Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nem jött össze a...

Akinek nem jött össze a testvér dolog, hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Pld. ha sok évig próbálkoztok, elvileg nincs semmi gond, és mégsem jön... Ki lehet heverni?! :((
2011. júl. 28. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem egy évig próbálkoztunk, most abbahagytuk, mert a férjemnek nincs munkája, kifogytunk a tartalékokból, nekem is dolgoznom kell majd. Nagyon rossz érzés, de közel sem olyan tragikus, mint ha nem lenne gyerekem. És még talán lesz mésig egy kistesó. Ha nem, akkor ezt az egyet fogom imádni életem végéig.
2011. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez aranyos válasz volt, köszi! :)


Nekem is egy van, de én nem is akarok másodikat. A bátyáméknak van egy 8 éves lányuk, és kb. 7 éve szeretnének neki testvért, de nem jön össze, és a sógornőm egyre depisebb :(( Nem tudom, mivel segíthetnék.. még én sem tudom megvígasztalni, pedig nekem is csak egy gyermekem van, igaz, nekem önként van egy :)

2011. júl. 28. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az van sajnos, hogy a lányom csodababa volt, mert azt mondták nem lehet gyermekem egy petefészek rendellenesség miatt, de mégis hihetetlen, hogy sikerült őt összehozni. Most lassan 3 éves, és hiába próbálkozunk, már a tesó sehogy sem akar összejönni, pedig abszolút nem védekezünk semmivel sosem, hogy hátha sikerül megint egy véletlen, de nem és nem 2,5 éve már.. Reménykedem, de attól tartok mégegyszer ilyen szerencsénk nem lesz már:(
2011. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát Lányok, kívánom, h teljesüljön minden a vágyaitok szerint! :)


Sógornőmet meg majd kirántom valahogy az önsajnálatból. Bár ő nem érti, hogy én hogy nem vagyok depis, és nekem hogy lehet kerek a világ egy gyerekkel. (nekünk is lányunk van). :) Ezért nem igazán találom a megfelelő vígasztalási, vagy elterelési módszert..


Köszi a válaszokat!!!!

2011. júl. 28. 14:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekem sem kerek a világ egy gyerekkel, hiányzik a lelkem egy darabja. Plusz nagyon komoly anyagi gondjaink vannak, lehet, hogy elveszítjük az otthonunkat. De a barátnőmről nemrég kiderült, hogy áttétes rákja van. Van két gyermeke, egy 2 éves és egy 4 éves. Ennek fényében úgy látom, mindent meg tudunk oldani, akármi is jön, nem szabad keseregni, örülni kell az életnek, a gyermekeknek, és annak, hogy fel tudjuk nevelni őket. Sajnálom, ha túl filozofikus a dolog, de sajnos ez az igazság.
2011. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Én is "önkéntes egygyerekes" vagyok. Sokszor azt látom, hogy az emberek nem annak örülnek ami van, hanem sajnálják, hogy milyük nincs!!! Itt ugyanaz a helyzet! Amiatt depizni, hogy nincs második baba? Hisz egy okos értelmes nagylánya már van!! Nevelgesse adjon meg neki mindent, sok közös program és élmény várhatna rájuk.

Vagy akár vigyázhatna néha-néha a te gyerkőcödre, amíg ti kikapcsolódtok stb.....

Örüljünk annak ami van :))))))

2011. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jaj istenem.. :( Milyen rossz dolgok tudnak történni az emberrel :(( Ismeretlenül is kívánok sok csodát és gyógyulást a beteg anyukának!!!


Én is ezt érzem, h nem tud annak örülni ami van. Én annyira boldog vagyok ezzel az egy gyerekkel, a férjem azt mondja, a sógornőm kettővel se lenne az.. mert akkor egy harmadikat szeretne.. Hát nem tudom, mitől van ez.. :((


Első válaszoló, kívánom, h ne veszítsétek el az otthonotokat!!!! Gondolom, devizahitel, ugye? :(

2011. júl. 28. 15:09
 8/10 anonim ***** válasza:
devizahitel és munkanélküliség és gyes :) pedig fővárosiak vagyunk, felsőfokú képzettséggel, nyelvtudással meg mindennel, ami kell... majd jóra fordul azért minden. köszönöm a jó kívánságot, asszem nem sokat segítettünk Neked! :)
2011. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De igen, segítettetek!! :) Még továbbképzem magam e témában amúgy, ahova járunk gyerek-tornára, ott is sok az egy-gyerekes anyuka. Minden jót Nektek!!!
2011. júl. 28. 22:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak sok kitartás kell, nekem 11 év után sikerült a testvér. Már teljesen lemundtunk róla.
2011. júl. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!