Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor adtál először ceruzát,...

Mikor adtál először ceruzát, gyurmát, zsírkrétát, festéket gyermeked kezébe?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan 2 éves kora körül adtam a gyurmát és a festéket, kicsit előbb már próbálkoztunk a ceruzával, színesceruzával, de sokszor nem a papíron landolt a nyomuk! :)
2011. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1.5-2 éves kora között zsírkrétát, ceruzát, 2 éves kora körül gyurmát. Festéket még nem kapott. Most 2 éves múlt.
2011. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1,5 éves kora körül adtam neki gyurmát, ceruzát a kezébe.

Iszonyat lefoglalta.

Folyamatosan ott ültem mellette, egy másodpercre sem hagytam egyedül.

a ceruza elég vastag, tompított hegyű volt.


Festéket még nem adtam neki, de már ideje lenne. 2,5 éves

2011. aug. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

15 hónaposan először zsírkrétát, aztán gyurmát, festéket.

Most 22 hónapos, mostanában rajzolgat ceruzával is (nagyon jó fajta, könnyű, gyönyörű, erős színei vannak és olyan vastag, mint egy virsli).

Nagyon szeret alkotgatni fiú létére.

2011. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még az lenne a kérdésem, hogy miből milyet vettetek? Megérte azt választani?
2011. aug. 31. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyurmát vagy magam készítettem (só+liszt+víz), vagy PlyDoh gyurmát, ami nagyon klassz, míg ki nem szárad, és hát sajnos mindig elfelejtettük időben visszarakni a dobozba, ezért állandóan kiszáradt.


Festékből vagy Crayola ujjfestéket, amit nem nagyon szerettem, mert fura színe és állaga volt, mintha (bocs) takonnyal maszatolt volna.

Így később Biocolor festéket vettem, ami teljesen bio, viszont a ruhából nem megy ki. miután ezt kitapasztaltam, csak festős ruhában festetünk, így azzal nem volt gond. Nagyon szép, élénk színű. Ilyen: [link]


Ceruzából találtam egy csodás fajtát, nagyon nagyon vastag, mégis pihekönnyű, gyönyörű élénk, erős színe van, mintha zsírkréta lenne, Stabilo Woody a neve, ilyen: [link]


Zsírkrétából pedig kis tégla alakú méhviasz krétákat használtunk/használunk, nagyon jók ezek is! Ilyen: [link]

2011. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kimaradt egy betű, Play-Doh gyurma

Ilyen: [link]

2011. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!