Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tanul a gyerek a...

Mennyire tanul a gyerek a TV-ből manapság?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy én kiskoromban nagyon sokat tanultam a TV-ből és manapság nem igazán nézek TV-t de ma belenézegettem és hát nagyon sok olyan csatorna van amelyiket nem hagynám, hogy nézze a gyerek, vagyis nagyon megváltozott a műsorkínálat a régi idők óta rossz értelemben, szterintetek?
2011. aug. 25. 22:24
 1/9 anonim válasza:
Banánok köszt vár titititi
2011. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
91%

Hát a csatornától függ, hogy mire van kapcsolva:D

Ha tv2-őt néz akkor máricsúj meg mexikói maszlagok, viszont ha spektrum vagy más tudományos csatorna, esetleg sport csatornákból már azért lehet tanulni:)

2011. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Enyém 3 éves lesz 3 hónap múlva. Dóra a felfedező a kedvence hétvégeken reggelente. Ott ugye angolul is beszélnek benne.. :) Azóta kb. 50 angol szót tud, mert folyton kérdi, hogy anya, hogy van angolul hogy piros, meg hogy tej, meg hogy ablak? :)) Sztem van amiből igenis tanul. Ez a mese nekem is bejön amúgy. Játszva tanít, és nemcsak nyelvre.
2011. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik csatornát nézi.

Az enyém 3 éves, leginkább a Boomerang-ot nézetem vele, ott nagyon jó régi Hanna-Barbera és hasonló mesék mennek (a magyar meséket pedig DVD-n szokta nézni).

Más értelmes műsor nem igazán van. :S

A Minimaxon is már borzalmas mesék mennek, 1-2 kivétellel. Ami van még, azok a "baba-csatornák", azokra meg csak annyit tudok mondani, hogy agysejtrombolók - lebegő, színes "izék" vannak benne, nincs története a meséknek...

De néz élőszereplős filmeket, sorozatokat is a többi csatornán, leginkább az állatosakat, azok aranyosak, tanulságosak (pl. Charlie, majom a családban, Robbie, a fóka, Lassie). :)

2011. aug. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan műsort kell vele nézetni, amiből tanul. PL a Hogyan készült? sorozat az nagyon jó.
2011. aug. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 19 hónapos, szereti a Barney-t (húúú, én nagyon nem!!!!) de azért hagyom, mert amiket ők csinálnak a tv-ben, azt ő is csinálja utánuk: a táncokat, ugrásokat, próbálja dúdolni a dalokat :)

Unokaöcsém 5 éves, szereti a Dórát, Diegot.

Szerintem ezekkel nincs semmi baj. Egyébként meg tényleg nagyon gáz, hogy némelyik csatornán milyen műsorok vannak!!!!! Emlékszem, mi tesómmal sokat néztük a Kölyökidőt, az Ászt (Geszti Péterrel) meg ilyen műsorokat :)

2011. aug. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

01:39 vagyok.

Ja, igen, még apával szokta nézni a Hogyan készült?-et is. :D Meg még egy-két műsort a Discovery-n. :)

2011. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ava87 ***** válasza:

A Hogyan készült nálunk is sláger :) Aztán a négyévesem nekem magyarázza, akárhova megyünk, hogy mi hogy készült, nagyon megjegyzi őket. Meg ő főzős műsorokat is szeret nézni, illetve állatos dokumentumfilmeket is. Ezekből szerintem tanul.

A műsorkínálat nem úgy változott meg, hogy rosszabb lett, hanem egyszerűen ma már vannak tematikus csatornák, így mindenki megtalálhatja a kedvére valót. Vagy ha nincs olyan, akkor le is lehet tölteni a netről szinte bármit.

2011. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dóra és Diego nekünk is bejött. Angolul számol 10-ig ismeri az összes színt egyszerűbb szavakat belőle.
2011. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!