Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi a havi élelmiszer...

Mennyi a havi élelmiszer költségetek 1, ill.2 pici gyermek mellett?

Figyelt kérdés

Nem étterem, csak a havi bevásárlások, reggelik, vacsorák, szóval, ami élelmiszerre megy el étterem, luxus nélkül.

Én most vezettem pontosan és ledöbbentem.

Csak egy összeget írjatok légyszíves, hogy havonta mindösszesen mennyi megy el kajára.

Köszönöm


2011. aug. 30. 07:59
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Sajnos semelyikőtök, aki viszonylag keveset költ (20-50e ft/hó) tételesen nem részletezi, hogy mire mennyit költ, pedig lehet, hogy számomra segítség lenne, hogy min spórolhatnánk.

A Kedves 80-100 e ft-os válaszoló részletezte. Ezt szerettem volna, aki kevésből kijön, az miből mennyit vásárol.

Mert azt nem tudom értelmezni, hogy mi az, hogy "némi" felvágott például.

2011. aug. 31. 06:35
 22/28 anonim ***** válasza:

na akkor majd én .

valamikor az elején válaszoltam .40.000,- körül költünk.

csirkemellet szoktam venni csontosat bőrőset kb. fél perc leválasztani a mellfilét róla és így 900,-/kg nem 1400,-

nagyon nem mindegy.


tészta: tesco-sajátmárkás egy kg-os at szoktam venni 300,- körül van


disznóhúsból combot , karajt a csontokból levest főzök.

gyümölcsöt mindig frisset inkább keveset . ha látom hogy nem fogy el már lefagyasztom és gyümölcssalátába jó.


gyros-t itthon szoktam készíteni csak füszer kell hozzá

.

ásványvízre nem költünk üdítőt ritkán iszunk teát szoktam főzni édesség meg olyan hogy mama is vesz berakjuk egy dobozba és ha szépen evett a kislány akkor választhat.


ha megyünk el valahová csak üdítőt veszek olyankor kap azt is. de elötte eszünk és csomagolok sajtot gyümölcsöt müzliszeletet.


hát kb. így ...

2011. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

felvágottat pl. egyáltalán nem veszünk . egy rúd szalámit szoktunk /hó ebből reggelizünk és a férjem is tud elvinni magával.


édesség meg pl. Aldiban 99,- tejberizs ugyanolyan finom mint a duplaannyiba kerülő müller tejberizs. ... így kétszer annyit vehetek.

2011. aug. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Az egyik 20-30 ezres vagyok. nem vagyok csont és bőr, eszünk mi is apával rendesen. Ja, a nagyszülők sem töltik fel az kamránkat. Hó elején megyünk a LIdl-be, vagy a Tescoba és megvesszük egész hónapra a tartós élelmiszert, (liszt, tészta, cukor, olaj stb. ) Így naponta csak kenyeret, tejet, felvágottat, sajtot ilyesmiket veszek. Mint írtam is nem főzök hétközben, csak gyors könnyű kajákat. Hétvégén általában anyuméknál vagyunk 2 napot(ott is alszunk). Azon tény, hogy sokat lehet spórolni. De hidd el,ha csak ennyi telik, ki lehet hozni, mert megtanulsz ennyi pénzből is kihozni mindent ami kell. Nem éhezünk, minden megvan, nasi is van. Főleg a kisfiamnak, rudi, tejszelet ilyesmik. Ja még pelus is kell, az havi 5000 Ft körül. 2,5 éves a kisfiam.
2011. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nálunk alapanyag: cukor, tészta, olaj, rizs, tejföl, tejszín, egyéb alapanyag: havi szinten: 10.000ft!!!!

cukor: 300ft

tészta: legalább 6 nagycsomag: 2.000ft

olaj: 300ft

rizs 2-3 csomag: 500ft



tejföl: napi 1doboz pici: 1.500ft

tejszín: heti 1 doboz: 800ft

kakaó: 800ft

tej: 5.000ft

kenyér, pékáru: 5.000ft

mirelitt vagy friss bab, borsó, brokkoli: csomagonként, kg-ént 400ft kb 5-6 csomag megy el havonta: 2.500ft

2-3 csomag sajttal töltött pulykamell vagy hasonló hús: 3.000ft

csirke havonta: 5.000ft

felvágott, szalámi havonta: 3.000ft

sajt havonta: 2.000ft

gyümölcs havi szinten: 10.000ft, napi 1kg gyümölcs


savanyúság: cékla, uborka havonta: 2.000ft

zöldség: 3-4.000ft havonta

édesség, túró rudi: 2.000ft havonta

virsli: 3.000ft

joghurt: hetente 400ft, havi: 1.600ft


Ezek csak amik hirtelen eszembe jutottak.

Egy tény, kisfiam és a párom eszik délelőtt felvágottat, ebédre húst, főzeléket hússal, vacsorára vagy virsli vagy felvágott. De mindketten imádják a húst, párom nem tud dolgozni, ha nem eszik megfelelő fehérjét - ezt ő mondta:)

Lehet, hogy a húson lehetne spórolni, de akkor mit egyen helyette?????


pl: parasztreggeli, gnocci, milánói öntet - nem mindennapi kaják, amiket megveszünk, havonta 5.000ft

müzli: 1.000ft

2011. aug. 31. 15:10
 26/28 Gepi válasza:

5-en vagyunk, 2 felnőtt, 3 gyerek (15, 13, 11 évesek)

havi élelmiszer: a kitűzött cél 75 000 ft, amit sikerül betartani, ha nem jönnek vendégek több napra.

- akciós újságok figyelembevételével megyek vásárolni, főleg biciklivel, szinte mindennap, mert szeretek az árcsökkentett termékek között böngészni. Főleg a SPAR-ban.

- kiszámolom mennyi jut egy napra (2500 ft), ennek megfelelően vásárolgatok, főzögetek.

2012. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Gepi válasza:
kihagytam: van egy kis határidő naplóm, amibe vezetem a kiadásainkat. Ha egyik nap többet költök, mert több napra vásárolok vagy hosszabb távra, akkor elosztom azokra a napokra és így a maradékból gazdálkodok tovább. Nagyon jól megtanított arra, hogy tudatosan vásároljak, csak azt, amit lehet, ami belefér.
2012. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem teljesen a kérdésre válaszolok, de egy spórolási tipp: anno még vagy 15 éve, amikor hirtelen felemelték a cukor árát, akkor az anyám úgy döntött, hogy amúgy is egészségtelen a cukor, ez után használjunk fele annyit. A sütikből onnantól kezdve kispórolta a fele cukrot, és voilá úgy is finom volt. Illetve nem cukrozta be a teát, ő teljesen cukor nélkül kezdte el inni (kellemes mellékhatás volt, hogy nem fájt annyit a feje) mi gyerekek meg csak a magunkét cukroztuk. Mivel azelőtt mindennap megfőzte a teát, és az egész be lett ízesítve. Néha meg is maradt valamennyi és akkor öntöttük ki a drága cukrot a teával... Persze most már néhány éve én is rászoktam a cukor nélküli teára, most már a cukros a fura :)
2012. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!