Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg egy szívtelen dög...

Tényleg egy szívtelen dög vagyok, mert 3,5 évesen oviba adom a gyereket?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a kicsivel, aki 7 hónapos, de amint felveszik bölcsibe megyek dolgozni, mert nem bírjuk anyagilag.

Néhány napja megkaptam, hogy miért nem értem meg, hogy a gyereknek az anyja mellett a helye, nem az oviban, mert még semmi szüksége rá!

A gyerekek fejlődése egyénenként eltérő és én azt látom a gyereken, hogy már igenis megérett a közösségre, itthon csak unatkozik mellettem, képes lenne reggeltől estig mesét nézni ha hagynám, dől egyik oldaláról a másikra. Ha viszont gyerektársaságban van mintha kicserélték volna, felvidul szaladgál, órákig rá sem kell szólna, itthon meg csak megy a veszekedés egész nap, ne bántsd a kicsit, ezt ne csináld azt ne csináld. Szerintem ez neki sem jó!


2011. aug. 25. 14:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

Enyém pont 3 évesen megy oviba (szülinapja után egy nappal, úgy hivatalos - decemberben), de itthon vagyok a kistesóval.

Én is úgy terveztem, mikor még terhes voltam a picivel, hogy majd a nagy itthon marad még, de nagyon is érett a közösségre, büntetés lenne neki, ha itthon tartanám.

2011. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a világon a legeslegjobban Te tudod megítélni, jó lesz-e már a gyerekednek az oviban. Nem tudom, ki mondta neked, hogy szívtelen vagy, de ne adj bárki véleményére. Te tudod, hogy neki így lesz a jó, ez a meggyőződésed, akkor mit foglalkozol mindenki másnak a véleményével? A 7 hónaposnak már sokkal nehezebb lesz a bölcsiben, de ezt kell tenned, ezt kívánja meg a helyzet, az élet. Aki beszól, az kipótolhatja a családi kasszát a gyed meg a béred közötti különbözettel és akkor otthon maradsz. Basszus annyira utálom már ezeket a beleugatógépeket. Más izéjával verik a csalánt. Elnézést.
2011. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Az enyém nyáron volt 3 éves, a kicsivel itthon maradok én is, ő 18 hónapos, de még nem bölcsi érett, ha kimegyek a szobából, sír, nyugtalan. A nagy viszont dettó az, amit Te is írtál, vágyik már a közösségre, nagyon várja az óvodát, itthon már kevés vagyok neki. Nem hiszem, hogy azért, mert a gyerekérdekeit tartjuk szem előtt szívtelenek lennénk. Sőt!
2011. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
17%

Ha otthon vagy egy picivel és a nagyobbat így adtad be oviba, akkor ez nagyon nem szép dolog! Pláne, hogy az ovi felvette. Lehet, hogy egy gyereket meg miattatok nem vettek fel, akinek az anyukája ment volna vissza dolgozni.

Azt a 3,5 éves gyereket el lehet vinni játszótérre is például a többi kisgyerekhez. Akkor ott ugyanolyan jól tudna játszani, mint az oviban.

Ja, kérem szépen, akkor Neked kell vele foglalkozni...

Ha azért adod be, mert mész dolgozni, akkor nem lennél szívtelen, hiszen a gyereknek is jó, ha anyu kiegyensúlyozott, mert van pénz!

2011. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
65%

kedves negyedik

most aztán nagyon elszégyelltem magam, remélem, a kérdező is...

2011. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%

Télen aztán tényleg rengetegen vannak a játszótéren.

Én nem azért adom be 3 évesen oviba, mert utálok vele foglalkozni, hanem mert nem bírok neki minden áldott nap gyerektársaságot prezentálni.

1. voltam, utolsónak üzentem.

2011. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Az én lánykám most volt 1 hete 3 éve és ugyanazt csinálja mint a tiéd.Unatkozik.Szoktunk bejárni oviba és szerti.Mármint a gyerek társoságot.

Februárba lesza kisfiam másfél éves és lehet neki is bölcsi kellene.Szerintem is nehezebb dió lesz.

2011. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nahát ilyen szívtelen anyát :-O !


Az én 5 évesem is oviba fog járni továbbra is,sőt az idei évtől egész napos lesz,tavaly még hazahordtam mindennap autóval délben,de mivel a falunk biztosít külön ovis buszt az itt lakó gyermekek számára ők hozzák majd el minden nap és nem kell minden nap nekem duplán fordulnom 20 km -et oda-vissza a mai üzemanyagárak mellett nem mindegy.

2011. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

Ha úgy látod kész van rá akkor mit érdekel más véleménye? (:

Én fiam is megy majd 3 évesen, mondjuk én nem tervezek kis tesót, de ha közben lenne akkor is beadnám. Én imádtam oviba járni, ráadásul mi panelban lakunk ami tök rossz egy pici gyereknek.

2011. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
27%

GOndoltok, amit akartok!

Az olyan anyuka, aki dolgozni akar visszamenni, ezért adja be bölcsibe, oviba a gyerekét, és nem azért, mert nem tud vele otthon mit kezdeni, annak jár a hely.

Szerencsére nálunk ezt már felismerték és egyre több helyen!

TOvábbi szép napot kívánok! Nem érdemes ezen háborogni, kicsit gondoljatok bele, már ha tudtok, hogy igazam van!

2011. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!