Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezdjek megijedni, vagy ne...

Kezdjek megijedni, vagy ne lássak rémeket?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kisfiam,pár hónapja fájlalta a csípőjét,combját,de elmúlt neki kb 1 hónap alatt.Nem találtak semmit,csak engem néztek túlaggódós anyunak.Tegnap megint rálépett a lábára,elkezdett sírni nagyon.MEgnyomkodtam a combját,nagyon sírt,eltolta a kezem,majd sántított párat.Utána sétáltattam még,de akkor már nem sántított.
2011. aug. 19. 06:10
 1/4 anonim ***** válasza:
az ilyenben nem lehet túlaggódós egy anyuka,ha ennyire fájlalja annak oka van,most mondanám hogy talán nől,de azt mondják az ilyen jellegű fájdalom 4 éves kor körül jelentkezik.beszélj a védőnővel mindenképp.mond el neki neked úgy tűnik nagyon fájlalja,neki milyen ötletel van mit tegyél vele.
2011. aug. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár jóval idősebb voltam, de azért elmesélem.

Általános iskola első osztályában tesi órán megfájdult a combom. Mindenki azt hitte, szimulálok, nincs kedvem tornázni, de alig bírtam felállni, így hagytak. Hazafelé társaimra támaszkodva mentem. Anyu este vitt be az ügyeletre, mert elég mozgékony gyerek voltam, de aznap ki sem keltem az ágyból. 3 hétig voltam bent, combizom gyulladással. Nem tudtak az orvosok semmit sem csinálni, milliószor ultrahangoztak, nem találtak semmit. Adni sem tudtak rá semmit, csak borogatást. Kórházban azért kellett maradnom, hogy véletlenül se keljek fel.

Utána 2 évig fel voltam mentve tesiből, néptáncból, eltiltva minden sporttól. Remek volt mondhatom, egy örökmozgónak. :) Azóta nem jött vissza (27 vagyok), de állítólag bármikor visszajöhet. Ja, elég furcsa, ritka fajta gerinc ferdülésem van, még esetleg, talán azzal lehet összefüggésben, hogy amiatt terhelődött nagyon a combom.

Én nem hagynám annyiban, lehet, hogy a gerincével van valami gond, amin ilyen fiatalon tudnak még általában segíteni. Megijedni nem kell, de én még egyszer kivizsgáltatnám.

2011. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiamnak volt hasonló tünete, persze ez nem azt jelenti, hogy nektek is ez van, de bemásolom ide, mit jegyeztem fel róla. Megnyugtatásképpen: elég hamar elmúlt az ügy.


…arra kezdett panaszkodni a kissrác, hogy fáj a bal combja. Először azt mondtam, aludjon rá egyet, hátha izomláz, de vasárnapra (az egyébként nem nyafogós gyermek) rendesen sántított, és leírása alapján megállapítottuk, hogy a csípőízülete fáj. Hétfőn felhívtam az ortopédiát, adtak időpontot, amikor is egy szimpatikus doktornő pucéran sétáltatás és combmozgatás után megállapította, hogy „átmeneti csípőízületi gyulladása” van a fiúnak. (Úgy látszik, ezesetben hasznosnak bizonyult a net, mert vasárnap ráguglizva magam is erre jutottam.)


Állítólag ez egy gyakori dolog, felső légúti megbetegedések – akár vírusos, akár bakteriális fertőzés – szövődményeként a csípőízületben folyadék halmozódik fel, kezelése konzervatív, vagyis ágynyugalom, csak feküdnie, max. ülnie lenne szabad, egy hét múlva kontroll. Mikor rákérdeztem, meg lehet-e valahogy előzni a kialakulását, a doktornő „megnyugtatott”, hogy nem, legfeljebb, ha csíramentes környezetben tartom a gyereket. Így hát, mostantól kezdve fekvés-ülés itthon, érdekes lesz.

2011. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is csípőizület gyulladást állapítottak meg, hasonló tünetekkel.

Vírus okozta. 20 hónapos lehetett a lányom.

Most 26 hónapos, félévente kap receptre szandált a befelé forduló bokáira, a cípője rendbejött, viszont két napja benyelt egy vírust és megint fájlalja a lábát.

Nézesd meg mindenképpen. Inkább gondoljanak aggódós anyukának, mint elbagatelizáljátok. A gyerek érdeke az első.

2011. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!