Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a kisfiának a kukiját...

Akinek a kisfiának a kukiját a sebész hátrahúzta, hogy csinálta, és utána sokára gyógyult be? Nagyon szenvedett a kisfiad utána?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk egy érzéstelenitő krémet, aztán 1 óra mulva a doki körkörös maszirozó mozdulatokkal hátrahúzta a bőrt. A krém ellenére elég fájdalmas volt neki.

A kisfiam 2 napig nem mert pisilni a fájdalomtól, és amikor megkeményedett neki, akkor úgy sirt, még reszketett bele. (megjegyzem nem egy sirós gyerek. Elesés után kiszakadt a feje, 2 öltéssel varrták össze. Én sirtam, ő nem).

Azóta olvastam a neten és itt a gyakorin, hogy 10 éves korra magától megoldódik a fitymaszűkület. Akkor elhatároztam, hogy ha még egy kisfiam lesz nem teszem ki ennek a szenvedésnek. De ez személyes vélemény.

2011. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Mi 2 hete voltunk urológusnál, mert letapadt neki. Addig sem jött föl neki teljesen, csak részben. De mikor elvittük akkor semeddig sem jött, de a doki nem rántotta föl, csak addíg míg letapadás előtt. Megkérdezte hogy meddig húzza, de mi kértük hogy ne csinálja. Szerinte sem kell, mert 3 éves korig, akár magátol is megoldódik. Így ezt megúsztuk. Mi bízunk a dokiban. De így is az első éjszaka nagyon sírt. Most 2,5 éves.

2011. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos, tapasztalatom még ugyan nincs, mert még csak 10 hónapos a kisfiam (de teljesen le van neki tapadva, nem szoktuk bolygatni, csak megnéztük egy-kétszer), de a férjemből kiindulva, mi ragaszkodni fogunk a műtéti megoldáshoz, mert nem szeretnénk, hogy a kicsink is úgy járjon, hogy a tizen évei végén, huszon évei elején szembesüljön a ténnyel, hogy műtét nélkül nem tud együtt lenni a kiszemelt lánnyal-ez az igazán ciki és nem lesz mindenki olyan megértő, mint én voltam...

Nem beszélve arról, hogy 2-3 évesen még 2 hét alatt teljesen begyógyul, felnőtt korban pedig két hónap kínszenvedés!

Nem oldódik meg 10 éves korra spontán-olvasgass erről nyugodtan, ahol a felnőttek írják le a műtéteiket és hogy milyen rossz volt eddig halogatni.

A férjemnek is felrántották egy csomószor, iszonyúan fájt neki, de az még rontott a későbbi helyzetén-szóval én nem kínoztatom a fiamat az biztos, de nem is várok a csodára, mert ezzel neki szereznék a jövőre nézve kellemetlen perceket!

2011. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az öcsinél csináltak ilyen beavatkozást,igaz még csak 6 hónapos volt,de a doki azt mondta h.muszály mert különben begyullad és az sokkal rosszabb!2-3 napig fájt szegénynek,amikor pisilni kellett neki(ezt onnan tudtuk h.sirni kezdett) akkor beleültettük langyos vizbe,meg kaptunk krémet és azzal lett neki kenegetve.....Van egy barátnőm akiknek már nem volt ilyen szerencséjük,a 4 éves fiának műtétileg kellett helyre hozni a letapadást,hát ők 2 hétig szenvedtek!
2011. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
unokaöcsémnek is kb 3 évesen hozták rendbe, én csak azt nem értem, miért nem lehet ezen már korábban átesni, hogy ne emlékezzen rá a gyerek. mindenhol azt hajtogatják, hogy magától helyrejön, de én még egy személyes tapasztalatot se hallottam, hogy tényleg magától helyrejött volna. unokaöcsém is nagyon megszenvedte, a mai napi nem engedi anyukájának, hogy megmossa a kukit, pedig már 4 is elmúlt...
2011. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Azért nem lehet olvasni a magától megoldódott letapadásokról, mert az annak, aki átesett rajta, nem érdekes. Mintha arról írnál, hogy mosod a fogad és nem lyukadt ki, vagy hogy a gyerkőc születése után szinte magától tudott szopizni...


Nálunk az öcsémnek rántották vissza, az utána következő néhány hét pokoli volt, visszatartotta a pisilést, ordítva zokogott a wc-n és hasonlók. Jól emlékszem rá, pedig olyan tíz körüli voltam akkor.

2011. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a kisfiamnak gennyes lett és belázasodot, a doktornő lázcsillapító kúpot írt fel és öt évesen még kénytelenek voltunk tisztasági betétet adni a bugyijába
2011. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi körülmetéltettük a kisfiunkat nem sokkal a születése után (nem vallási, hanem csak higéniai okokból). Tudom hogy ez itthon még furcsán hangzik, de pl. Amerikában már majdnem mindenkit körülmetélnek, teljesen rutin beavatozás, soha nem fordulnak elő a fenti problémák és higénikusabb is. A beavatkozás cseppet sem fájt a fiamnak és nem bántam meg egy percre sem, ha legközeleb fiam születik neki is megcsináltatjuk.
2011. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!