Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyermeked kiviszed...

2 év körüli gyermeked kiviszed majd a temetőbe?

Figyelt kérdés
Úgy érzem egy kisgyereknek nincs helye a temetőben, lehet csak azért érzem így, mert én se szeretek menni. Ti hogyan gondoljátok?
2011. okt. 24. 07:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan vidd ki, igy neki természetes lesz, hogy temetö is létezik és nem fog annyira tartani töle, mint te.
2011. okt. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

én pont ellenkezöleg, de ez mindig az anyukától függ.


én külföldön élek és itt az oviban már mennek szakemberek akik a halálról beszélgetnek a gyerekkel, és mennek a temetöbe stb...

persze ök sem úgy fogják fel mint mi, de szerintem tabuként kezelni a legrosszabb amit tehetsz.

de ha te nem vagy felékszülve rá akkor ne vidd ki.

magadba tedd helyre hogy is állsz a halál témával.


amire viszont fel kell készülj azok a jövöben a kérdések. mindegy mit mondasz a gyereknek, csak megegyezzetek a pároddal a közeli családdal.


amit tilos a halálról mondani, hogy aki meghalt az alszik vagy bármi köze van az alváshoz. pl örökre elaludt vagy ilyesmi. a gyerekekt 3 éves kortól erösen mozgat a halál téma és ha egyszer is azt hallja hogy a halálnak köze van az alváshoz akkor elöfordulhat hogy nagyon rossz alvó lesz vagy pl óránként felkel és bemegy hogy anya ne aludjál, mert fél hogy örökre elalszol.

2011. okt. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én semmi rosszat nem látok benne nem temetésre viszi az ember.És muszály is vinnem magunkal mert nem tudom kire hagyni.Most lesz 2,5 éves már tavaly is velünk volt, nem szívesen járunk misem de ilyenkor olyan szép békés minden és az a sok gyertya nagyon szép.Mi ilyenkor 4 faluba is megyünk.
2011. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van és arra nem gondoltam, hogy ilyen hamar eljön a nagy kérdés a halállal kapcsolatban, akkor jobb lesz felkészülni erre.
2011. okt. 24. 08:00
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is mindig együtt megyünk,

a pici 3 éves,már nem ismerhette anyukámat,a nagyobbik akkor volt 1,5 éves,amikor meghalt,de tudják,hogy a mama ott

alszik.

2011. okt. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

az enyém még csak 2,5 éves, de mi nem megyünk most (én magam sem szeretnék menni, nem csak miatta)

viszont emlékszem, hogy kiskoromban mennyire szerettem menni - nagyon imádtam minden évben, hogy sötétben kimehettünk és gyönyörű volt, hogy tele volt gyertyákkal - akkor még a halál nem nagyon foglalkoztatott, csak a különleges látvány, különleges "program"

2011. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én fiam 3 és fél éves, de még mindig nem fogom kivinni.

Úgy érzem nem elég érett rá, hogy egyáltalán a halál fogalmával foglalkozzunk. Számára csak egy nagy kert tele virággal meg díszes kövekkel. És amilyen nyughatatlan, elszaladgálna, felmászna a sírokra, szóval ezt még hanyagoljuk.

Szerintem mindenkinek el kell tudni döntenie, hogy mennyire érett felfogású a gyereke ehhez.

2011. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Most 2 éves a fiam, már tavaly is volt velünk, idén is jön. Egyébként is szoktunk járni a temetőbe virágot vinni, névnap, születésnap, évforduló alkalmából, akkor is mindig visszük. Viszont temetésre nem viszem, ahhoz még kicsi (épp holnap megyek).
2011. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Édesanyám idén januárban hunyt el. Fiam akkor 18 hónapos volt. Temetésre nem vittük ki, de azóta is kijár velem rendszeresen a mamához. Egyenlőre úgy magyarázom el neki, hogy a temetőben alszanak a nénik meg a bácsik és a mama is alszik. Megérti, csendben marad. Nem maradunk sokáig, hiszen egy ilyen kis gyerek ne oda járjon, de másra nem tudom rábízni ha kiakarok menni megemlékezni.

2011. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
születésétől fogva kivittem.most 3 lesz hónapok múlva és,igen viszem.akár tetszik akár nem,ez az élet rendje.és nem kell monológokat mondani nekik,mesélni most mit ünneplünk stb,majd rá ér ez késöbb ha már természetes lesz neki,hogy megyünk a temetőbe.
2011. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!