Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan próbáljam magam túltenn...

Hogyan próbáljam magam túltenni és nem rágörcsölni mégjobban a témára? Ma kezdtük a bölcsit. Kisfiamnak nagyon tetszett. Tovább.

Figyelt kérdés

Viszont iszonyat akaratos és ha vmi nem ugy tortenik,ahogyan o szeretne,vagy vmit nem hagyok neki,akkor ramut, megmar, neha harap is.Nem tudom egyszeruen sehogysem leszoktatni errol, mar mindent megprobaltam!! Ma is a bölcsiben a gondozó nénije elott utogetett engem,meg dobalozott a popsikremmel,mert o mar ment volna vissza jatszani en meg szerettem volna tisztaba tenni.Olyan kinos volt.A gondozo neni kivette a kezembol, es o folytatta, neki hagyta.....Ugyanez volt a valtociponel is, engem utogetett,hogy hagyjam mar bemenni, nem hagyta, hogy raadjam, a bolcsis neninek engedte.

Olyan kinos, ugy szegyelem magam ilyenkor masok elott, hogy a gyerekem ilyen kis agresszor neha velem es mindig azt hiszem, csak az enyem ilyen :( Attol is tartok, hogy ha mar megismeri a gondozonenijet jobban, akkor mar majd vele szemben is megengedi maganak az utogetest :( Mar elore felek.

Van mas is ilyen helyzetben?


2011. szept. 1. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a gondozónéni nem fogja hagyni magát, nem úgy mint te. Egyszer volt, hogy megütött a lányom, miközben a cipőjét adtam rá. Olyan komolyan, mint ahogy még életében nem látott néztem rá, megragadtam a kezét és mondtam neki, hogy többet ilyet ne merészeljen tenni, mert különben veheti fel egyedül a cipőjét és ha nem sikerül neki, hát engem nem fog érdekelni, akkor itthon marad!!! Arról meg nem is beszélve, hogy nyugodtan mondhatod neki, hogy ez neked fáj és nem hinnéd, hogy neki jól esne, ha te is megütnéd!!! Hidd el, értenek ők már a beszédből és ha látja rajtad, hogy komoly és határozott vagy, akkor használ is. Ha nem, hát én biztos ráhúznék a fenekére akkor és sírhat. Kicsit agresszívnak tűnik, pedig nem vagyok az, de ez olyan dolog, hogy nem szabad hagyni és minden lehetséges eszközt be kell vetni, mert később az iskolában is verni fog a tanító nénije előtt! Tudom mit beszélek, én is tanító vagyok és láttam már szülőt, akit rugdosott a gyerek, mert meg merte kérdezni, hogy miért kapott fekete pontot aznap?
2011. szept. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy mikor engem próbált megütni a lányom akkor megfogtam a kezét és "Ezt SOHA ne lássam többet, értve???" és nem is csinálja. Amúgy az elsőnek: kicsit ellentmondásos vagy. A gyerek nem üthet meg, de ha próbálna akkor megütöd. Heee!?!?!!?
2011. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És ha nem ért szép szóból, akkor hagyod és papolsz neki tovább? Ha rácsapok egyszer, akkor legalább már tudja, hogy miről beszélek, hogy fáj és a másiknak hogy esik! Ez szerintem még nem ellentmondás, mert nem azt mondtam, hogy csapja vágja a gyereket, ha kell ha nem!!! Heee?!
2011. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondozónő vagyok és egyben egy 3 éves kislány anyukája.

Én kislányom is próbálkozott azzal, hogy megüt, de rögtön le is állítottam, határozottan elkaptam a kezét, és erélyesen rászóltam, hogy nem szabad. Neked a fejedre nőtt a gyereked, innen elég nehéz lesz visszafordulni.

Itt a bölcsiben is próbálkozott egy jól nevelt gyerek azzal, hogy megüt, szintél elkaptam a kezét, és elmagyaráztam neki, hogy nem otthon, nem az anyukája vagyok (szintén láttam hogy őt megüti vetkőztetés közben), lehet hogy ő megengedi, de én nem. Többször nem próbálkozott.

Ez a te gyengeséged, állj a sarkadra. Ha engeded neki 20 évesen is meg fog verni, mert megszokja.

2011. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mégegyszer leírom akkor, mielőtt vki megint ítélkezne: SOHA, de SOHA nem hagytam, hogy rámüssön!!!Pont ezért írtam ki a kérdést!Mert már próbáltam szépen, próbáltam "csúnyán" (->visszacsaptam a kezére), de semmi sem használ.Ezért kértem tanácsot!Mindegyik módszert következetesen, hosszabb távon alkalmaztam, tehát nem váltogattam őket, mégsem jártam sikerrel.Amit ítt fórumokon már sok helyen leírtak,azt már mind végigzongoráztam.Kedves utolsó gondozónő: egyébként az én gyerekem jól nevelt, köszön szó nélkül mindenkinek 21 hónaposan, szó nélkül megköszöni az ételt, ha kér vmit,akkor azt a kérem szépen és légyszives szavakkal teszi és még sorolhatnám....Magyarul: attol,hogy megpróbált rádütni az a gyerek, az nem azt jelenti, hogy rosszul nevelték, vagy mert ránőtt az anyja fejére, ahogy te irtad!

Olyan anyukáktól várok tanácsot, akik hasonló cipőben járnak és tudnak érdemben segíteni!Köszi!

2011. szept. 1. 17:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondozónő létedre meg ilyet mondasz egy gyereknek, hogy "nem az anyukád vagyok, én nem hagyom, mint ő".....Hát ne haragudj, de ha ezt mondanád az én fiamnak.....mikor minden erőmmel pont ezen vagyok, hogy leneveljem az ütögetésről?Te meg ilyet mondanál neki?Hát ez csodás.Főleg úgy, hogy soha nem hagyom neki!De ettől még újra és újra megpróbálja!
2011. szept. 1. 18:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, a fejedre nőtt... ez a te gyengeséged, ahogy valaki írta. Ha kell, huszonötször elkapod a karját, és erélyesen rászólsz, hogy Ezt nem csinálod!!! Végül is ki nevel kit nálatok?
2011. szept. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem érted a lényeget. Amíg Te simán megütöd, addig hogy várhatod el, hogy ő SOHA ne tegyen ilyet. És ha igen, azért is ütés jár............. Gondold már végig!
2011. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!