Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 5 éves fiúgyerek és anyukáj...

Ha 5 éves fiúgyerek és anyukája egymásnak szájrapuszit ad naponta többször az nem beteges dolog?

Figyelt kérdés

Állandóan ölelgetik egymást,állandóan mondogatják,hogy imádlak,szeretlek,nem túlzás ez.

A kisgyerek nagyon beteges ,súlyos dolgokon ment már keresztül,talán ennek is köszönhető a szülő részéről ez a túlzott szeretet,de mi lesz így később a gyerekkel,örökké függővé teszi az ilyen szülői magatartás,sosem fog leválni vajon...


2011. aug. 31. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egészséges dolog, túlzottan elkényeztetett lehet a gyerek, nehezebben állhat saját lábára mint mások ha ennyire függ az anyjától, ráadásul egy fiúgyereknek szüksége van az apai mintára is, és személy szerint nekem ez a szájra puszi dolog is túlzás.

Az élet bizony hozni fog csalódásokat is, és erre is fel kell készíteni a gyereket, olyan nincs hogy a szülő mindentől meg tudja óvni az életben.

2011. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az apuka ugyanígy kényezteti,túlóvják,túlszeretik,néha a gyerek kényeskedve babáskodva beszél :-O .
2011. aug. 31. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kisgyerek súlyos beteg,5 évesen anynit kellett szenvednie mint másnak egész életében összesen nem,akkor miért itélkezel? Talán a te gyereked is beteg?

Sepregess a saját házad táján,a te nevelésedben is lehetne hibát találni lefogadok.

5 évesen még egyébként teljesen normális,hogy ölelgeti a szüleit,lehet ,hogy neked is többet kellene a tie(i)det a rosszindulatu megjegyzések helyett.

Ennyiből nem kell mélyremenő következtetéseket levonni,hogy egy ovodás gyerek szereti ha babusgatják,meg szájonpuszilja az anyját,nagy cucc tényleg.. nem 25 ,hanem 5 éves, miért kellene a leváláson gondolkodni?:D A kisfiu állapotátol függetlenül,nagyon különbözőek a gyerekek,van aki még igényli az összebujást,öleléseket 5 évesen de később nem fogja,van aki sosem szerette,vagy aki 40 évesen is megölelgeti az édesanyját,mert szereti.

2011. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Annyit akartam még,hogy örülj neki ha a te gyereked egészséges. tudod,ha valaki súlyos beteg akkor a hozzátartozói,akik szeretik egyrészt mellette kell,hogy álljanak,érzelmi támogatást nyujtsanak neki. Másrészt (nem kivánom neked!) de ha esetleg halálközeli állapotban is volt a kisfiu,akkor minden nap "hálát adnak" a szülők az égnek,hogy velük lehet és nem esetleg a kórházban becsövezve,gépekre,szondára kötve.

Háborús időkben más szabályok lépnek érvénybe,és jelentőségét vesztik az olyasmik,mint például,hogy ne ölelgesd túl sokat a beteg gyereked mert el lesz kényeztetve..

2011. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amíg nem mentél ezen keresztül, nem tudod, miről beszélsz. Még csak nem is sejted. Én sajnos tudom, de ez nem erre a kérdésre a válasz. Nem, nem beteges dolog. SZokás kérdése. Igen, talán később lesz önálló, mert féltik. De el fogják engedni, ha minden rendben lesz, de ehhez a gyereknek és a szülőknek is időre van szüksége.

A szájrapuszi pedig szokás kérdése, amerikai filmekben is láthatod, ott ez teljesen a hétköznapok része. Hagyd rájuk, hogy szeretik egymást.

És le fog válni a szülőkről, ha elég erős lesz hozzá. Tapasztalat.

2011. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is sokáig szájra puszit adtam az apukámnak amikor kicsi lány voltam. Engem az egész családom agyon ajnározott a dédszülőktől, nagynénikig, nagymamákig mindenki. Nekem nem lett semmi problémám, önálló felnőtt lettem. :)
2011. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát igen,aki nem ment keresztül rossz dolgokon a gyerekével annak ez lehet,hogy túlkényeztetés,vagy majomszeretet....Sztem nem az,és teljesen normális,én is sokáig adtam apunak szájra puszit mindenféle hátsó gondolat nélkül.Egészséges apa-lánya viszonyunk van,és nem rontott meg....
2011. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mi szelsoseges eset vagyunk, imadom a fiam, nagyon kedves, de a puszit max kikonyorogni tudom (talan heti egyszer ad magatol), szajra sose adtam neki, nem is tanitottam, en nem csinalnam, de megertem, ha valaki ilyen.


viszont en is mondogatom, hogy szeretem, imadom, ez van. mert tenyleg igy van, es miert ne mondjam? :)ettol ugyanugy nem rosszalkodhat :)


szerintem minden gyerek mas, van, akinek az kell, van, akinek ez. az ölelős, "imadlak" szulo is egy tipus, nem egy van belole, hanem sok. jobb mint a "megverlek mert rossz kedvem van, és mindig rossz kedvem van" szulo (en ilyet fogtam ki)

2011. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha ilyen szinten magukhoz láncolják a túlzott szeretetükkel akkor nem áll fent a lehetősége annak,hogy esetleg kamaszkorában a gyerek olyan szinten lázadásba megy át a túlzott kötöttség miatt,hogy akár örökre megromlik a kapcsolatuk egymással?


Vagy nyámnyila lesz és folyton a szüleire vár,hogy mindent elintéznek helyette?


Nem engedik el játszani sem máshová,inkább náluk játszhat az utca összes gyereke,csak nehogy szem elől tévesszék a sajátjukat,az asszony folyton kínálgatja a többi gyereket,hogy "gyerekek gyertek az erkélyre egy kis üdítő(vagy gyümölcs,süti stb.).


A betegség miatt túlaggódják az életüket,nincs annak a gyereknek egy nyugodt pillanata,hogy ne kérdezné az anyukája " jól vagy drága kicsifiam ? " ,miért nem lehet bízni abban,hogy talán nem lesz újabb fellángolása a betegségnek,miért kell mindent alárendelni ennek?

2011. aug. 31. 20:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Most én biztos hülye vagyok,de még mindig nem látok semmi kórosat a helyzetben...

az anyuka szereti a többi gyerkőcöt is,áthivja játszani,még meg is kinálja őket üditővel JÉÉÉZUSOM milyen szülő az ilyen?!:DD Ez teljesen általános a szülők között.

Neked nincsen gyereked,vagy ha van akkor egészséges. Fogd már fel légyszives,hogyha valaki beteg akkor aggódnak érte a szülei,aggódnak,hogy megint kórházba kerül,rosszul lesz,fájdalmai lesznek,szenvedni fog stb (bár nem irtad konkrétan milyen betegsége van a kisfiunak) ezért talán kicsit túlfélthetik a gyereket,de ez nem baj 5 évesen és betegen,féltsék is túl.

Amúgy mit érdekel téged ez a család? Miért zavar téged?

2011. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!