Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy vesével jár valami támogatás?

Egy vesével jár valami támogatás?

Figyelt kérdés

Barátnőm kislányának félévesen kivették a veséjét.Most tölti a háromévet.Közben elhagyta a férje, a gyes lejár.

Ha valaki tud kérem segítsen.

Van aki szerint 9-10 éves koráig gyesen lehet,és emelt családi járna, tudtok erről valamit?


2011. aug. 20. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Ennek ő járjon utána, az a biztos. Valóban van ilyen lehetőség, hogy meghosszabbított ideig maradhat a gyerekkel együtt, de a fél vese nem biztos, hogy indok erre. Sőt!

Nézzen utána.

2011. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel tartós betegnek számít. A gyerek háziorvosát kellene megkérdezni erről.
2011. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a tartós betegségek listája

2011. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Amikor az én fiam beteg lett, még az intenzíven feküdt, már kiállították neki a tartós betegségről a papírt, anyukám ment intézni és mire kijöttünk a kórházból, már megvolt a közgyógy igazolvány és az első pillanattól kezdve az összes gyógyszerét, eszközöket ingyen kapja.


Nem értem ezeket a kérdéseket, pont ezért, mert gondolom nem sufniban távolították el a veséjét, hanem szakorvos és neki akkor ki kellett volna állítani egy papírt azonnal, hogy emelt családit kapjon, közgyógyra a gyógyszereket, GYES-t. Ha viszont nem állított ki ilyen papírt az orvos 2,5 év alatt illetve a házi orvosa sem szólt, szerintem logikus, hogy ő nem tartozik ebbe a körbe és nem jár neki.

Egyszóval szinte biztos vagyok benne, hogy nem jár neki, de pontosabbat a szakorvos tudna mondani.

2011. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha járnak a gyermekkel (nefrológus) szakorvoshoz rendszeresen, akkor ha az a doki aláírja a papírt (amit az Államkincstártól kell kérni,én személyesen kértem), akkor kapni fog Gyest illetve emelt családit. Viszont ok nélkül nem fogja aláírni a doki szerintem. Ugyhogy ezt meg kell beszélnie barátnődnek a gyermek szakorvossal, akihez rendszeresen viszi a gyermekét.
2011. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fél vesével még lehet teljes életet élni, olyat mint bárki más. Semmiben nem hátráltatja. Úgy értem nem kell millió gyógyszert szednie és dialízisre sem kell járnia. Nem igazán kerül plusz pénzbe.

Erre nem jár semmilyen támogatás.

2011. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam egy vesével született már.Nem kapunk utána semmit,mert mint írták -hála Istennek-teljes életet él.Viszont neki valami ok miatt eltávolították,és úgy tudom,ha állandó gyógyszeres kezelésre szorul akkor jár utána az emelt családi.
2011. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!