Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 gyerekesek nálatok mi a...

2 gyerekesek nálatok mi a helyzet a szobában?

Figyelt kérdés

Valami ötletre lenne szükségem. 2 fiam van, az egyik 3.5 éves lesz nemsokára, a másik 1.5 múlt. A nagynak leesésgátlós ágya van, a pici még rácsosban, de tervezzük, hogy neki is másik ágyat veszünk.

A gond az, hogy a 2 ágy egymás mellett van, a tetejük-végük közt egy kis éjjeli szekrény volt, de már az is el lett véve. Ugyanis a nagy folyton piszkálja, szórakoztatja a kicsit, és így mire elalszanak, már kelhetnek fel.

Tetőtérben lakunk, közös szobájuk van a gyerekeknek, de ez így nem a legjobb megoldás. Nálatok hogy vannak a gyerekek ágyai? És milyen ágyuk van? Esetleg egy alacsonyabb emeletes ágy jó ötlet lenne, vagy még korai? Láttam a boltban egyet, aminek csak fölül van ágy része, alulra meg be lehetne tenni a leesésgátlós fenyőkeretes ágyat.

Nálatok hogy van?


2011. aug. 17. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

két galériaágy egymás mellet

simán átmásznak egymáshoz de nálunk nem gond a piszkálás


amúgy 4 évesen lett galéria ágyuk

2011. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kérdés szuperjó!

Nálunk is egy szoba van a két gyereknek egyenlőre.

Kiságyuk van, még csak 9 hónaposak, de sima heverőt fognak majd kapni később. A fal mellett vannak az ágyak egymás mögött.

Én emeletes ágyat nem vennék, félteném a fent alvó gyereket.

2011. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

SZia! Mi az ikeában vettünk emeleteságyat, ez elég alacsony (kb 120 cm a felső szint). Meg lehet fordítani is, ekkor sima ágyként használható. Jelenleg a nagy fiam ő 3 éves lesz még sima ágyként használja, a tetején egy kupola van, és ha a kicsit nagyobb lesz, akkor megfordítjuk emeletággyá. Éjszaka elég sokat mászkál, így nemmerem fent hagyni. A kicsi még csak 1 éves, de az ő szempontjából mindegy, mert a földön van az alsó szint. :)Itt egy link, bár élőben sokkal jobban néz ki, nagyon jó kis alvóskuckót alakítottak ki az alsó sinten.

[link]

2011. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Emeletes ágyuk van, mert olyan pici a szoba.

Először kitört a balhé, hogy ki akar felül aludni, a csatát a nagy nyerte. Majd utána pár nap múlva kitalálta, hogy az nem jó, hiába van önálló kis területe, de én föntre nem tudtam odabújni, de néha a kicsihez igen. Akkor cseréltek.

A kicsi ment föl boldogan, aztán rájött, hogy egyedül van ott, kéne a társaság. Most mind a kettő lent nyomorogva, összebújva alszik (állítólag ez nekik így jó), mint egy szerelmespár. Néha még álmukban is ölelik egymást vagy fogják egymás kezét. Bár ez nem tart majd sokáig, mert egyre szűkösebb a hely.


A gyerkőcök járnak oviba/bölcsibe? Mert nálunk amióta ovi/suli van, azóta este fáradt mind a kettő, és sokáig egyik se tudja macerálni a másikat.

2011. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

15:14

a nagyobbik ovis, de most szünet van. A pici itthon van,nem bölcsis.

Az esti elalvásnál nincs gond, de a nappalinál igen. És ha nem alszanak....szerintem nem kell bemutatni milyenek olyankor a gyerekek:)

2011. aug. 17. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert nálunk a jobb időszak akkor jött el, amikor mind a kettő egyszerre kelt és egyszerre feküdt, és az alvásigényük is közeledett (pl. egy vagy egy sem).


"És ha nem alszanak....szerintem nem kell bemutatni milyenek olyankor a gyerekek:)"


Nálunk olyan volt, mint amikor az éhes Godzilla találkozik az extasyt bevett Jurassic Park-os T-Rex-szel.

2011. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fiam nov-ben lesz 3 éves, lányom szept. 1 éves.

Egy gyerek szoba, és egy felnőtt szobánk van. Délben a kicsi megy a rácsoságyba, ott vagy beájul egyből vagy sír néhány percig, a nagy pedig a nagy szobában levő kanapén alszik el.

Este együtt fürdenek, kicsit viszem előbb ki, ő megy aludni, a nagy köztünk alszik el, majd átvisszük a helyére. Egybe nem megy mert a kicsi alvás előtt sírós, a nagy meg még mindent kitalál, és felverné az épp elaludt hugát.

2011. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is 2 fiú van 1 szobában (4,5 éves és 21 hós) és mi is tetőtérben lakunk :)

A szobájuk téglalap alakú, az egyik rövidebb oldalon van az ajtó és a másikon egy rendes ablak.

Az ablak alatt, a 2 hosszú fal 1-1 oldalán van az ágyuk, tehát ők nincsenek egymáshoz közel, mégis sokszor randalíroznak esténként :)

Én egyelőre nem mernék emeletes ágyat venni, mert a nagy sem olyan nagy még, meg tuti, hogy a kicsi is mindig fel akarna mászni oda...

Ja, a du-i alvást mi úgy csináltuk, hogy a nagyot a hálóban fektettem le a mi ágyunkba, így legalább én is pihiztem vele egy kicsit :) De már sajnos egyáltalán nem alszik, akármit csinálok, pedig nekem nagyon hiányzik az a fél óra szieszta :((((

2011. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!