Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiúgyerek még gyakran...

5 éves fiúgyerek még gyakran keservesen sír és könyörög, ha nem engednek neki valamit. Nagy baj lehet vele?

Figyelt kérdés

Nem kellene már ilyen korban éretebbnek lennie.

Így reagál hangos írás közben ezt mondogatja "De légyszi,légyszííí!DE miért nem,de miért nem?"

Hiába a türelmes szereteteteljes magyarázat,nem ért belőle és egy pár perc után lehet csak a figyelmét átterelni és megnyugtatni.


2011. aug. 24. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
10 évesben is láttam már ilyet. Szerintem normális. Te csak tartsd magad a nevelési elveidhez és légy következetes. Akkor majd leszokik róla. Az én 6 éveseim tudják, hogy a nem az nem. Nem is nyafognak, tudják semmi értelme.
2011. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ikrek a 6 évesek :-) ?

Ott méginkább szükséges a következetesség.

2011. aug. 24. 12:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, főleg, hogy van két kicsi (3,5 és 2 évesek) is. Egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, hogy ne legyek következetes, mert diliházban kötnék ki, ha a fejemre nőnek. :)
2011. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Baja nincs,hidd el. a 12 éves keresztfiam még ma is tud ilyet produkálni, mondjuk ki szoktuk nevetni, akkor abbahagyja, de ez már tényleg ciki egy ekkora gyereknél. Ne foglalkozz vele, kezeld ugy, mint mikor 3 évesen csinálta. ha nem,akkor nem és ennyi. egyszer elmondod,hogy miért (mivel már 5 éves, elég ha egyszer hallja), aztán ha tovább vergődik, hagyd ott, kerüld ki. ameddig nem hagyja abba a hisztis rohamot,nem kell hozzászólni.
2011. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!