Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudod feldolgozni,...

Hogyan tudod feldolgozni, hogy az oviérett gyerekedtől "elválsz"?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ennyire béna vagyok, de teljesen ki vagyok készülve attól, hogy az én kicsi kislányom oviba megy szeptemberben, s nem leszünk már abban a meghitt együttlétben, mint eddig. Előfordul, hogy esténként bőgök is. Pedig muszáj lenne összeszednem magam, tudom, dehát olyan gyorsan eltelt ez a három év, és soha de soha nem leszünk már ennyire EGYÜTT, hanem folyamatosan függetlenedni fog inkább. Már most is úgy élvezi a gyerekek társaságát, nem egy anyámasszony katonája típus, a közösségtől nem féltem. De ez az elválás... Ti hogyan éreztek?
2011. aug. 14. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha addig nem múlik el, akkor meg fogja érezni a lányod, és pont TE leszel a sírás oka, amikor éppen Neked kellene majd megnyugtatni a reggelenkénti elváláskor.

Fogd fel úgy, hogy ez az élet rendje :)

2011. aug. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁÁ,én is ilyen vagyok.Olyan gyorsan elrepült a 3 év!:(És már soha nem lehetünk ennyit együtt.

Én próbálom ezt nem mutatni előtte,hanem mindig vidáman a jót mesélem róla.Remélem nem érzi meg,hogy azért kicsit szomorú vagyok.Csináltam egy naptárt is neki,hogy tudja mennyit kell még aludni addig.Egyik szemem sír,másik nevet.

2011. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok ezzel én is(holott a 2. gyerekemről van szó).A kisfiam szintén szeptemberben kezdi az ovit(májusban volt 3 éves),és nekem is az a gondom,hogy kezdődik a "leválás" időszaka.Illetve az is,hogy már nem csak én illetve a (viszonylag)szűk környezete neveli,hanem "idegenek" is.De hát ez az élete rendje.Ő már nagyon várja,én pedig nem mutatom ki,hogy mennyire rossz ez nekem.Sokat szeretgetem,ölelgetem,hogy az utolsó ilyen "csak az enyém" heteket kiélvezzem.
2011. aug. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi meg bölcsit kezdünk, alig 2 évesen. Neki semmi baja nem lesz, imádja a gyerektársaságot, de én romokban heverek. Hogy napi 8 órán keresztül ne legyen velem? El sem tudom képzelni:(
2011. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, én sem mutatom ki a szomorúságomat egyáltalán!!! Örömmel beszélek neki én is az oviról, mi lesz ott, juj de jó lesz stb., de én magam kész vagyok teljesen.
2011. aug. 15. 14:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg elképzelni, hogy a gyereked soha nem függetlenedik tőled, óriás csecsemő marad akit etetned, gondoznod, és 24 órában felügyelned kell. Nem lesz óvodás, iskolás, nem tanul szakmát és nem fog dolgozni sem, mert minderre nem alkalmas. Súlyos fogyatékos.

Ugye ezt nem akarod?

Akkor örülj neki, hogy nő, fejlődik, aminek természetes része, hogy önálló élete lesz. Szoktasd magad a gondolathoz, hogy ő csak "vendég a háznál", és fel fog nőni.

Ismered Kahlil Gibran A próféta című könyvét? Abban olvastam a következőt:

"És egy asszony, aki mellére csecsemőt szorított, azt mondta: Beszélj nekünk a Gyermekekről.

És ő így szólt:

Gyermekeitek nem a ti gyermekeitek.

Ők az Élet önmaga iránti vágyakozásának fiai és leányai.

Általatok érkeznek, de nem belőletek.

És bár véletek vannak, nem birtokaitok.

...

Ti vagytok az íj, melyről gyermekeitek eleven nyílként röppennek el.

Az íjász látja a célt a végtelenség útján, és ő feszít meg benneteket minden erejével, hogy nyilai sebesen és messzire szálljanak.

Legyen az íjász kezének hajlítása a ti örömetek forrása;

Mert Ő egyként szereti a repülő nyilat és az íjat, amely mozdulatlan. "

2011. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!