Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy vegyem rá a gyerekemet...

Hogy vegyem rá a gyerekemet az evésre?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy a lányom egyszerűen nem akar enni,1 év alatt rengeteg ételtől undorodott meg ,még olyanoktól is amiket régen imádott.De amiket szeret abból is nagyon keveset eszik,és már kevés ételtől is jóllakik.egyszer ráeröszakoltam,de hiba volt mert sírt hogy mennyire fáj a hasa,utána pedig hasmenése lett.Mit tegyek?Vizsgálassuk ki? a kislány 15 éves162cm 41 kg.
2009. jan. 10. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Az nagyon kevés, ez már táplálkozási zavar...szerintem divatból csinálja. A legjobb, amit tehetsz, hogy megkérd segísten a főzésben, és vele együtt próbálj ki új kajákat. Ha maga csinálja a kaját, előbb-utóbb belekóstol, mert kíváncsi az eredményre, és talán megjön a kedve. Ha ennek lelki okai vanak, akkor elsősorban te próbáld megfejteni, utána vidd kivizsgálásra, hátha valami szervi betegség. Legutoljára pszichológus.
2009. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az adatokból itélve nagyon sovány.Ha csak nem eészségüszi oka van akkor.Lehet hogy ilyen alkat tágitani lehet a gyomrát folyadékkal max de inkább ne eröltesd.Lehet hogy divatból csinálja.Tedd helyre, mond elneki hogy milyen sovány.52 KG-NAK kellene lennie.Ha divatból csinálja akkor is 15 évesen lehetne annyi esze hogy rájöjjön hogy ez így nem jó.
2009. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem pszichológushoz kellene vinni mert 15 éves lányoknál gyakori hogy tul kövérnek tartják magukat és nem esznek vagyis halálra fogyókúrázzák magukat.
2009. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem anorexiás lehet. Egy fontos: Ne vidd rögtön szakemberhez, hanem inkább magatok próbáljátok meg megoldani, persze ha nem sikerül, akkor muszáj orvoshoz vinni. Ha rögtön elcipeled pszichológushoz, nagyon ellenállhat, és csak méginkább megmakacsolja magát... Tapasztalat. Próbáld átgondolni, vajon mi lehet ennek az oka...
2009. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tényleg anorexia gyanús,ami semmiképpen sem divat :(,hanem súlyos betegség. Ellen fog állni,de sajnos a győzködés, kettőtök közötti megoldás sem fog sokra vinni a dologból. minél többet mondod neki,annál erősebb lesz benne az undor. szerintem menj el (akár nélküle is!) a helyi nevelési tanácsadóba vagy egy pszichológushoz,mondd el neki a történeteteket és kérj segítséget.
2009. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Beszélgettem vele,nem hinnem hogy anorexiás,2 éve viszont fogyókúrázott de már abbahagyta.Ez kb 2 hónapja tart de nem hiszem h anorexiás mert nem látja magát kövérnek,meg szokott hamburgert,meg egyéb hízlaló dolgot is enni csak nagyon keveset mindenből.De szerintem egy kivizsgálás nem árthat,és a súlya valóban nagyon kevés.sose volt valami nehéz de 2hónapja 44kg volt.köszönöm mégegyszer
2009. jan. 11. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!