Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak 2 éves gyermekemnek...

Mit adjak 2 éves gyermekemnek inni lefekvés előtt? Nagyon tej ellenes vagyok, azt nem szeretnék. Akkor viszont mit?

Figyelt kérdés
Tehéntejet nem szeretnék adni, de akkor mit helyette? Rizstejet próbáltuk, túl édes. Mivel pótoljam a kalciumot? Válaszokat előre is köszönöm!
2011. szept. 1. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
A kecsketej a legegészségesebb...
2011. szept. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Yarra ***** válasza:
100%

Az én fiam is két éves, elalvás előtt mindig adok neki pár korty vizet hogy ne legyen szomjas, de tejet nem. Azt napközben issza. A tej mellett eszik többször túrót, sajtot. Kálcium úgy tudom még van sok mondjuk a dióban, de azt még nem vezettük be, a szójafélékben, de azt sem esszük a doki tanácsára. Többször csinálok neki pudingot, tejberizst, tejbe főtt rizst stb akár rizstejből is. A tejbegrízt úgy is édesíteni kell, ha túl édesnek találjátok a rizstejet akkor egyszerűen nem kell utóízesíteni a grízt.


Én személy szerint nem vagyok tehéntej ellenes, de megértem azt aki igen. A legjobb barátnőm szinte soha nem ad tehéntejet a két kislányának, rizstejet ad helyette.

2011. szept. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg Junior tej?!Van +2,vagyis 2 éves kortól adható.Minden benne van,ami a kétéveseknek kell(és 3 éves korig,de tovább is adható).Az én fiam ugyan most töltötte a 3-at,de eddig ő sem kapott tehéntejet(allergiája volt).Szerencsés helyzetben vagyunk,mert Ausztriából tudunk hozni olyan 1.5 %-os "kindermilch"-et,amiben a legfontosabb vitaminok benne vannak(és valóban tej).
2011. szept. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesemnek 4-es tápszert/tejitalt adok. És még sokáig ezzel vagy hasonlóval fogom helyettesíteni a tehéntejet, mert vannak allergiásak a családban.
2011. szept. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is 2 éves lesz, és 4-es jelzésű Bebivita tejitalt iszik (Müllerben veszem, 1090 Ft, egyébként én már bevezettem volna a tejet neki, de nem szereti).
2011. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 2. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
nem kötekedni szeretnék, de az, hogy te tejellenes vagy, nem biztos, hogy neki használ.
2011. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!