Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy altaljátok 23hós gyereket...

Hogy altaljátok 23hós gyereketeket egy újszülött mellett?

Figyelt kérdés

még nincs meg a tesó,a fiam két éves de aggódom hogy oldom meg ha megszületett.most már nem rácsos ágyban alszik hanem rendes ágyban,de az ölemben iszik és utánna beteszem az ágyába,majd ott ülök még álomba merül.de néha pl.ha vakkant a kutyánk kipattan az ágyból, vagy elöfordul hogy nehezebben alszik el.negyed órát is forog.de addig mi lesz majd a kistesójával?van valaki hasonló helyzetben?hogy csinalta?

sajnos egyedül vagyok mert apa külföldön van ,mamák pedig nincsenek.hogy lesz?


2011. aug. 25. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
23 hónapos a fiam, a kicsi meg 23 hetes a pocimban. Mondom: kisfiam alvás, ő bemászik az ágyába, betakarom, puszi, kijövök és becsukom az ajtót. Az első 3 alkalommal sírt nagyon, akkor 5 percenként benéztem hozzá, betakartam, megint kijöttem. Max 25 perc után elaludt. Ma már semmi gond. Dumál egyet, forgolódik, de elalszik egyedül.
2011. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen ám de kijön utánnam ha nem lát és akkor löttek az alvásnak.valami felkelti az érdeklödését és elkezd játszani.ha lát amikor kinyitja a szemét akkor visszafordul.de azért probalom ezt a megoldást,remélem kialakul.
2011. aug. 25. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:

22,5 hó különbség.

Úgy altattam a nagyot, hogy hátramentünk a szobába, lefeküdtem mellé és elaludt (ez változó időtartam, 1 perctől 20 percig). Addig a picike itt volt a nappaliban, vagy aludt vagy nézett ki a fejéből. Volt, hogy sírt, olyankor megbeszéltem a naggyal, hogy megnézem mit csinál a pici, hogy miért sír, aztán jövök vissza. Aztán amikor elmúlt 2 éves, akkor megbeszéltem vele, hogy ő már nagy, és most már aludjon el egyedül. Feküdtem mellette, és kérdeztem kijöhetek-e, először nem engedett el vagy egy hétig, de aztán szépen fokozatosan egyre többször kiengedett. Most már 2év8hós, egyedül alszik el mindig.

2011. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam egyenesen egy szobában alszika két legkiseb gyermekek, 20 hós volt a kicsi, amikor áttettük a szobájába a két hós picit (mivel 3 hetes kora óta átaludta az éjszakát, ezért nem volt szükség rá, hogy tovább a mi szobánkban maradjon).Megbeszéltük a "naggyal", hogy mától nálad alszik a baba, tessék békén hagyni, nem játék, csak akkor szabad mhozzányúlni, ha Anyuci is itt van. Első perctől nem volt gond, bár nálunk nem is volt problémája egyik gyereknek sem az elalvással (picinek sem, nemhogy 20 hó fölött)
2011. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21 hó különbség van nálunk. Hasonlóan mint az előttem szóló. De nálam ha fenn van a kicsi, beviszem a nagy szobájába a pihenőszékben a kicsit, hogy ne sírjon egyedül, így olvasom fel a mesét, és utána megmondom, hogy akkor most innentől alvás van, kivonulok a kicsivel és kész, elalszik egyedül legtöbb esetben. Ha nem alszik el, akkor párszor még bemegyek rövid időre és megint közlöm vele hogy alvás van és tegye le a fejét a párnára és aludjon. megsimogatom és kijövök. Vagy ha a kicsi alszik a másik szobában, akkor persze egyszerű a dolog. Egyébként nálunk pont ezért még rácsos ágyban alszik a nagy hogy ne tudjon kijönni. Inkább őt hagyom "üvölteni" mint a kicsit, mert a nagy már csak a hisztizik, a kicsinek viszont tutira valami hiányzik ha sír.
2011. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24 hónapos a fiam 11 napos a lányom először lerakom a babykét vagy ár alszik mire a fiam altatására kerül a sor megissza a konyhában a kakaót(tejet)ebéd után persze.majd bemegyünk a szobába az ő ágyába rendes ágyban alsik ő is.Lefekszünk becsukjuk a szemünket,mert már a hugi is alszik.és tökre megérti.majd alakul nagyon okosak ennyi idősen már.
2011. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jövőhét vasárnapra vagyok kiírva, és én úgy tervezem majd, ahogy a 2. válaszoló írta. az enyémnél sem megy hogy otthagyom, elalszik...amúgy ő már 2,5 éves múlt 2 hónapja, de ha nem fekszem emllé ,akkor nem tud lenyugodni. és nagyon anyás is lett a terhességem alatt, tehát ezért sem hagynám sírni, mert nem hisztiből csinálja, mindig is anyás volt, ez most fokozódott érthető módon.
2011. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én csak azért irok, mert ez a kérdés foglalkoztat engem is. jövöhét keddre vagyok kiirva.2 éves a nagyobbik.nállunk este az ölembe altatom el, utánna betesszük a kiságyba. én ugy gondoltam, elöbb a picit fektetjük le, utánna a nagyot.
2011. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!