Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 15 éves korban megéri még...

15 éves korban megéri még elkezdeni zongorázni?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok és már nagyon régóta el szeretnék kezdeni zongorát tanulni. Ha most elkezdem, még eljuthatok "profi" szintre? Zeneiskolában tanulnám, hetente egyszer, és egy bizonyos szint után hetente kétszer + egy szolfézs kötelező.

Egyébként 10.-es vagyok/leszek, nem tudom ez befolyásolja-e. Megéri? Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 24. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni elkezdeni sohasem késő. Ha nem is leszel profi, de ha ennyire vonz a zongorázás akkor nagyon fogod élvezni. Sok sikert! Igen és még annyit, hogy egy nagyon kedves ismerősöm 40 évesen kezdett gitározni és 2 év alatt úgy felfejlesztette magát, hogy irtó profin játszik. Tudomásom szerint gitározni amúgy is nehezebb.
2011. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gitározni én is tanultam, de azt nem magamtól, hanem anyukám "kényszerített". Nem túl könnyű, de elviselhető. A zongora könnyebb lehet?
2011. aug. 24. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit akarok, hogy o 15 evesen kezdett gitarozni:

http://www.youtube.com/watch?v=wPJM4czWkNw

2011. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Igy igaz soha se keso.En zongoraztam fiatalabb koromban itt vagyok 18 es elkezdtem baszus gitarozni.anyit mondhatok hogy az ujjaid kozt az in nagyon fog fajni eleinte de a gitarozasnal meg a csuklod es az ujbegyeid fajnak.A valosag az hogy minden hangszerel kell szenvedni amig megtanulsz rajta jatszani.
2011. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!