Vettem egy színezőt és odaadtam a doki bácsinak sutyiban, hogy adja oda a gyereknek (legyen minél pozitívabb élménye). Évente el fogom vinni ezután is, akár van baja, akár nincs. A vizsgálat kb 2 perc volt, semmit nem kellett fizetni.
2011. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 évesen vittem először, nálunk javasolja a védőnő is.


Évente kell mennünk szűrésre, de már azóta 2* voltunk, mert baleset érte, és 4 foga visszacsúszott az ínyébe.


Ő jól viselte az összes alkalmat, bár kicsit trükközni kellett először, hogy kinyissa a száját.

2011. aug. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!