Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más háromévest is ennyire...

Más háromévest is ennyire érdekli a halál?

Figyelt kérdés

A fiam újabban állandóan mindenben csak ezt kérdezi, lát egy mesét, abban is, olvasok neki, ott is azt kérdi a szereplőről, mikor hal meg, hogy hal meg, lát egy fényképet, megkérdi ő él-e még, mesélek neki a parkról, hogy egy híres bácsiról nevezték el, stb, erre őt az érdekli, mikor repült fel az égbe. Mindig válaszolok neki, tudja mit jelent meghalni, azt is hogy ez azoknak szomorú dolog, akik szerették az illetőt, stb. Nem vagyok vallásos, így az egyik meséjét (mackótestvér) hívtuk segítségül, mert ott kezdte el őt érdekelni, ott annyi látszik, hogy egyértelmű, hogy az indián meghalt (leesett utána meg nem mutatták, csak beszéltek róla), ezután az égben látszik egy csomó állattal. Szóval úgy tudja, aki meghal, annak a lelke, a szelleme felszáll az égbe, és nem úgy él tovább, mint korábban, hanem úgy él, hogy emlékezünk rá, látjuk képen, gondolunk rá. Szerintem ez elég békés magyarázat, de bármit kérdez, válaszolok rá. Mégis meddig kérdez és beszél állandóan erről? Mindegy hol vagyunk, játszón, orvosi rendelőben, utcán, vendégségben, mindenkinek erről mesél, az emberek meg néznek rám furán, kb hogy "szegény gyerek miket traktálnak belé"

Mindenről beszélgetünk amúgy, nagyon durva miért-korszak tombol, ennek örülök és nagy dumások vagyunk. De ez a tééma kezd zavaró lenni nekem.


2011. aug. 21. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 4 éves kor körül kezdi foglalkoztatni a gyerekeket ez a téma, lehet, hogy a fiad egy kicsit hamarabb érdeklődik iránta. Nem baj, minden gyereknél előjön ez az időszak, kivéve, ha egy-két kérdés után érzi, hogy "erről nem lehet beszélni". Ez a jobb, ami Nálatok van, hogy beszéltek róla.
2011. aug. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor se lepődj meg ha olyant mesél amit nem is tőled hallott.

Hét évesen majd legkésőbb kamaszkorig majd abba hagyja.

De mivel kamaszként már nem nevelhető most érdemes felkészíteni.

Ne legyen már ciki a gyereked! ;)

2011. aug. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most lesz három éves októberbe,és 2 hónapja kezdte ezt a témát.Olyanokat mond nekem,hogy ne félj anya nem halsz meg.És ha fáj a hasa vagy valamije,akkor kiterül és sír hogy meghalok.A frászt szokta rám hozni.Ha lát a mesébe egy fekvő állatot vagy embert,akkor szerinte az is meghalt.Gondoltam már arra,hogy a déd-nagymamájától hallotta ezt a szót,ő szokott jajgatni.De egy ilyen pici gyerek hogy tudja felfogni,hogy mit jelent meghalni?
2011. aug. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Emlékszik. Az első hét évben még a ...
2011. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd jobban érteni és ennek megfelelően könnyebben kezelni a témát, nagyon ajánlom elolvasásra Polcz Alaine "Meghalok én is? A halál és a gyermek" c. könyvét. Ő ezzel a témával foglalkozott életében, és nagyon jókat ír.
2011. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Polcz Alaine könyvét én is ajánlom! Az én fiamnak is volt egy ilyen időszaka kb. 3 évesen, megértem, hogy kicsit zavaró lehet, de csináld csak úgy, ahogy eddig, minden kérdésre válaszolj legjobb tudásod szerint, és hidd el, nem fog örökké ezen a témán pörögni a gyermek.


(Muszáj leírnom egy emlékemet erről, mikor a kissrác kérdezgette, mi lesz az emberrel a halál után, én azt mondtam neki, senki sem tudja, de többféle elmélet született erre – és meséltem neki a különféle vállások halálképéről (mennyország, reinkarnáció…). Erre elgondolkodott, majd kibökte, hogy „én inkább újjá szeretnék születni, mondjuk szöcskeként, akkor mekkorákat ugrálhatnék!” Bár engem keresztény szellemben neveltek, úgy érzem, az, hogy egy őszinte, értelmes kis ember számára szimpatikusabb az újjászületés, mint a menny és pokol hiedelemvilága, elég sokat elmond e világvallásról. :)

2011. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!