Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen betegségtől hányhat...

Milyen betegségtől hányhat "állandóan" a kisfiam?

Figyelt kérdés
2éves kisfiam mostanában nagyon sokszor vissza hányja az étel. Nem minden mindig, van, hogy egy hétig semmi majd elkezd újra hányni. 1x 2x aztán megint semmi. Pénteken megyünk a 2éves vizsgálatra akkor szolok majd az orvosnak csak amilyen okosak tudnak lenni. Biztos azt mondja semmi baja a gyereknek:(
2011. aug. 24. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de akár lisztérzékenység is lehet. Tesóm lisztérzékeny, és neki ugyan máshogy jelentkezett ez a betegség, de gyerekkorában sokat járt egy lisztérzékeny gyerekeknek megtartott táborban, ahol voltak olyan gyerekek, akik így reagáltak a gluténterhelésre.

Kérdezz rá a dokitól mindenképpen, illetve lehet kapni patikákban kifejezetten erre szolgáló cöliákia tesztet is.

2011. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bármi lehet (lisztérzékenység, tejallergia, de akár súlyosabb probléma is), de az is lehet , hogy tényleg nincs semmi gond.

Attól függ van-e más tünete is fejfájás, bőrtünetek, lazább széklet, puffadás, pókhas), milyen jellegű (sugárhányás?), mennyi mennyiségű a hányás. Észrevehető-e valami kiváltó ok (olyan étel elfogyasztása a hányások előtt)?

Dokival mindenképp beszélj!

2011. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

A cöliákia teszt tényleg jó ötlet.

A 13. kerületben a Dózsa György úti metrómegállótól nem messze a Vág u-ban -pontos címet nem tudok, de nem lehet nem észrevenni, a Váci úrtól csak néhány lépés,- van egy ételallergia szaküzlet, ott olyan 3400 Ft ez a teszt, így legalább minél előbb kizárhatjátok, vagy otthon megerősítitek a gyanút és úgy mehettek dokihoz!

(Kevés gyógyszertárban juthatsz hozzá, ezért írtam a biztos helyet, ahol van.

Olyan 1-2 hónapja vettem, ott rakásra állnak a tesztek, mindig után rendelnek, azonnal elvihető.)

Fontos!

Otthon nem szabad diétába kezdeni akkor sem, ha pozitív a teszt, mert további vizsgálatok szükségesek és azt csak akkor tudják elvégezni, ha kap továbbra is búza, árpa, rozs, zab termékeket a gyerkőc!

A diétában is fognak majd segíteni.

2011. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20 hónapos és ő is most kezdte el.

De ő sokszor akkor hány,ha valami nem tetszik neki,nem úgy van,ahogy ő akarja és annyira felhergeli magát,hogy odahány.

Ilyen volt a nagyfiam is,ő is csinálta pár alkalommal.

A másik pedig,hogy amikor nem kéri az ételt,az utolsó falattól,hogy kiköpje,annyira elkezd öklendezni,hogy visszajön minden.

Azért szólj mindenképpen a dokinak,nehogy szervi gond legyen.

2011. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam akkor hány, ha hirtelen nem kap levegőt az orrán át valamiért (pl megfázásoknál). Nagyon durva tud lenni, van hogy napi 3 is kijön. Nagyon sajnálom szegényt, de semmi fizikális baja nincs, csak az inger...

Meg akkor is ha nagyon sokat eszik vacsorára, viszont az esti tejet nem bírja kihagyni, így néha visszajön az egész.

2011. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éves a kicsim, és uez van, mint amit te is írsz.

Már pár naposan is imádta a pociját, és nem tudta-tudja mi az elég. Megfigyeltem, hogy ő sosem mutatja ki, hogy már nem kér többet, csak annyi, hogy nem megy le neki fél másodperc alatt a falat, hanem párszor megforgatja a szájába. Egyszóval túleszi magát. HOzzáteszem nem kövér, mert nagyon jó az anyagcseréje. Én igyekszem erre az apró jelre figyelni, és onnantól nem adok neki többet. Pl. ilyenkor még az innivalóval is várok 10 percet, hogy kicsit ülepedjen, mert elég egy erős büfci és már kint is van az egész előzőleg behabzsolt étel.

Én biztos vagyok benne, hogy ennél nem több a dolog, ugyanis, nem hogy fájna neki utána valamije, de képes újra ugyanakkor adagot megenni rögtön mosakodás után, ami nem jön ki.

Én azt gondolom, hogy az orvos nemhogy nem fog semmit mondani, hanem egyből ráfogja, hogy valamire allergiás és mindenféle vizsgálatra küld. Sajnos nem hiszem, hogy valóban ennyi pl. tejallergiás baba és gyermek van, mint amennyit mostanában hallani, de nagyon könnyű most erre fogni minden ilyen dolgot. És kell a gyógyszeriparnak is a pénz. De nem akarok ezzel vitát kirobbantani, mert sokan azt tartják igaznak.

MIndenesetre én nem aggódok, szerintem kinövi a gyermek és ha nő és hízik is, akkor nem lehet gond belőle. De természetesen mond meg a dokinak aztán dönts, hogy elfogadod-e amit javasol.

2011. aug. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!