Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most ez mi? 23hós fiam egyik...

Most ez mi? 23hós fiam egyik naprol a másikra nem hajlando egyedül aludni.2honapos korátol egyedül aludt. Mi történhetett? Amint kiteszem a lábam a szobábol visit és kiakar jönni a kiságybol

Figyelt kérdés

Igy most a szobájában lévö

ágyra mellé kell feküdnöm igy 5perc alatt alszik


2010. jún. 23. 12:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Alvásra birni is borzalom,fél-11 és még pörög,pedig reggel 7kor kel,és délután 2órát alszik.Hogyan csináljam h ujra szépen elaludjon?
2010. jún. 23. 12:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt hasonló gondunk. Mi úgy oldottuk meg, hogy egy pár este mellé feküdtem ahogyan te, aztán egy pár hét után, kijöttem a szobából és úgy beszélgettem vele, vagy mondtam az esti mesét. Nem látott csak a hangomat hallotta...és belejött. Ha sírna visszamész egy kicsit, aztán ujra kijössz. Biztos van valami magyarázat arra, hogy miért reagál így. Valami változás volt az életében vagy valamitől megijedt, vagy rábíztad valakire és nem voltál vele egy ideig. A gyerekek gyakran azt hiszik, hogy nem térünk vissza hozzájuk...

A másik gondot próbáljátok úgy megoldani, hogy a család minden tagja lefekszik , mondjuk 9-kor (még akkor is, ha felkeltek amikor a kicsi elaludt), villanyoltás és csend... Nálunk bevált.

A lényeg az, hogy megértsd és ne kényszerítsd semmire. Lassan magának kell megértenie, hogy mit vársz el tőlle. Legyél türelemmel, mert sikerülni fog!

2010. jún. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó lenne az okát megkeresni, hogy mi adta a változást. VAlami biztos. VAgy rosszat álmodott, vagy hallott valamit, vagy jön a foga, vagy változás történt a családban , vagy bármi.

Lányom is ilyen, bár nálunk voltak változások...

Próbálj kicsit türelmes lenni, hátha magától is visszaáll a rend, ha nem, próbáld észérvekkel, finoman, ha ez sem megy és még mindig változtatni akarsz, olvasd el az "Aludj jól, gyermekem" könyvet.

2010. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mostanában az én kislányom is nehezen alszik el. 21 hónapos és néhány napja egyből sír ő is ha kijövök. Elmagyaráztam neki, h anya és apa nagyon szeret és itt vagyunk kinn az ajtónál, beszélgetünk, amíg elalszol. Ha hallja a hangunkat/vagy a hangomat- az is jó ha telefonálok vagy magamban/neki beszélek- akkor nincs probléma, pár perc alatt elalszik. Szóval szerintem az is lehet, hogy most jönnek rá, hogy ők egyedül maradnak a szobában. Egyébként az Aludj jól gyermekem nekünk is bejött, egy kis finomítással ugyan! Sok sikert!
2010. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!