Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekétkeztetési támogatás...

Niktoon kérdése:

Gyermekétkeztetési támogatás az oviban. Na de hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam most megy oviba, és nem tudom, kinek járne-e a támogatás. Csak egy gyerekünk van, most vagyok várandós a második babával, és az oviban azt mondták, hogy csak annak jár, akinek három gyereke van, vagy a gyerek sérült. De viszont a neten utána néztem, és ott az is van, hogy rászorultsági alapon is megkaphatja a gyerek, és hát nem állunk fényesen anyagilag. Hogy is van akkor ez? Valami kérelmet kell benyújtani?
2011. szept. 1. 06:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Rendszeres gyermekvédelmi támogatásra add be a kérelmet az önkormányzatban. Ha azt megkapjátok, akkor vagytok jogosultak az ingyenes étkezésre. (kb. 35000Ft/fő a felső határ, amire még megadják a támogatást)

2011. szept. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a bevételhez képest a hitel sok,és nem a rezsi,akkor nem fogjátok megkapni!

Az önkormányzatnál kikéred a gyermekvédelmi támogatásról szóló nyomtatványt,ha férjnél vagy,akkor kell a kereseti igazolása, ha Te is dolgozol,akkor a Te keresetid is,a családiról a Mák-tól kikért igazolás,hogy mennyit kaptok-ezt az önkormányzat is lekérheti,de jobb,ha eleve úgy adod le a kérvényt,hogy csatolod az igazolást.

Ha nem dolgozol,akkor is kell az előző havi gyes (ha még kaptad) és családi összegéről az igazolás. Van ahol a számlakivonatot is elfogadják- ennek érdeklődj utána.

Ha nem vagytok házasok,akkor igényeld csak egyedül állóként,így tuti megkapjátok!


Ha sikerül a gyermekvédelmit elintézni (ingyen tízórai és ebéd a gyerkőcnek+ évente 2x 5000 pár száz forint),akkor decemberben igényelheted az ovodáztatási támogatást,amit szintén egyedül töltesz ki,december elején-de ügyelj arra,hogy a gyermek lehetőleg ne hiányozzon sokat az oviból,mert ha bár igazoltan hiányzik,akkor sem adják meg a támogatást! És az iskoláztatottságod is tagadd le! Így első alkalommal 20 ezret,fél év múlva 10 ezret kaptok kézbe. 3-5 éves korban lehet igényelni,a fenti feltételek mellett csak az kapja,akinek jár rendszeres gyermekvédelmi! Minimum 3 hónap ovi után lehet igényelni!



Sok sikert!!


Üdv:egy másik rászoruló,2gyerkőcös anyuka

2011. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Férjnél vagyok GYES-en, a férjem dolgozik, de a kölcsönünk ugrott meg nagyon, és ezért nincs most pénzünk. Sajnos nem ritka ilyet mostanában hallani.
2011. szept. 1. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk,de én azon szerencsések közzé tartozom,akik- bár szeretnék de- nem házasok. Így könnyebb használni a kiskapukat. Bár,így sem egyszerű,de mégis hatalmas segítség!


Végül is,a felmutatott számlákkal (víz, villany és gáz-vagy ha fával szoktatok télen tüzelni,akkor arról számla) érdemes megpróbálni,ha a férjed nem több százezreket keres!


Sok sikert!!! Kívánom,hogy mielőbb lábaljatok ki az csekk-rengetegből!!!

2011. szept. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!