Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akiknek a gyerekei...

Anyukák! Akiknek a gyerekei csak veletek aludt el, később az oviban el tudott egyedül aludni?

Figyelt kérdés

Kislányom igaz,hogy még csak most múlt 2 éves,de már ezen agyalok,hogy mi lesz majd az oviban.Nagyon ragaszkodik hozzám,és nem alszik el csak ha mellette fekszem,(Igaz már párszor volt,hogy sikerült egyedül is)pedig próbálkozunk.

Beszoktatásról ne is beszéljek.....

Nálatok hogyan zajlott?

Köszönöm a tapasztalatokat!


2011. aug. 28. 22:37
1 2
 1/16 anonim válasza:

én nem anyuka vagyok, én ilyen gyerek voltam volt olyan korszakom hogy ha nem anya adott oda valamit akkor az nem volt jó..

én az oviba soha nem aludtam ott, mindig ebéd után értem jöttek


16/L

2011. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
húgom is ilyen volt, de oviban elaludt magától simán.
2011. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ezen en is filoztam mar ,az enyem 20 honapos es egyutt alszunk. most fog 5-en bolcsibe menni. itt nincs beszoktatas. azonnal ott fog aludni is . 4re megyek erte. vuhhh! nagyon izgulok!
2011. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 24 hónapos, a héten kezdtük a bölcsi való beszoktatást. Mindig összebújva alszunk el, egyedül eszébe sincs aludni. Viszont a bölcsiben a 4 nap elaludt! Teljesen ledöbbentem! Szóval van remény kedves Anyukák!-)
2011. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Félrepötyögtem: 26 hónapos és bölcsibe való beszoktatást!-)
2011. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

én talán úgy próbálnék meg külön aludni Tőle (már ha Te is akarod), hogy a szobájába vinnék egy matracot vagy kanapét és ott pihennél, amíg el nem alszik.

aztán vissza tudnál menni a Te helyedre.

erről mit gondolsz?

2011. aug. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2 évesen kezdte a bölcsit, mindig úgy alszik el (a mai napig is, pedig most tölti a 3-at), ha melléfekszem és simogathatja a karomat+cumizik. A bölcsiben a 4.napon próbálkozott meg az ottalvással, és sikerült is neki. elfogadta, hogy ott nem tud mellé feküdni a gondinéni, hanem csak odaül és néha megsimította a hátát v a fejét (de nem simogatta állandóan). Ha megébredt, szintén melléültek és megpróbálták így visszaaltatni, ami ritkán sikerült ugyan és általában az itthon szokásos alvásidőnek kb a felét hozta bent, de legalább gond nélkül elaludt így is.

Szóval van remény :-) Hidd el, tudomásul veszik, hogy ott más a rendszer.

amúgy nálunk a beszoktatás kb egy hét volt, simán ment az ottalvás is.

2011. aug. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is szerettem volna kiírni. :) Na nálunk olyan nincs, hogy melléül, vagy fekszik esetleg az óvónéni, vagy a dadus. Még nem ovis éppen a fiam, de hamarosan eljön az az idő is. Minden nap velem alszik csak el, nagyon Anyás! Neki nincs külön szobája, egy szobában alszunk. Próbáltam egyedül altatni, de amikor kimentem a szobából, ordított utánam, és majdnem hányt a végén, így eszem ágában nincs Őt egyedül hagyni így, még bajt is tennék ezzel :( Úgyhogy nem mindenhol fenékig tejföl az élet. Már most nagyon félek az ovitól, ha tehetném, nem adnám be! Ezt azért írom, mert mert a környezetemben mondják, hogy mikre készüljek fel!És nem egy-két szülő mondja... Szóval én nem tudom mit csináljak :(((((((
2011. aug. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kisfiamat altatom 2,5 éves. De a bölcsibe simán elalszik, simizik mindenkinek a hátát, aki jobban igényli mellé ülnek egy kicsit. Szóval nálunk ebből nem volt gpnd.
2011. aug. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém még szopizott is minden alváshoz amikor a beszoktatást kezdtük. Ennek ellenére azonnal simán elaludt a bölcsiben is, viszont eleinte fél óra múlva felébredt. 1-2 hét után kezdett hosszabbakat aludni. szóval alapvetően nem volt gond. Emiatt leszoktatni a közös elalvásról nemcsak fölösleges, hanem szerintem hiba is, mert pont a bölcsi/ovi kezdés miatt fokozottan igénylik az esti összebújást. Más az otthon és más a bölcsi/ovi. Nyugi.
2011. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!