Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érhetem el, hogy...

Hogyan érhetem el, hogy bilibe wc-be kakiljon?

Figyelt kérdés

Lányom 25 hónapos,2hónapja nincs pelus.Viszont simán kakil a bugyiba.Nem akar se bilibe se wc-be.Erősen tiltakozik ellene.Inkább nem kakilDe ha ráadom este a pelust 15-20 perc és telepakolja.

Mit tehetnék?


2011. aug. 23. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Vársz még vele.

Vagy addig ülteted a bilin, amíg abba pakol és ha sikerült neki, akkor nagyon-nagyon örülsz neki és megdicséred.

Játszátok el, hogy a kedvenc játéka bilizik és jól hallhatóan dicsérd meg előtte és kérdezd meg a gyerekedtől, hogy igaz milyen ügyes volt, hogy a bilibe kakilt? Így kell csinálni, mindenkinek, nézd én is oda kakilok!!!

2011. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
NE eroltesd, mert annal inkabb nem akarja majd.
2011. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Már az összes babánk bilizik de nem használ

Nem eröltetem csak nem értem miért van ez.Fél?

2011. aug. 23. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk ugyanez volt,várj egy picit most már rövid időn belül a kaki is a bilibe megy.Nálunk is kb. két hónap volt onnantól,hogy a pisi rendben ment már.Én nem csináltam semmit,vártam és soha nem szidtam le,annyit tettem,hogy figyeltem őt és ha sikerült gyorsan ráültetnem,akkor nagyon megdícsértem.
2011. aug. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 2 éves korától szobatiszta volt pisihez. 3,5 évesen lett kakihoz is. Vagyis végülis szólt, és úgy adtuk rá a pelust, de bilibe, WC-be nem volt hajlandó. Egyszerűen nem akart. Karácsonykor volt 3,5. Egyszercsak elment WC-re és belekakilt. Azt mondta eldőntötte, hogy ez a karácsonyi ajándék anyának és apának.


Engem is mindenki cseszegett, hogy eröltessem, de nem hallgattam senkire, és nem eröltettem. Meg is oldódott a probléma, mikor eljött az ideje.

2011. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Az én lányom 25,5 hónapos, és pisilni sem hajlandó a bilibe.

Erőltetni nem akarom, mert mindenki azt mondja, hogy nem jót teszek vele.

Kérdezgetem, kell-e pisilni, azt mondja igen, leülünk a bilire, semmi, utána egyszer csak benne a pisi a bugyiba.

Kakiról már álmodni sem merek, hogy a bilibe menjen.

Szerintetek mit tegyek??

2011. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fiam most múlt 3, kb egy hónapja szobatiszta, de a kakit pelusba rakta. Én is mindenféle csellel próbáltam, aztán kitaláltam, hogy ha belekakil a wc-be a klotyómanó hoz neki valamit. Pár nap múlva belekakilt, és a klotyómanó hozott csokigolyót:)

azóta a wc-be kakil, mert rájött hogy az se rosszabb. Csak ugye apleus kényelmesebb volt.

2011. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Várok tovább türelemmel.Sosem szídtam le eszem ágában sincs!!!! Csak hallottam olyat,hogy félnek bilibe wc-be kakilni a babák.Vajon miért?


A válasz megírásának időpontja: ma 14:07

Nekem azért kezdte a bilizést mert látta a szomszéd kislányt,hogy szól anyukájának és hozza a bilit.Azonnal le kellett venni a pelust és onnan elég simán ment a dolog.Persze volt pár bugyicsere pár napig.

2011. aug. 24. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!