Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vágjam le a lábáról a...

Hogy vágjam le a lábáról a körmeit?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves. Soha semmi gond nem volt sem hajmosással, hajszárítással, körömvágással. Kb. három hónapja nem engedi sehogy a körömvágást a lábán, a kezén nincs gond. Próbáltam már mindent, játszva is, lefogva is. Sehogy nem akarja. Egyszer húgomnak sikerült, aztán egyszer ő kérte, de elmúlt már egy hónapja, hogy nem vágtam körmöt neki. Próbáltam elalvás után, de felébredt és ordítás lett a vége. Nem tudom mit tegyek, már be vannak szakadva, le vannak törve össze-vissza, jön és mutatja, hogy beszakadt, hogy fáj neki, de úgy sem engedi.
2011. okt. 24. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:

körömreszelő? amit a műkörmösök használnak.

nekünk bevált :)

2011. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk ugyanez a helyzet, csak épp kezdetektől fogva rémálom a körömvágás. Jelenleg 2,5 éves. Azt sem engedi, hogy hozzáérjek a körméhez. Nem tudok mit tenni, "ráülök", lábam közt a lábát összeszorítom, háttal vagyok neki és még akkor is tudja mozgatni a lábujjait. Szóval eléggé fogni kell. Félelmetes. De inkább 10 perc küzdelem, minthogy fájjon neki a beszakadt köröm. Eleve olyan összevissza fura körmei vannak.

Én is már mindent próbáltam amit csak lehet, de semmi.

2011. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igaz a fiam 2 éves,de nálunk ugy sikerült rávenni,hogy a férjem körmét én vágom és nagyon tetszett a fiamnak mikor végigfeküdt a földön a férjem a lábát az ölembe tette és vágatam a körmét.azóta neki is ugy kell vágni.elötte kész kínszenvedés volt a lábköröm vágás.
2011. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig csak az elalvás utánit kellene próbálni gondolom.

Csak legyél biztos benne, hogy mélyen alszik. Próbáld ki piszkáld meg a lábát először.

Vagy szólj rá erélyesen, hogy márpedig meg kell csinálni, sírva vagy nem sírva, mert neki fog fájni. Jajj de sajnálom, nálunk ilyen gond nem volt.

2011. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Apu lefog, anyu meg vág,

Gyerek rájön, jé nem is fáj.

2011. okt. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszolón jót nevettem. :):):)

Nálunk is rendszeresen tortúra a körömvágás. Volt egy időszak, amikor 4 emberes feladat volt! Kettő lefogta, egy szórakoztatta, egy vágta...

Most 2,5 évesen 2 dolog válik be: elkezdem előtte vágni a körmöm és ezzel néha (nem mindig) rá tudom venni,h. az övét is vágjuk le. Vagy pedig nem kevés magyarázat után,h. nagy a körmöd, betörik, fájni fog nagyon, stb. ráveszem,h. előzzük meg a "bajt". (Nem is értem, ez nálatok hogy-hogy nem válik be, pláne hogy tényleg beszakad és fáj neki...)


És még egy dolog: amióta kapott egy saját kisollót (műanyag, ugyanolyan, mit az igazi, de nem tud kárt tenni magában), azóta nagyobb barátságban van az ollóval.

Talán még ezt próbáljátok ki: amíg ő "vágja" a körmeit, addig vágd Te is a lábujjain. Vagy pedig kérd meg,h. vágjátok le egymás körmét: ő "vágja" a tiédet az ő ollójával, te meg az igazival az övét. Hátha...

2011. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk ez az én is vágom, te is vágod nem jött be, mert mindig oda dugta az ujját, ahol éppen én vágtam -volna.

próbáltad csipesszel? hátha úgy nem "fáj".

végső esetben én lehet, hogy elvinném pedikűröshöz. nézze csak meg, hány néniét levágják meg reszelik, és senki sem sír. esetleg kaphat körömlakkot is... kéket, ha már fiú. vagy valami matricát. majdcsak rájön, hogy nem az ujját vágod!

2011. okt. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nálunk nem jön be semmi, van saját ollója, ezt is kipróbáltuk. Sőt a nem sokkal idősebb tesója hősies körömvágását is mindig végignézi, dicsérgetjük, de ez sem hat rá. Próbáltuk éjszaka, amikor már horkolt. Hozzáértem a lábujjához, abban a pillanatban elrántja és beszorítja a lábujjait és jól felébredt :(

Hiába magyarázom neki, hogy nem fog fájni, nem akarja megérteni. A kezén a körmöknél is nagy a tortúra, mindegyiknél úgy üvölt, mint akit nyúznak. Csak ugye azt mégis könnyebb vágni.

Szóval ha egy ekkora gyerek megmakacsolja magát...szörnyű. És akkor nem beszéltem a gyógyszerszedésről, orrszívásról..Semmit külső dolgot nem visel el.

2011. okt. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tippeket.

Az én is vágom, te is vágod sztorit még nem próbáltam.

Nálunk csak és kizárólag ezzel van baj, a gyógyszerszedés, orrszívás kész játék, a kézkörmökkel sincs semmi baj.

Csak a lábán van gond. De mint írtam már ezzel sem volt semmi baj, kb. három hónapja küzdünk vele. Nagyon csiklandós amúgy a lába, próbáltam már úgy is, hogy kivágtam egy rosszabb zokninak az orrát, hogy ne a bőrét kelljen megfogni, addig engedte míg a kisollóval hozzáértem a körméhez.

A pedikűrös tippet is ki fogom próbálni végső esetben.

Köszi még egyszer mindenkinek.

2011. okt. 25. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!