Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vágjam le a körmeit?...

Hogy vágjam le a körmeit? Kezdek kiborulni.

Figyelt kérdés
Nem bírom már, egyszerűen képtelen vagyok levágni a 2 éves fiam körmeit, pedig lassan az égig érnek. Üvölt, lefogni sem tudjuk, kihúzza a kezét a kezemből. Borzasztóan néznek ki, már összevissza betörtek, koszos lesz alatta, áhh katasztrófa. Régen működött úgy, hogy amíg aludt levágtam, de most már éjjel 3kor is képes felkelni rá. A figyelmét sem tudom elterelni.... Van erre "recept"?
2011. szept. 3. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ezt csinálta, aztán gondoltam egyet, és kezébe adtam az ollót (persze árgus szemmel figyeltem, mit csinál) és megmutattam, hogy kell levágni a körmét. Kicsit kínlódott, aztán elvettem, megmutattam az enyémen, és közben mondtam neki, hogy mondja velem, nyiszi nyaszi:)


Aztán jött az ő körme, és az első hármat le is vágtam a nyiszi nyaszi-val, majd délután a maradékot, másnap meg a másik kezét. Egy hét után már egyszerre le tudtam vágni az összes körmét, bár még mindig utálja, de legalább engedi. Már a lábán is majdnem sikerül:)


Lehet nektek nem válik be, de hátha:)

2011. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi vagy mesenézés közben csináljuk (beülnek az ölembe), vagy szintén az ölemben ülve mondjuk a "Hüvelyk ujjam almafa" c. mondókát, és mindig az adott ujjnál levágjuk a körmöt.

Nekem egy évesen nehezebb volt velük, a két évessel már nincs problémám, ha beszakad neki, jön, hogy vágjam le, mert zavarja...

2011. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt is próbáltuk, 3 körömcsipesz van nála, és levágtam előtte az apja körmét is, meg mondtam hogy "megetetjük a kis csipeszt" stb, de tojik rá. Nem hagyja és üvölt. Amíg az ő kezében van a célszerszám addig nyugi van, de ha látja hogy vágnám akkor jön az ordítás, de mint akit épp ölnek. Jah, és a lábkörmeit még nem is említettem :D kész vagyok...
2011. szept. 3. 14:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg, hogy reszelje le a tiédet és lakkozza ki, aztán csináljátok meg az övét is - biztos tetszeni fog neki. Mondd hogy "anya ügyetlen magának megcsinálni, apa is, kell valaki kis ügyes, aki megcsinálja" Neki a körömlakk helyett lehet körömerősítő lakkot használni, az még csak nem is fénylik ;)
2011. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ugyanez van.sehogy nem tudtam rávenni,elterelni a figyelmét.mondjuk én még álmában le tudom vágni a kezéről,de a lábát így sem engedi.aztán ha már beszakad,akkor mutatom neki,hogy szúrós,meg fájni fog és akárhogy üvölt,lefogom és levágom.
2011. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kétéves lányom egy fél éve nem akarja hagyni, úgyhogy eleinte mese alatt vágtam, most meg rászoktunk arra, hogy amikor a kezén vágom a körmeit, akkor az

"Ez elment vadászni..." c. mondókát mondjuk, a lábához meg az "Ez a malac piacra ment..." dukál.

Egyenlőre működik.

2011. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyira aranyosak a megoldásaitok, és irigykedem. Amikor kisebb volt, betettük Lady Gaga Bad Romance-t, és nézte meredten, letudtam vágni. Később így sem. Jött az álmában, számban az elemlámpa és úgy. Ma már ez sem megy. Szóval nem érdekli hogy ő is vághatja az enyémet, vagy hogy nála is van csipesz, sem a tévé. Reménytelen a fiam :( és tényleg borzalmasak a körmei. Ha lefogjuk akkor meg annyira küzd, hogy képtelenség levágni.
2011. szept. 3. 14:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

a fiam detto ez volt


lefogtam és levágtam nem érdekel h üvölt

előtte már mindent kipróbáltam de nem jött be


most 7 éves és még mindig remeg közben állítólag csikizem de szerintem egyszerűen csak utálja és a hajvágás is ilyen nálunk

2011. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Alinaaa ***** válasza:
100%

Ha esetleg ez segít: Körömcsipesz, apa ül mellettünk és ahogy pattog a köröm apa ugrál, hogy neki a szemébe, szájába.... ment. Ilyenkor jön a nevetés, hogy az apa ,,szenved,, meg ,, ugrál el a körmök elől,,. A következőt már várja, hogy hol találjuk el az apát:)

Nálunk ez vált be, sok sikert.

Én most a 2 hónaposommal szenvedek:(

2011. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is az volt az áttörés, hogy játszhatott az ollóval:)

Illetve az Ez elment vadászni... illetve amióta voltunk a Közlekedési Múzeumban, ami nagy élmény volt neki, azóta azt mesélem ennek a mintájára.

A lába nehezebb eset, ott napokig készítem elő a terepet...

2011. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!