Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen típusú gyermekülést...

Milyen típusú gyermekülést válasszak a kislányomnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most múlt 2 éves, 90 cm és 13 kg. Pár hónap múlva a tesó megörökli az ő autósülését,így neki másik kell majd.

Olyanra gondoltam, ami szét szedhető külön ülésmagasítóra, de fogalmam sincs, hogy az jó választás lenne-e.Mire kell figyelnem a vásárlásnál?

Nagyon köszi mindenkinek a tanácsokat előre is!


2011. aug. 22. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel 13 kg, valószínűleg a 15-36-os, később ülésmagasítónak használható még nagy lenne neki - bár sok függ a testalkattól is, bele kell próbálni a kiscsajt.

9-36-os ülések között is létezik sok olyan, amit később ülésmagasítónak át lehet alakítani, ezek között is keresgélj.

2011. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó cikk ebben a témában:

[link]

2011. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy választottam gyerekülést, hogy megnéztem egy csomó töréstesztes videót, plusz a hozzájuk kapcsolódó autós szakcikkeket, és ADAC teszteket.

Nézz utána Te is, és meglátod, utána nem lesz szempont, hogy szimpla magasitóvá szétszedhető legyen! (A sima magasitó az egyik legveszélyesbb dolog egy ütközésnél, ugyanis simán kicsúszik a gyerek alól, ezáltal a biztonsági öv pont a nyakánál rántja vissza a gyereket. Láttam ilyen videót, a mai napig nem tudom kiverni a fejemből.


Ami lányeges a választásnál: csipő-, váll- és fejvédelme is legyen az ülésnek, állitható magasságú hát és fejtámlával.

Eleinte nagyon fura lesz az átállás a kagylóülésről a "normál" gyerekülésre. Mert az ember lánya azt szokta meg, hogy a gyerek már babakorától olyan szépen bele van párnázva az ülésbe. De hidd el, nem véletlen, hogy a nagyoknak már nem olyanok az üléseik.

2011. aug. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!