Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudnak a mai anyák...

Miért nem tudnak a mai anyák nemet mondani a gyereküknek?

Figyelt kérdés
Múltkor teljesen kiütötte nálam a biztosítékot, hogy egy barátnőm azért nem tudott napok óta hajat mosni, mert szép idő van, és a gyerekei állandóan a játszóra akarnak menni, nincs ideje rá. A másik halálom, hogy egyszerűen képtelenek vagyunk félórát nyugodtan beszélgetni, mert valamelyik gyerek mindig odajön és akar valamit. Már felnőtt vagyok, világ életemben nagyon jó kapcsolatban voltam az anyukámmal, egészséges lettem mind lelkileg, mind szellemileg, pedig az anyukám simán ki tudta mondani, hogy "hagyjál most békén", amikor kicsi voltam, és épp nem velem akart foglalkozni. Miért olyan nagy tragédia ez a mai anyukák számára? Miért kell egy gyerekből önző kis piócát nevelni, amitől aztán mindenki szenved: az anyuka is, mert egy perc nyugta nincsen, és a gyerek is, mert nem tanulja meg önállóan lekötni magát?
2011. szept. 1. 16:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges magyarázni, amíg nincs gyereked, addig nem tudod, hogy hogyan működik.


Pár éve még én is ezt írtam volna, a barátnőim is, tavaly még a kisokos legjobb barátnőm is, aki mindig felvont szemöldökkel mondta az ilyen mondatokat, ha pedig elmondtad, hogy mi miért történik, akkor elintézte egy "ugyanmárral".


Már egyikünk sem gondolja így :) Nem baj, ha Te így látod, majd rájössz, hogy az élet másról szól.

2011. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Te most komolyan gondolod, hogy egy 4-5 éves gyerek egész nap az anyja nélkül van az oviban, aztán délután elhozom, bevágom a szobájába hogy kussban legyen, mert én pihenek, meg barátnőzök? Tudod én alig várom hogy végre a gyerekemmel legyek, mert rettentően hiányzik a nap végére. És képzeld, én is neki. Ha majd neked is lesz gyereked, reméljük rájössz hogy nem csak rólad szól a világ. Szegény barátnőd meg biztos örülne ha tudná mit gondolsz róla és a gyerekeiről. Ezek után én nem hiszem hogy barátkoznék még veled.
2011. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A barátnőm tudja, szoktunk erről beszélgetni. Ő is azt mondja, amit ti, hogy majd meglátom, ha lesz saját gyerekem. Szoktam időnként vigyázni a gyerekeire, nem sokat, csak néhány órát, aranyos kölykök, szívesen játszom velük, de a végén sokszor már alig várom, hogy hazaérjen a barátnőm, és egy kicsit egyedül vagy felnőtt társaságban lehessek, úgy le tudnak meríteni a kicsik azzal, hogy folyamatosan rájuk kell figyelni. De persze lehet, hogy a saját gyerekével az ember másképp van.
2011. szept. 1. 23:57
 14/15 anonim ***** válasza:

Természetesen a saját gyereke mellett is vágyik az ember a felnőtt társaságra, csak más a fontossági sorrend. Egészen más az, ha havonta párszor hétvégén szakít egy kis időt a barátaira, miközben az apuka vagy a nagyszülők vannak a kicsikkel, és más a te "elvárásod", hogy ovi után be a szobába, aztán kuss.

De semmi baj, mielőtt nem volt sajátom, kicsit én is hasonlóképpen gondolkoztam. Úgy voltam vele, hogy én aztán nem leszek a gyerek rabszolgája, ő jött közénk, alkalmazkodjon ő. Na, ez az első nap megdőlt, igény szerint szoptattam, ami azt jelenti, hogy fél évig max. a sarki közértig jutottam le nélküle, 13 hónapos koráig szoptattam éjjel is, néha félelmetes méretű karikák voltak a szemem alatt, anyukám meg mondta, hogy na látod. :) Még nincs másfél éves, de már az összes elvem sutba van dobva.

Ja, napi 2 órát töltünk a játszón, pedig száz kellemesebb elfoglaltságot tudnék elképzeni. De ez így van rendjén. :)

2011. szept. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A nemet mondásról:

Én is látom, hogy sok anyukának nő a fejére a gyerek, mert hagyja. A határokat és szabályokat kell tisztázni és keményen a sarkunkra állni, akkor mindenki boldog lesz.

Viszont a gyerekek nem egyformák. Családban egy anyukának a kisfia annyira anyás, hogy én ettől megőrülnék, csíp-rúg-harap-püföl, mert otthon is folyton ideges a hangulat (szerintem legalábbis ezért). Nem egyformák a gyerekek sem.


A hajmosáshoz:

Amióta elkezdtük a bölcsit, ahogy hazajövünk megyünk játszani, vagy udvarra vagy valamit csinálni, a lényeg, hogy együtt.

Mert ennek a kis kétévesnek az arca sugárzik, ragyog, amikor végre megyek érte és szüksége van ránk.

És emellett a hajmosás másodlagos.


Mindemellett esetleg javasolhatnád a barátnődnek, hogy vágasson egy rövidebb frizurát, amit 3 perc alatt megmos, megszárít, én is most fogok rövidet vágatni, mert azt 5 ujjal rendbe teszem.

2011. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!