Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagynád sokáig cumizni a...

Hagynád sokáig cumizni a gyermeked, ha látnád, hogy ez nagyon fontos neki?

Figyelt kérdés

Most 4,5 éves. Már 2szer leszokott... (nem magától persze)

Aztán talált egy cumit fél éve, és újra lángol a szerelem... Akkor már terhes voltam, és látta, hogy tesónak is lesz (bent volt a felicitas csomagban)

Akkor meg is beszéltük, hogy csak alvás, persze egyre többször használja. De most nincs szívem elvenni, mikor látom, hogy a tesó érkezése is nagyon megviselte, eléggé érzékeny is.

Ti ilyen esetben meddig nem avatkoznátok bele? Ráadásul tudom, hogy az egyik mama cukkolja emiatt, és nem is szeret oda menni...


2011. szept. 2. 22:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Így engedném, de nem úgy ha állandóan a szájában van.

Pl. csak ágyban, csak lefekvéskor, stb.

2011. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem, én eleve nem adok cumit a gyereknek.
2011. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
Ennyi erovel engedj meg neki barmit, csak mert testvere lesz. Hulyeseg a cumi, en elvennem. Nem vagy valami hatarozott szulo, ha mar harmadik alkalommal szokik vissza a cumira. Na semmi szemelyeskedes!
2011. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Csak estére adj neki, ha délelöt is a szájába van ne hagyd így rohangálni a lakásban

vedd a karodba ülj le vele és hagyd 10 percig cumizni aztán ved el és mond neki hogy ő már nagy és nem használhatja folyton,

köss ki egy időpontott mikor újra használhatja kicsit, mikor kezdödik a kedvenc meséje, vagy a játék idő után....

a köztes időben ne adj neki és fokozatosan csökkensd az alkalmakat.

2011. szept. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok..Bár az én lányom még csak 2,5 éves.Volt egy időszak amikor csak tényleg akkor kellett neki a cumi,ha nyűgös volt és alváshoz..Most viszont van hogy egész nap a szájában lóg,kivétel ha eszik,iszik..Hiába mondjuk neki hogy nem értjük mit beszél ha cumi lóg a szájában..Kiveszi elmondja,bekapja... Nemsokára megy oviban..megszólják utcán a nénik,a szomszéd nénik is..

ma gondoltam rá hogy elveszem tőle és eldugom,de annyira sajnálnám mikor sírna érte és kérné,hogy elvetettem az ötletet.....Nálunk is jön a kistesó és azon leszek hogy ő ne legyen cumis...csak még a lányomat kell valahogy leszoktatnom róla,ami nem lesz egyszerű...Azt azért mégsem fogom megtenni hogy eldugom és csak nézem hogy napokig bőg és keresi...Előbb utóbb úgyis leszokik róla...

2011. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hasonlóan van, csak látom rajta, ha nem szabályoznám, akkor mindig akarná. De pl oviba nem visszük se a cumit, se a textil pelusát.


3. válaszolónak: nem állítottam, hogy határozott lennék e téren. Sőt, nyilván ha az lennék, nem tennék fel kérdést ebben a témában. De attól még lehet, hogy más témában az vagyok...

2011. szept. 2. 23:01
 7/21 anonim ***** válasza:
27%

Attól hogy valaki ad cumit vagy nem ad cumit, attól nem jobb vagy rosszabb anya.

Kíváncsi vagyok, hogy azok akik ellenzik, milyen "nyugtatókat" használnak magunknak, milyen rossz szokásaik vannak, pl. kávézás mellé cigi, dugisütik nassolása, körömrágás, hajtincscsavargatás, stb.


Egyszerűen keretek közé kell szorítani a cumizást.

Én amikor láttam hogy a kisebbik csecsemőként elkezdi az ujját szopni, már dugtam is a szájába a cumit, így arra szokott rá. Láttam pár durva példát, hogy hogy néz ki azoknak a fogai elől, akik szopták az ujjukat. Egyik barátnőm kislánya kisiskolás, és még mindig szopja az ujját, a fogai elől pedig kifelé állnak. Ezzel szemben az enyémek kb kicsoportos-középsős korukban le lettek szoktatva a cumiról (előtte is tisztán, és kontrollált időben volt a szájukban, tehát nem a mocskos kezük éjjel-nappal), és szép rendezettek a fogaik.

2011. szept. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

enyém még csak 2 éves így ezt nem tudom :)

én elég laza vagyok cumi téren, a legjobb barátom mondhatni, de nappal nincs cumi! délutáni alvásnál megkapja és este a tejci után fél álomba ha kéri, megkapja. nappal sosincs szem előtt, így nem is jut már eszébe jó ideje :)


nagyon ritkán veszem elő nappal, amikor elesik és összetöri magát. pl múltkor motorral betonon, mondtam neki, hogy menjünk fel és odaadom, úgy örült neki :)


nem tudod eltenni nappalra és megbeszélni vele, hogy alváskor cumizhat csak?

2011. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

Bátyáméknak 4 gyerekük van, az utolsó kettő ikerpár.

Soha, egyik gyerek sem vett cumit egy percre sem a szájába, nem is volt nekik sosem.


A kicsit jólneveltek, nem hisztisek, nem elkényeztetettek.

Bátyámék sem " rágják a körmük, csavargatják a hajuk stb" ahogy az egyik hozzászóló írta.

Ez csak szoktatás kérdése.


Nekik pl. a cumin kívül még egy olyan játékuk sincs ami elemes és hangot ad, tehát nem készíti ki a szülők idegeit sem a folyton ugyanazt ismételgető robot, a szirénázó autó, a "lézerkard"...

Ellenben rengeteg más inger éri a gyerekeket.

Nagyon sokat foglalkoznak velük a szülők, folyton új és új dolgokkal ismerkednek meg, új helyeken járnak.

Boldog gyermekek mindenféle felesleges holmi nélkül.

2011. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Én azt mondom, te vagy az édesanyja, azt tedd, amit a szíved diktál. Csak azt és akkor a legjobbat teszed a gyerekednek.

Az én fiamtól elvettük a cumit, eldobta, mondtuk nincs meg, de annyira elkeseredett, nem sírt, de nagyon reménykedett-és visszaadtam neki. Két hónap múlva ugyanez a szitu, de láttam nem fontos neki és elhagyta.

Mikor megszületett a testvére, többször kérte, hogy ő is hadd szopizhasson (2 éves volt) és egyszer láttam rajta, hogy most nagyon szüksége van rá és megengedtem, na anyukámtól, kaptam hideget-meleget, de soha többet nem kérte és láttam, hogy jót tett a lelkének. Úgyhogy nem bántam meg.

És ha nem szeret a mamához menni, mert cukkolják, akkor valóban fontos neki, én ahgynám, aztán pár hónap és úgyis elhagyja. Most ezzel a pár hónap cumizással kinek árt? és a nagyit is helyretenném.

2011. szept. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!