Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért találták ki a 6os...

Miért találták ki a 6os korhatárt a meséknél? Szerintetek van értelme? Ennyire nem tudják, mit nézzen a gyerek? Engem nagyon meglepett a dolog, ti hogy látjátok? Azért kérdem, mert minket már nem érint, és érdekel annak a véleménye, akit érint :-)

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán mert kb. 6 éves kortól érti meg.
2011. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát ezaz! Akkortól érti meg?

Egyébként a 6 az iskolaérettségi kor, de nem tudom, van-e értelme így lebontani...

Vki tapasztalat?

2011. aug. 22. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, 3 éves korukig abszolút nem értik miről van benne szó, később is magyarázatot igényelnének sokszor, mert a főneveket értik meg igazából, az igéket nem. Mindenesetre én megpróbálom elkerülni a tv-t a fiammal amíg csak lehet és sokat olvasunk.
2011. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ava87 ***** válasza:

Ezek csak javaslatok, a döntés a szülőt illeti.


"Hat éven aluliak számára nem ajánlott.

Olyan műsorszám, amely hat éven aluli nézőben félelmet kelthet, illetve amelyet koránál fogva nem érthet meg vagy félreérthet."


Ennyit kell tudni róla, innentől kezdve a szülő eldönti, hogy engedi-e nézni, vagy sem. Nem vagyok túl jó véleménnyel az ORTT-ről, de azért ezeket nem hasraütésszerűen találják ki, hanem mindenféle méréseket végeznek előtte. Nem tudom pontosan, hogy zajlik a besorolás meghatározása, de szerintem a lényeg inkább az, hogy ha egy eddig ismeretlen műsort vetítenek, a szülő az első ránézésből leszűrheti, hogy melyik korosztálynak nem ajánlott az a műsor.

2011. aug. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek ^^
2011. aug. 26. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!