Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyermeketek mikor...

2,5 éves gyermeketek mikor alszik el és mennyit alszik délután?

Figyelt kérdés
Az én lányomat fél 2 körül szoktam lefektetni du. és eddig ált-ban 1,5-2 órát aludt, de kb. 1 hete van hogy szinte egyáltalán nem alszik vagy csak minimálisat:( Gyerekkoromban én sem aludtam délután már az oviban. Lehet, hogy Nála is ez kezd "kialakulni"?
2009. ápr. 14. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Sógornőm fia,27hós. Déltől alszik 2,5 3 órát. Éjszaka meg 9-től reggel fél8ig.
2009. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia nem lehet, hogy az óra átállitás zavarta meg?Mivel ök még ragaszkodnak a rendszereséghez. Ha nem fektetem időben " az ö orája szerint akkor nem alszik tul pőrőg de látszik, hogy fáradt. Nálunk ez történt tegnap volt az első nap, hogy ujra rendesen kb.2 órát aludt délután. De minden gyerek más.
2009. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 25 hónapos. Ő már egy éves kora óta nem mindig alszik nappal. De előtte rengeteget aludt. Sokáig próbáltam a déli alvást de nem ment, úgyhogy feladtam, úgyhogy most ha alszik, alszik ha nem nem. Sajnos én feladtam. Aztán volt olyan időszaka hogy aludt, igaz nem délben, meg volt olyan hete is hogy nem aludt egész nap. Eleinte még ilyenkor legalább elaludt hamarabb este, de mostmár van hogy kibírja ugyanaddig mintha aludt volna délután. Lehet más meg fog vetni, de nekem nem sikerült ez a déli alvás dolog úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva. De mostanában meg megint be van állva hogy alszik azért, de délután három körül. Volt egy idő hogy este 5 kor aludt el és felkelt 7-fél8-kor, de megfürödtünk, kicsit játszottunk, vacsiztunk és mentünk aludni. Nem volt semmi gond! Soha nem zavarta meg hogy ha késő délután aludt el! De már ezt elhagyta! Mostmár mint írtam du. 3 körül el szokott aludni.

Este amúgy 10-kor fekszik, próbáltam már hogy 9-kor lefeküdtünk, de nem ment a dolog. Úgyhogy maradunk ennél. Majd ha megy bölcsibe úgy is korábban kel és jobban le fog fáradni a gyerekektől és akkor biztos fog aludni délben, remélem. De amúgy még mindig próbálom lefektetni ebéd után, de nem alszik ha nem akar hiába csinálok bármit.

Ja amúgy reggel olyan fél 9-kor szokott kelni mostanában, de van hogy fél 8-8-kor, de itt is voltak időszakai. Volt hogy ugyanakkor feküdt le este és mégis fel volt reggel 7-kor, napközben mégsem aludt. Érdekes egy gyermekem van! Próbáltam már rájönni hogy mibe fárad el, de még nem sikerült szabályt találnom. Úgyhogy reménykedek, hogy a bölcsibe minden jó lesz. Persze szépen fokozatosan én is visszaveszem este, hátha mivel korábban kel hamarabb alszik el majd este.

Voltunk pár napot beszokni, de aztán beteg lett, azóta itthon vagyunk, úgyhogy kezdhetjük előlről. Nem is tudom hogy mint lesz.

Tehát én úgy gondolom, hogy próbálkozz még egy darabig te is mindenképp, pláne ha idáig jól ment minden, lehet ha látja rajtad hogy nem adod fel, akkor helyrejönnek a dolgok. Ha meg nem akkor úgysem tudsz mit tenni.

De még ha nem is alszik próbáld meg úgy hogy akkor is feküdjön nyugodtan hogy pihenjen kicsit. Mesélj neki, énekelj neki hátha elnyomja az álom.

Mondom én. :) Nekem sajnos nem sikerült! Remélem neked fog! De amúgy ha nem sikerül sehogysem, akkor se érezd magad rossz anyának. Majd bölcsibe, oviba kialakulnak a szokásai, persze a te alkalmazkodásoddal csak.

2009. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2,5 éves, már több hete nem alszik napközben. Nem hisztis, nem nyűgös, nem tűnik fáradtnak és este 8- reggel 7-ig alszik. Mi is korán kelünk mindig, 6 órakor.
2009. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a váalszokat, különösen a hosszan válaszadónak!!!
2009. ápr. 16. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:
A kislányomnál is volt egy ilyen időszak(ugyanilyen rendszerben aludt, mint a Te lányod), de ő nagyon nyűgös lett estére már, így ismét lefektettem időben, ha csak pihengetett, már az is jó volt. Kb. 2 hónapig volt így, most már alszik rendesen.
2009. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!