Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá az evésre...

Hogyan vegyem rá az evésre megint?

Figyelt kérdés
A kisfiam most múlt egy éves és egy ideje nem hajlandó a kanalas ételeket elfogadni kivéve a joghurtot,állandóan "katonákat"enne persze egyedül,próbáltam oda adni neki a kanalat, hogy együtt együnk akkor közössen, de nem hajlandó félek, hogy így marad....Voltatok már hasonló helyzetben?
2009. ápr. 13. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én fiam 16 hónaposan utasította el a kanalas kaját,szó szerint két hónapig nem ebédelt.Mert persze nem lehetett "átverni",hogy este kapja meg az ebédet,akkor sem kellett neki.Ne erőltesd,és ne is adj helyette mást neki.Minden nap leültünk ebédelni,megpróbáltam neki adni,de nem kellett.Mást viszont nem kapott helyette,csak majd az uzsit.Engem is idegesített nagyon,de elmúlt ez a korszaka egyik napról a másikra.Igaz,mint írtam hetekbe tellett.Kitartás!
2009. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanitt tartunk!!! Ő is 1 éves éppen. Én most próbálkozom azzal, hogy minél több darabos ételt adok a kezébe: banán, narancs, alma, kifli, kenyér, babapiskóta, stb. Csak hát így elég hiányos a táplálkozása.

Kanalassal csak néha boldogulunk, akkor is csak úgy, ha valami tárgyat a kezébe adok és az annyira érdekli, hogy észrevétlenül nyitogatja a száját. Csak ez nem mindig működik, mert nem sok minden köti már le a figyelmét annyira, hogy elfelejtkezzen arról, hogy etetik. Ráadásul egyre rosszabb a helyzet, mert régebben csak hisztizett, manapság pedig már csak 1x-1x eszik naponta rendes kanalas ételt.

Valószínű, az a baj, hogy már maga akar enni. Csak még nem tud.:-(

2009. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is dettó ugyan ez a helyzet! Már 1-1.5 hónapja nem eszik kanállal a fiam. Szerintem az lehet az oka, hogy jönnek a hátsó rágófogak és ezért utasítja el azokat az ételeket amiket kanállal kell enni Legalábbis én ezt gondolom, de borzalamasan aggaszt engem is, mert így tényleg elég hiányos a táplálkozása (az én babám a joghurtot sem hajlandó megenni:-().
2009. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Olvastam a "suttogóba"hogy több kanállal lehet siker,hát kapott egy detto ugyanolyat amivel etetem és úgy néz ki működik a dolog vagy csak annyira lefoglalja ,hogy ő is kotorászhat a kajába ,hogy feltünés nélkül megeszik egy tányér kaját.....
2009. ápr. 16. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!