Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedüli kislányként a kiscsop...

Egyedüli kislányként a kiscsoportban, nem fogja magát rosszul érezni?

Figyelt kérdés

Egy hete tudtam meg, hogy az oviban a kiscsoportban (vidéki kisváros) az én kislányom lesz az egyedüli lány, 19 fiú mellett. Ez kissé gyomorgörccsel tölt el. Szerintetek ő észreveszi ezt? Én ki vagyok bukva nagyon. :( Legalább még egy kislány lett volna...


3-4 évesek amúgy.


2011. aug. 17. 22:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem el, h az elutasítottak között nem volt egy lány sem"


Nálunk a vezetőnő azt mondta, hogy ilyenre szokott figyelni, de abban az évben valamiért jelentősen több volt a fiú.

2011. aug. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Középső csoportot már nem itt fogja járni, költözni fogunk. Remélem az új oviban több szerencsénk lesz. :)
2011. aug. 18. 01:35
 13/21 anonim ***** válasza:
00:15 vagyok. Próbáltam nyugtatni a kérdezőt, mert mint írja, gyomorgörcse van ettől. Erre te meg nyomod neki a rémisztőbbnél rémisztőbb történeteket. Gratulálok.
2011. aug. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
Úgyis szembesül ezzel, és nem rémtörténeteket meséltem hogy jaj szétcincálják a kislányát, hanem hogy az óvónőknek nagyon nehéz ilyen magas fiú-aránnyal a foglalkozásokat tartani. Ezt hallgattam egy évig, ha ez a helyzet, akkor most írogassak én is rózsaszín ködös válaszokat, hogy ugyan, minden jó lesz? Amúgy néha jobb, ha az ember tudja mire készülhet és ha választás elé kerül vagy eleve különböző tervei vannak, akkor figyelembe veheti.
2011. aug. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Jól vanna, bocsi,kicsit nyersen fogalmaztam, pedig tényleg jót akartál te is! :) Csak megértem szegényt, de azt mondom, az ismeretlentől nem feltétlenül fog félni, és ő nem is az ovónő szempontjából kérdezte, hanem a kislánya szempontjából a dolgot. Reméljük, hogy nagyon jól fogja magát érezni a kislánya az oviban, a "nehézfiúkkal" meg majdcsak elbánnak az ovónénik! :)
2011. aug. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Amúgy most így megpróbáltam felidézni az ovis társaimat, de csak egy fiú ugrik be. Szóval nem is emlékszem az összetételre, ezek szerint a gyerek szempontjából nem annyira lényeges, mint az ovónéni és a szülő(k) szempontjából.
2011. aug. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Na hát nálunk a bölcsiben a lányokkal sokka több gond van. elkényeztetett majom mindegyik, hisztiznek, erőpszakosak, karmolnak.

Nem a nemek aránya határozza meg a csoport hangulatát!

2011. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"nem is az ovónő szempontjából kérdezte, hanem a kislánya szempontjából a dolgot"


A gyerekre is hatással van, hogy az óvónő mennyit foglalkozik fegyelmezéssel és mennyit aktívan foglalkozással/mesével.

2011. aug. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Minden csoportban vannak szolíd kisfiúk is (ezt figyeltem meg). A lányaim is inkább fiúkkal barátkoznak, ők nagyon aranyosak!


Úgyhogy szerintem ne aggódj!

2011. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem fiam van, szintén kiscsoportos, ő meg a lányokkal barátkozik inkább. :)

Szerintem ne aggódj emiatt, ennyi fiú közül is biztosan megtalálja a kislányod a hozzá illő játszópartnert.

Én még örülök is, hogy a fiamnak barátnői vannak inkább, szerintem sokkal jobb egy ellenkező nemű barátság (nyilván oviban mindegy, a későbbiekben gondolom), mert kiegészítik egymást, és amit egy fiú nem beszél meg egy haverral, mert ciki, azt egy lány barátjával simán, és fordítva is.


Nézd úgy, hogy csak egy évről van szó, legrosszabb esetben is csak kicsit fiúsabb lesz, mondjuk néha autózik és focizik. Az ő kegyeiért fog versengeni mindenki, biztos, hogy az óvónők is jobban odefigyelnek majd az egy szem kislányra, és megtanul alkalmazkodni a fiúkhoz.


Próbálj megnyugodni, engedd Neki, hogy az anyukájából áradó stressz kihatása nélkül ismerhesse és szerethesse meg az új pajtásait. :)

2011. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!