Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudnak a mai anyák...

Miért nem tudnak a mai anyák nemet mondani a gyereküknek?

Figyelt kérdés
Múltkor teljesen kiütötte nálam a biztosítékot, hogy egy barátnőm azért nem tudott napok óta hajat mosni, mert szép idő van, és a gyerekei állandóan a játszóra akarnak menni, nincs ideje rá. A másik halálom, hogy egyszerűen képtelenek vagyunk félórát nyugodtan beszélgetni, mert valamelyik gyerek mindig odajön és akar valamit. Már felnőtt vagyok, világ életemben nagyon jó kapcsolatban voltam az anyukámmal, egészséges lettem mind lelkileg, mind szellemileg, pedig az anyukám simán ki tudta mondani, hogy "hagyjál most békén", amikor kicsi voltam, és épp nem velem akart foglalkozni. Miért olyan nagy tragédia ez a mai anyukák számára? Miért kell egy gyerekből önző kis piócát nevelni, amitől aztán mindenki szenved: az anyuka is, mert egy perc nyugta nincsen, és a gyerek is, mert nem tanulja meg önállóan lekötni magát?
2011. szept. 1. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőm is ilyen, és nem nagyon tudunk leülni beszélgetni, de soha nem gondoltam, hogy ez gáz lenne. Mondjuk neki van ideje hajat mosni, és tud is nemet mondani a gyerekeinek, bár olyat még soha nem hallottam tőle, hogy "hagyjál békén".

Én tök jól elvagyok a lányommal, és tudok mellette mindent csinálni, és beszélgetni is van időm bárkivel. De mindenben ő az első, és nekem most már ő a legfontosabb. Ha hajmosás és a gyerekem között kéne választanom, akkor a gyerekemet választanám. :)

De viccet félretéve, nem lesz attól még pióca a gyerek, ha a szülő nem mondja neki, hogy kopj le innen.

Amúgy van már gyereked?

Belőlem max. akkor jött ki ilyen ellenséges hangvétel, amikor még nem tudtam mi fán terem egy gyerek.

2011. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem tudom, miért kell általánosítani. Látsz valamit a barátnődnél, és egyből levonod a következtetést, hogy "a mai anyák" ilyenek meg olyanok.

Nem tudom, miért csinálja ezt, te ismered, gondolom, nem egy határozott jelenség. Ilyen mindig volt. Nekem is volt olyan osztálytársam, aki simán lehülyézte az anyját, pedig ez egy generációval korábban történt.

A gyereknevelés meg pont egy olyan dolog, amihez elméletben mindenki flottul ért, aztán rájön, hogy a gyakorlat azért nem olyan egyszerű. Nekem is meg kellett tapasztalnom, talán te is meg fogod.

2011. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másképp csinálja... Lehet, hogy a barátnődnek nagyobb öröm, hogy a gyerekei boldogok, mint hogy szép legyen a frizurája.
2011. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagy divat lett az,hogy engedjük a gyerekeket kibontakozni,fejlődni. Ezt túlzásba lehet vinni,de szerintem valamilyen korlátot muszáj szabni nekik,mert a való életbe kikerülve érheti őket csalódás. Nem azt mondom,hogy mostohán bánjunk velük,mert az élet is mostoha,de egészséges korlátokat kellene szabni.
2011. szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem csak egyetlen barátnőm viselkedik így, hanem több is, sőt az unokatestvérem is. Nem ellenséges viselkedésről beszélek, lehet egy kisgyereknek szépen is mondani, hogy "anya most beszélget, hagyd egy kicsit békén". Mellesleg nem hiszem, hogy egy gyereknek hosszú távon jót tesz, ha mindig mindenben ő az első, sosem kell alkalmazkodnia. Nem babákról beszélek, nem véletlen tettem a kérdésem a "kisgyerekek" kategóriába.
2011. szept. 1. 16:58
 6/15 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz, de tök más kívülállóként szemlélni és benne lenni. Valakiből ezt valakiből azt váltja ki egy gyerek.

Szerintem is kellenek egészséges határok, és lehet mondani egy gyerekeknek, hogy várjon egy kicsit és legyen türelmesebb, de többségében sok idő míg megtanulják mi is az a türelem.

Az hogy első a lányom mindenben, nem jelenti azt, hogy nincsenek szabályok és korlátok az életében. Vannak, néha már sok is úgy érzem.

Persze egyesek sokat megengednek, de akkor se általánosíts. Nagyon különbözőek vagyunk.

S ez a szerencse, te majd másképp csinálod, mint a barátnőid.

2011. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

És ez egy reprezentatív felmérés. A barátnőd nem mos hajat pár napig- az anyák nem tudnak nemet mondani a gyereküknek. És egyáltalán nem látom az ok-okozati összefüggést sem, pedig úgy lenne logikus.

Mert a gyereknek pihenésre, alvásra is szükségük van, napok alatt, ha nem alszik egy ember, akkor meghal, hamarabb, mintha nem jut vízhez. Úgyhogy kizárt, hogy 24 órán keresztül, napokig a játszón legyenek és ne jusson a barátnőd fürdőszoba közelébe sem. Este fektetés után, ebéd közben, reggel felkelés után-nyugodtan hajat moshatott volna, ha akart volna. De ő nem akart és erről nem a gyerekei, nem a jó idő, de még csak nem is, hogy nem tud nemet mondani tehet. Egyszerűen ilyen típus, aki napokig nem mos hajat, különböző okok miatt.


Nem írtad le hány gyereke van, mennyi idősek, és mit akartak. Mert azért ez nem mindegy, hogy meg lehessen ítélni, kis pióca a gyerek vagy nem.

2011. szept. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Én is ismerek ilyeneket elég közelről, és szerintem is szörnyű. A gyerek egy elkényeztetett kis hisztigép, akinek semmi nem jó, minden apróságért képes ordítani, az anyja meg kb. úgy viselkedik, mintha ő lenne a szolgája a gyereknek. Pedig már nem kicsi gyerekről van szó. Hogy ez miért jó, azt nem tudom.
2011. szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Óvodás mindkét gyerek, az anyjuknak akkor lenne csak egy kis ideje, amikor munka után hazaviszi őket az oviból, mert ugye 7-től már jön a vacsora-fürdetés-fektetés program. Lakóparkban laknak, ahhoz még kicsik, hogy egyedül leküldje őket a kertbe, ugyanakkor képtelen legalább hetente egyszer azt mondani nekik, hogy szeretne egy kicsit pihengetni, vagy bármi mást csinálni, játsszanak a szobájukban. Ilyen jó időben feltételezem, hogy az oviban is úgyis kint vannak egész nap, semmi bajuk nem lenne, ha egyszer nem levegőznek még ovi után is. Nem a hajmosás itt a lényeg, nyilván megoldotta végül, hanem hogy valaki a saját igényeit ilyen mértékben feladja a gyerekei akarata miatt.
2011. szept. 1. 19:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nagyon látszik, hogy nincs gyereked... Tudod, a szülők, ha egész nap oviban van a gyerekük, akkor a napból hátralévő 2-3 órát szeretik azzal tölteni, hogy velük vannak, játszanak a parkban vagy rossz idő esetén a szobájukban. Együtt. Éppen azok a gyerekek lesznek szönyűek, akiket az anyjuk a bölcsinek-ovinak szül, és munka után sem képes foglalkozni velük, hanem ledől "pihenni", mert az ugye nem ér rá este 8 után, amikor a gyerekek már alszanak.

Nagyon jól teszi a barátnőd, hogy ovi után a gyerekeivel foglalkozik, és nem saját magával. Büszke lehet magára!

2011. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!