Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nappal szobatiszta kisfiamat,...

Nappal szobatiszta kisfiamat, hogy szoktathatnám le az éjszakai bepisilésről?

Figyelt kérdés

Nappali alvásnál is és éjszaka is pelust adok rá. Sajnos mindig tele van mire felkel. Nappal teljesen szobatiszta. Hogy szoktattátok rá, hogy felkeljen , ha pisilnie kell? Vagy ez is magától jön, ha érett rá? Oviban lehet ottlvós így? Adnak rá alváshoz pelust?

Köszönöm!


2011. aug. 23. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:

hány éves?


az enyém 3,5 évesen lett teljesen szobatiszta

2011. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3 éves
2011. aug. 23. 14:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is 3éve pár hónaposan lett éjszakára szobatiszta, pedig 2 évesen már szobatiszta volt nappalra. Ne adj neki estére inni csak nagyon keveset, a vacsi is korán legyen. Nálunk 6kor van és 8 körül mennek aludni. Fürdés előtt és elalvás előtt is pisilés. De nem baj ha egy párszor bepisil, így tanulja meg hogy nem túl jó érzés. Én ilyenkor odakészítettem egy váltás adagot mindenből és éjszaka pik-pakk átöltöztettem és aludt is tovább.
2011. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a lányommal jártam úgy, hogy nappal teljesen szobatiszta volt már, az alvásokhoz kapott pelust és vártam ,hogy szárazan ébredjen. Ez soha nem történt meg, reggelente 70 dekás pelusa volt. Aztán egyszer hagytam bugyiban aludni napközben és szárazan ébredt. Majd a pizsomája is száraz maradt. Tehát neki csak annyi kellett, hogy pelus nélkül rakjam le aludni és egyből tudta, hogy vigyáznia kell, abba nem pisilhet bele. Egy próbát megér.
2011. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok: elfelejtettem: nálunk adnak az oviban pelust alváshoz akinek kell, de ez ovinként változik. Kérdezz rá. Nálunk az óvónéni még arra is figyelt hogy felkeltse alvás közben és kivigye pisilni ha úgy látta fészkelődik és pisilnie kell, és visszaaltatta. De nem mindenki ilyen. Megbeszéltem vele és inkább naponta ágyneműt mostam egy hétig, de megoldódott a probléma.
2011. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam 2,5 éves múlt, napközben szobatiszta, az éjjeli pelus is sokszor szárazan kerül ki alóla. Én így csinálom: gumilepedő+pléd+lepedő az ágyára és pelus nélkül altatom. Ha bepisil, akkor még véletlenül sem szidom meg, csak elmondom, hogy legközelebb ha pisilni kell, éjjel is a wc-re megyünk. Szól, anya meg kikíséri. Az ágyat védem, a gyermek meg pár alkalom után rááll a nem bepisilésre, mert ugye neki kellemetlen a pisis ruha. Nemsokára meglesz a kistesó, meg az ovit is kezdi novemberben. Nem ismerek olyan ovit, ahol pelenkáznák a gyerekeket, nekem azt mondták akkor kezdheti, ha szobatiszta.
2011. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pont ez egy nagy gondunk, az ivás. Alvás előtt rengeteget iszik. Hiába mondom hogy nem adok többet, mert be fogsz pisilni, sír és úgysem tud addig elaludni.:(
2011. aug. 23. 14:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem idő kérdése...az én fiam is nappalra 100%-ig szobatiszta-a délutáni alvás idő alatt is!-de éjszakára kell(és reggelre van,hogy tele van,de van,hogy csont-száraz).Szintén 3 éves.Mondjuk,nálunk(Bp.) nem lehet úgy ovis,ha a délutáni alváshoz is kell pelus.
2011. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 eves es 3 honapos a lányom.Most lett szobatiszta a délutani alvásnál csak bugyi van rajta es lepedö alatta lefekves elött es után is pisil.És miota szobatiszta ejszaka is szárazok maradnak a pelusok igy en is most gondolkozom rajta hogy gumilepedöt teszek alá ejszakara.Az esti lefekvés elött töbször is elviszem pisilni pedig sok tejet iszik meg lefekvés elött es reggel 7kor is azt iszik meg es ha felkell fel 9 körül az az elsö hogy telepisili a bilit.De ettöl magatol erett meg nem eröltettem.Ha mar nagyobbak azert gondolom jobban el lehet veluk beszélni.En mikor elkezduk az egeszet mazsolával jutalmaztam egy idö utan mar nem is kérte mert automatikus volt hogy jött a pisi es menni kellett.
2011. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban idő kérdése...gondolom alvás előtt ráülteted a wc-re. Mást nem tehetsz, déli alvás közben csak nem ébresztheted pisilni! az éjszakai szobatisztaságnak egyébként csak 5 éves korra kell kialakulnia.

Addig meg gumilepedő...

2011. aug. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!