Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek evészavaros a gyereke...

Akinek evészavaros a gyereke hogy vette észre? Milyen jelek utalhatnak erre?

Figyelt kérdés
két éves ,szép nagy gyerek,majdnem 13kilo,inkább 12,de nem eszik.és az asztalhoz se lehet már lassan leültetni.rengeteg kakaót iszik.az hogy nem reggelizik abba már beletörödtem,tizoraira majdnem 3dl kakaó,azután lefekszik aludni.de ha kel du-n 1-2 körül nem eszik,várok kicsit talán nem kivánja kelés után,hát akkor sem.egy két falatot elfogad és utánna kiköpi ha összerágta,nem értem már ezet.utánna kap pudingot vagy tejszeletet hogy valami legyen még a pár falat mellett.uzsira talán elfogad valamit.a vacsi változó,de azzal se vagyok elégedett.úgy aggódom mert ez az én hibám és félek képtelen vagyok majd helyrehozni.mit tehetnék?
2011. szept. 1. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem eszik mert rászokott az édességre. Ha nem adsz neki többet akkor előbb-utóbb megeszi a rendes ételeket is. Ne erőltesd, de ha nem eszik egészséges ételeket, akkor ne adj neki helyette mást. Terített asztal mellett még senki nem halt éhen, de ha erőlteted az evészavart okozhat.
2011. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. és én hiába nem adtam mást, inkább éhezett. az enyém 11 kiló 2.5 évesen. (amúgy 2 évesen a 12-13 kiló több mint jó, mit akarsz???)


nekem 5 féle kaját fogad el. mi már gondolkodunk, hogy elvisszük pszichológushoz :((( nálunk a zavar különböző undorok formájában jön el. Nem nyúl semmihez ami nem száraz. tehát üres kenyér igen de vajas nem (öklendezik tőle), üres tészta igen, de tejföllel, paradicsomszósszal nem, stb.

2011. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megörültem ennek a kérdésnek, félre ne érts, mármint nem azért, mert szenvedsz vele, csak hogy másnál is van így, ugyanis ugyanebben a helyzetben vagyunk.

2 éves lesz, igaz, csak 11 kg, reggel 2-2,5 dl tej, délig semmi, akkor egy gyerek tányérnyi leves (s.répa, tészta, lé), aztán alvás, 3 körül kap valami péksüteményt (rendes főtt ételt, gyümölcsöt jó ideje abszolút nem akar enni), amibe beleharap kettőt, és közli, hogy "kész"...

Este vacsorára eszik pár falatot (4-5 villányit, virsli, halrudacska, ilyesmi), aztán 1 dl tej alváskor.

Én meg már kikészülök:-S

2011. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

már rájöttem hogy kár aggódni.azt mondják a gyerekek tudják mi a jó nekik,hát én úgy döntöttem ráhagyom.azóta vannak olyan napok amikor nem eszik nap közben szinte csak alig,és uzsira vagy vacsira tele eszi magát,ez megnyugtat.nem igen eröltetem,egyszer megkinálom ,ha nem nem.amugy amikor du-n kiviszem futkosni az utcára kifutja magát akkor eszik mint a kisangyal.amugy nagyjából rendbe jött az evése vagyis talán kicsit jobb.

2011. szept. 20. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!