Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen nagyon korai elkezden...

3 évesen nagyon korai elkezdeni zongorázni tanulnia?

Figyelt kérdés

Heti egy alkalommal fél órára, hogy barátkozzon a hangszerrel persze játékosan rajzokkal, asszociációs játékokkal, és kisebb szünetekkel, mert még nem tud hosszabb ideig odafigyelni egy adott dologra. Azért gondoltam, mert klimpírozik, érdekli a hangszer.

Szerintetek nagyon korai lenne?


2011. aug. 22. 13:26
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ez jó kérdés!

De a kisgyerekeknek jobb a memóriájuk hamarabbb megtanulnak mindent. Úgyhogy ez az én véleményem: Akár angolt is tanulhatna hogy könnyebb legyen minden vagy esetleg németet

2011. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem korai! Minél korábban elkezdi, annál könnyebb dolga lesz vele később. Persze nem kell túl komolyan csinálni, nem is elég nagy még a keze, ha te tudsz játszani, akkor bőven elég, ha otthon tanítgatod.
2011. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én csak hobbiszinten zongorázgatok, szerintem nem tudnám úgy "tanítani", de van egy fiatal csaj, nagyon aranyos, és kimondottan gyerekeket tanít.
2011. aug. 22. 13:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ügyes vagy, hogy ezt kitaláltad! Heti egy alkalom, fél óra tökéletesen elég, főleg ha Ő is élvezi. Aztán majd kiderül, hogy akarja e tovább csinálni. Az én fiam is imádja nyüstölni a zongorát, kb 3 percig....Szóval nálunk nem ez lesz a befutó :D
2011. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem meg elég lenne valami zene-ovi, vagy valami olyan, ahol énekelgetnek, táncolnak. De szerintem a zongorázás még korai. Elég majd 5-6 évesen elkezdenie, addigra megismer talán más hangszereket is, és lehet, hogy majd nem is zongorázni akar, hanem tudom is én, hegedülni.

Úgyhogy szerintem ennyi idősen még bőven elég valami zenés foglalkozás.

2011. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szuper ötlet, gratulálok!

És nem korai!

Én 10 évig zongoráztam, van pianinóm, imádom! A gyerekeim 9 hónaposak, de már most odaülök velük kicsit "ütögetni".

Erőltetni nem kell, de mindenképp taníttasd, ki tudja, hátha igazi tehetség, és majd 10 év múlva büszke anyukája leszel:-)

2011. aug. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

14.24-es: ha a gyerek még semmiféle zenei nevelésben nem részesült, akkor igazad lehet, de pl. én is 6 hós korától hordtam zenebölcsibe a lányomat, heti egyszer, nagyon élvezte sokáig, de kétéves korára "kinőtte", nem érdekelte már, kevés volt neki. Utána itthon zenélgettünk, én zongorán, gitáron, furulyán játszom, édesapám harmonikán, de megismertettük a hegedűvel, ütőhangszerekkel, fuvolával is. Most 3 éves a lányom, én is azon gondolkodom, hogy keresek neki egy zenetanárt heti 1-2 alkalomra, mert ő is mindig a zongorát piszkálja itthon, én pedig nem vagyok képzett zenepedagógus, tehát hiába ismerem a kottát, a hangszert elég jól, de nem hiszem, hogy "rá tudnám szabni" a gyerekre, ehhez nincs semmi tudásom.

Amúgy Mozart is háromévesen már zongorázott. :-)

Kedves kérdező, szerintem jó ötlet, úgyis látod a gyereken, hogy élvezi-e. Ha igen, akkor telitalálat, ha mégsem, akkor gondolom úgysem erőltetnéd.

2011. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én viszont a 14.24-essel értek egyet! Pedagógus vagyok, bár nem zenét tanítok. Volt dolgom ovisokkal. Nem képesek még megfelelően csinálni konkrét feladatokat, így szerintem zongorázni taníttatni sincs értelme. Ilyen korban annak is örülünk, ha nem keveri össze a balt a jobbal. Nem hogy a zongorán játszon szabályosan.

Amit te kedves kérdező, otthon tudsz neki tanítani, az pont elég még neki. Abból már látni fogod, h érdekli-e. De ha gondolod, akkor vidd el 1-2órára, és látod majd, h van-e értelme. Én azért biztos nem fizetnék, h 2-3x rátegye a kezét a zongorára. Mert gondolom fél órán keresztül koncentrálni nem tud, és közben mással is fognak foglalkozni. Éneklés, tapsikolás, ilyesmi. Akkor meg tényleg inkább zeneoviba járatnám, ahol több mindennel is megismerkedhet.

2011. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tényleg, lehet, jobb ötlet is a zeneovi. Egy órát azért megpróbálunk, meglátjuk, hogy megy. De ez tényleg jó ötlet, köszönöm, hogy megírtátok.

Köszi minden választ! :)

2011. aug. 24. 11:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Bar az en lanyom meg csak ket eves 2 honapos, nekem feltunt hogy ket kezzel es 10 ujjal "zongorazik", en mindig szerettem a zongorat, de mivel nem tanultam, a mai napig egy kezzel (2-3 ujjal) zongorazom csak. En egesz biztosan fogom majd zongoraorara jaratni, de ugy gondoltam majd olyan 4 eves koraban, mondjuk meg nem tudom mennyire lesz erett ertelmileg 3-4 evesen, hogy tanulni tudjon ilyensmit, de majd meglatjuk.

2011. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!