Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire kell figyelnem élelmiszer...

Mire kell figyelnem élelmiszer vásárláskor? Szója allergiás a kisfiam.

Figyelt kérdés

Ezeket tudom, hogy kerülni kell: E322, szója, szójalecitin, lecitin, soluprát.

Ha van még valaki hasonló helyzetben, kérem írja meg mire figyeljek még oda!

Előre is köszönöm a segítséget!


2010. szept. 28. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szinte mindenben van manapság szója. Találkoztam már vele disznózsírban,és gyümölcslevekben is, vöröshagymakrémben,leveskockákban,kész szószokban. Sőt még olyan tápszert is láttam,amiben van.

Megkell nézned minden terméket,amit a boltban veszel.

2010. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp próbáld meg, ahogy lehet, a késztermékeket ill. tartósított termékeket kerülni, és lehetőleg csak természetes alapanyagok használni.
2010. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Húha! Úgy látom ez nem lesz egyszerű... :(
2010. szept. 28. 22:47
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja! Köszönöm a válaszokat!

Még arra vagyok kíváncsi, hogy a termék összetevőinél milyen nevek, jelölések utalnak a szója tartalomra?

2010. szept. 28. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Regisztrálj az www.elelmiszerallergia.hu-ra, ott nagyon sok cégnek a termékei fel vannak tüntetve, és lehet nézegetni, hogy melyik milyen allergént tartalmaz. Persze lehet rendelni a www.táplálékallergia.hu olyan kiadványt is, ami olyan cégeket tartalmaz, akik adott időszakban garantálja, hogy nem tartalmazza az adott allergént, de nekünk tejre, és mogyorófélékere is kell figyelni, így én jobban szeretem az élelmiszerallergiás honlapot, mert ott hasznos cikkek is vannak, és jobban áttekinthető szerintem.
2010. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Megnézem.
2010. szept. 29. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!