Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a lányom a visításról, kiabálásról?

Figyelt kérdés
3 éves lesz, de ha örül, ha nem, teljesen mindegy mi a szituáció, akár egy esti csendes lefekvéshez közeli időben, szóval bármikor képes elkezdeni sikítozni, kiabálni, ordibálni. Legyünk itthon, utcán, vendégségben. Néha olyan éles hangsávban, hogy belereccsen a fülem is. Ez kb napi 5-6x jön rá. Mondtam már neki nem egyszer, hogy ne hangoskodjon már ennyire, mert engem is zavar, meg gondolom mást is már.. A múltkor anyukám vigyázott rá, és kiment anyu valamiért a konyhába, akkor a lányom a nappaliban játszott, egyszer úgy elkezdett sikítani, hogy anyám majd kitörte a nyakát, úgy rohant megnézni mi a baj, mire a lányom csak nevetett rajta, semmi nem volt. Hogyan lehetne leszoktatni vagy hatni rá, hogy csak akkor kiabáljon, ha baj van. Attól félek már, hogy ha tényleg baj lesz, akkor nem fogom időben észrevenni, mert mindig sipákol, ha kell, ha nem.
2011. szept. 17. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Erélyesen rá kell szólni minden alkalommal. Akkor lassan le fog szokni róla.
2011. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, ha a lányod nevetett a nagyin, mikor ő ijedten beszaladt a sikításra, akkor ez egyértelműen figyelemfelkeltő játék.


Nem azt mondom, hogy üss rá, de bizony határozottan, szigorúan rá kell szólni.

Nehogy már a gyerek irányítsa a szüleit...

Ha valami baj van az más, de a hisztinek nincs helye.

2011. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
meg kell magyarázni, hogy ezt nem szabad. Nálunk is csinálja a nagy, és minden alkalommal megbüntetem, mert sokszor felébreszti vele az alvó kicsit.
2011. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!