Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 vagy több gyerekesek, hogy...

3 vagy több gyerekesek, hogy telik egy napotok? Főleg az este érdekel.

Figyelt kérdés
Mekkorák a gyerekek? Mi a reggeli és az esti napirendetek hétközben/hétvégén?
2011. okt. 27. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyerkőc (6, 6, 4 és 2 évesek), 7-kor van ébresztő, reggeli, fogmosás, öltözés, majd a nagyokat a férjem viszi suliba munka előtt, én pedig a két kicsit oviba ill. bölcsibe, aztán én is dolgozom.


A párom 4-ig, én 5-ig dolgozom, így ő gyűjti be a csapatot, míg engem várnak addig megírják a leckét, játszanak. Fél 6-6 körül érek haza, ekkor vagy a férjem, vagy én összedobok egy gyors vacsorát (abszolút változó, hogy ki), utána 7 körül fürdés (először a kicsik, majd a nagyok), meseolvasás (megosztva, a kicsinek mást kell olvasni, mint a nagyoknak), alvás.


A kicsiknél fél 8-kor, a nagyoknál 8-kor van lámpaoltás.


Hát úgy nagyjából ilyen. Nagyon gördülékenyen megy, de muszáj, mert különben káosz lenne a napunk. Így jut időnk magunkra és egymásra is. :) A hétvégénk persze kicsit más, kevésbé kötött, de a lámpaoltás ott is fix időpontban van.

2011. okt. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyermekeink 9, 5, 3, és 1,5 évesek. Hétköznap 6 körül indul a napom, a legkisebb ébreszt. Tejet melegítek neki, teát főzök, öltözök, megetetem a kutyát, meg a macskákat beágyazok, becsukom a kanapét, ahol alszunk, a kicsit pelenkázom, öltöztem. 6:55 kor kor mindenkinek ébresztő, de sokszor addigra már fent vannak. Ruhát hozok, öltöztetek, fésülök, negyed 8 kor leülünk közösen reggelizni, félkor indulás. Párom vagy elmegy 7 kor dolgozni vagy csak fél kilenckor, ilyenkor ő viszi a nagyokat, egyébként én. Nagylánytól a sarkon köszönünk el, onnan egyedül megy, a kicsikkel irány az ovi. Háromnegyed 8-kor már ott vagyunk. Nyolcra hazaérek a kicsivel. Itthon főzés, mosás, takarítás, a szokásos dolgok, plusz heti pár nap vigyázok egy szintén másfél éves kislányra. Ebéd után, míg alvás van én tanulok. Innen kezdve naponta változik, hogy kinek milyen különórája van, ezt elég nehéz összeszervezni, néha nagypapa is besegít. Pl: szerda: Fél négykor összeszedem a nagylányt és az ovist meg egy ovistársát, kicsik papával vannak. Nagylányt kirakom szolfézsórára, az ovisokat manótornára viszem, fél hatra hazaérek, párom negyed hétre megy a nagylányért néptánc végére. Egyszer csak összeverődik megint a család. : ) Vacsora 6 kor van, ilyenkor hideget eszünk, hiszen mindenki meleget ebédel. Néha, tojásrántotta, bundáskenyér, ilyesmi is belefér. Többnyire a párom csinálja, ha nincs még itthon, akkor én. Két kicsi kádban fürdik együtt. A nagyok zuhanyoznak. A legkisebb fél nyolckor megy aludni. Nagyobbak mesét néznek vagy olvasunk nekik. Legkésőbb fél kilenckor alvás. Addigra kész vagyok a konyhával, általában a hajtogatás marad csak hátra . :)Szombatonként 10 re megyünk úszni a három nagyobbal, addig apa tartja otthon a frontot és ebéddel vár, a délután szabad. Vasárnap reggel 7 kor kelünk, templomba megyünk, utána az egész napot a párom szüleinél töltjük. Nagy vonalakban ennyi...
2011. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastam úgy mentem össze, én egy 4 hónapos lánykával vagyok itthon, s sokszor nem érem utol magam, erre Ti meg tökéletesen csináljátok, MINDEN ELISMERÉSEM!!!! , remélem egyszer én is belejövök, mert jelenleg elképzelhetetlennek tartom hogyan bírnék egy második babóval, pedig hármat terveztünk.
2011. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megnyugtatás képpen. Az első babánál én is pontosan ezt gondoltam. Nem tudtam elképzelni, hogyan lehet két gyerekkel boldogulni, amikor nekem egy is kitölti minden időmet. És most megy már néggvel is. Szóval nyugi, belejössz, nem lesz gond!
2011. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 3. válaszolóhoz: ugyan ezt éreztem én is.

Azért olvastam el a válaszokat a kérdésre, mert bár nekem még csak a pocakomban van a második gyerekem, néha töprengek azon,hogy hogy fogom menedzselni az egészet.


Azért úgy látom,nagy szükség van ehez egy gondoskodó, segítő férjre.


Sok erőt adtatok nekem, úgy tűnik tényleg minden csak szervezés kérdése.

2011. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem 3 gyerekem van, 3 éves a lányom és 14 hósak az ikerfiaim. A lányom még nem ovis, mert majdnemcsak kivitelezhetetlen beszoktatni, elvinni és menni érte naponta. Falun lakunk, és csak a szomszéd faluban van ovi. Várom hogy a fiúk legalább tudjanak rendesen menni, hogy ne kelljen babakocsit vinni, és ki-be teszegetni őket kocsiba, babakocsiba, huhh. Szóval pár nap után feladtuk ezt, talán tavasszal, lányom még csak most tölti be úgyis a 3at 2 hét múlva.

Az esték elég zsufik, és igen, jól írták, kell hozzá egy férj is, aki nekem sokszor nincs itthon, és így elég nehéz, de már belejöttem azért elég jól szerintem. Remélem ez később is így lesz!

És tényleg le a kalappal előttetek.

Amúgy még én is kacérkodok a negyedik babával, de csak ha már a fiúk is ovisok. De ez még a jövő zenéje. :-)

2011. okt. 31. 20:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egy gyermekes anyuka vagyok - köszönöm a bíztató szavakat , ha hiszitek ha nem ma egész nap ezen kattogott az agyam, hogy "de béna vagyok, nem haladok semmivel, míg ti sokgyermekkel is megoldjátok..." - de most kicsit megnyugodtam, és bízom benn, hogy igazatok lesz, s én is megoldok majd mindent :)
2011. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!