Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedüli kislányként a kiscsop...

Egyedüli kislányként a kiscsoportban, nem fogja magát rosszul érezni?

Figyelt kérdés

Egy hete tudtam meg, hogy az oviban a kiscsoportban (vidéki kisváros) az én kislányom lesz az egyedüli lány, 19 fiú mellett. Ez kissé gyomorgörccsel tölt el. Szerintetek ő észreveszi ezt? Én ki vagyok bukva nagyon. :( Legalább még egy kislány lett volna...


3-4 évesek amúgy.


2011. aug. 17. 22:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

hűha....


azt tudom írni, hogy vannak szelíd, kicsit "lányosabb" fiúk is, nem csak a tipikus fiúk, így hátha nem lesz gond. :)

2011. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hanem az, hogy egy ekkora létszámú fiú csoportot nehéz kordában tartani. A nagyobb lányomnál 9-16 körül volt az arány a fiúk javára, ez komoly próbatétel volt az óvónőknek a foglalkozásoknál.
2011. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: tényleg lesznek akik barátkoznak vele, nem minden fiú vad, de még két kislány is kevés lenne a csoportban.
2011. aug. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hú, hát nem nyugodtam meg. Néha úgy elkap a sírás emiatt, amúgy is olyan nehéz "kiengednem" a szoknyám mellől. Olyan kis cicás,meg bújós... Persze tud vagány is lenni, de az alaptermészete olyan kislányos. És tessék, erre kapunk 19 fiút :((
2011. aug. 17. 22:53
 5/21 A kérdező kommentje:
Az ovonők azt mondják, h sokat vannak az udvaron (télen-nyáron) és a többi csoportban (ők nagyobbak) vannak lányok. Nem tudom. Szívem megszakad komolyan. 6 órát lesz csak bent, lehet, h kevesebbet, anyósom tud majd érte menni hamarabb minden nap.
2011. aug. 17. 22:55
 6/21 A kérdező kommentje:

Bízom nagyon azért a szolíd(abb) kisfiúkban :)


Ovónéni szerint (megvolt a családlátogatás már mindenhol) elég kis harcias huszárok vannak.

2011. aug. 17. 22:56
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha csupa kisangyal lenne az összes fiú, akkor se lesz könnyű. Én amúgy nem csak a verekedésre vagy durvaságra gondoltam, hanem arra is, hogy az oviban komoly nevelői munka is folyik (a legtöbben), tehát kézműveskednek, mondókákat tanulnak, énekelnek. Ebben a korban meg a fiúk lelkesedése, türelme és általában a tehetsége (kézügyesség, rajzolás) ez irányban nem épp olyan mint a lányoké. Amikor a kitett rajzokat és egyéb munkákat nézegettem, a lányoknál a legtöbb a koruknak megfelelően átlagos volt, volt néhány kiemelkedő, és néhány esetlenke. A fiúknál meg szintén volt egy-egy kiemelkedő, de a legtöbb bizony gyengébb a lányokénál, elnagyolt és összecsapott. A lelkesedésük is hasonló volt az ilyen foglalkozások iránt.

Szóval nálunk az óvónők igencsak megküzdöttek ezzel, örülök is hogy a lányom az első év után átkerült a következő csoportba (a kiscsoportot ismételte), ég és föld volt a kettő.

2011. aug. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem értem az egészet. Figyelniük kéne a nemek arányára (is) felvételnél, de ez egészen elképesztő számomra. :(( Nem hiszem el, h az elutasítottak között nem volt egy lány sem.
2011. aug. 18. 00:04
 9/21 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj. Először is nézz szét jól a csoportban, biztos lesz szimpatikus kisfiú(k). Ha látod majd őket, megnyugszol, hogy jó helyen lesz a kicsi lányod. Meg aztán gondolj bele, az összes fiú őbelé lesz szerelmes :))))
2011. aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

00:15


Sajnos itt nem csak erről van szó.

Amikor ott áll az anyuka, hogy a másik csoportban énekelgetnek, mondókáznak, festenek, gyurmáznak, az ő gyereke csoportjában meg elmegy fél óra a rábeszélésre hogy méltóztassanak az uracskák a foglalkozásban részt venni, ne kardozzanak az ecsettel, megvigasztalják a pityergő balkezes Pistikét hogy nem is ügyetlen, szétválasztják Karcsikát és Gézukát akik ölrementek a kék ceruzáért, visszahozzák a kiszökött Petikét, addig az ő gyereke ezekből kimarad. Kiscsoportban ez még nem annyira gond, de nagycsoportban már nálunk rendes foglalkozások voltak, játékos formában de mégiscsak ismeretterjesztés és tanulás. Abban a csoportban ahol több volt a fiú, ott keményen megküzdöttek az óvónők.

2011. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!