Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyunk ejjel is...

Hogyan legyunk ejjel is szobatisztak?

Figyelt kérdés

A lanyom fel eve nappalra szobatiszta, a deli alvashoz is. Decemberben lesz 3 eves, ovis. Este 8 utan szokott elaludni, reggel 6-kor magatol ebred. Reggelre kb fel kg-os a pelusa, ugy telepisili, pedig ejjel nem iszik, es este a vacsi utan iszik csak olyan 7 korul. En is alszok, ha o alszik, mert dolgozom nappal. vagyis az ejjeli ebresztgetes nem lenne tul jo. Mi lenne ha levennem rola ejjelre a pelust, es textil pelust kapta, arra felebredne ha pisis? Megbeszeltuk 100x hogy felebred es szol ha ejjel pisilni kell, de hat nem ebred fel.

Mit tanacsoltok?


2011. szept. 3. 15:34
 1/6 Alinaaa ***** válasza:
Velünk is ugyanez a helyzet, csak nálunk már nincs déli alvás. Remélem itt én is kapok valami jó választ, ha nem bánod:)
2011. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Szerinted három évesen hülye?

Minek kelne fel, ha rajta van a pelus, amibe alvás közben pisilhet?

Én levenném róla a pelust, gumilepedőt tennék alá, és meglátnám. Nekem mindkét fiam azonnal ágytiszta lett. Bár az igaz, a kicsi soha nem kelt fel éjjel pisilni, ő visszatartja, az idősebbnek nem ilyen jók a záróizmai ő mostanában tudja visszatartani már egész éjjel, egyébként kel éjjel egyszer pisilni és vele sajnos voltak-vannak balesetek, de nem gyakran.

2011. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én kivártam, mire a lányom közölte, hogy nem kér éjjelre pelust. (Nappal már legalább fél éve nem kellett neki alváshoz sem). Csurom pisi volt reggelre a pelusa mindig ezért én kicsit szkeptikus voltam. Vettem vízhatlan lepedőt és belevágtunk. Nem volt balesete. Kiderült, hogy reggel eresztette bele mindig.

Szerintem beszéld meg vele. Ha ragaszkodik a pelushoz, én nem venném el. Viszont ovikezdés körül közvetlenül nem jó ilyesmivel variálni, tehát vagy most, vagy pedig hagyd.

Ébresztgetést semmiképp ne!

Egyébként én soha nem korlátoztam nála az ivást sem (amúgy is keveset iszik), sőt, az ágyban általában még kérnek vizet a gyerekeim elalvás előtt, és én adok nekik.


Egyébként pedig szobatiszta!

Az ágytisztaság (tehát éjjelre) nem "követelmény" 3 éves korra.

2011. szept. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik fiam 2 alig múlt éves mikor szobatiszta lett nappalra szinte egyik pillanatról a másikra, de éjszaka még 3 évesen is tele pisilte a pelust, akkor úgy döntöttem nem adom rá többet, de így meg minden reggel lehetett mosni a lepedőt mert ugyanúgy bepisilt, aztán vissza adtam rá a pelenkát,és most 4 és fél évesen jutottunk arra a szintre,hogy nincs már rá szükség, persze azért ritkán még most is előfordulnak balesetek, a kisebbik fiam két évesen lett szobatiszta nála is egy kettőre ment a dolog csak azzal a különbséggel,hogy neki éjszaka is száraz volt a pelus,le is vettem róla és azóta sem pisil be maximum csak akkor ha esetleg iszik éjszaka, Mindezzel csak azt akartam mondani , hogy minden gyereknél máskor jön el az a kor amikor már nem pisil be éjszaka, persze meg lehet próbálni levenni éjszakára a pelust hátha tényleg csak a lustaságon múlik,hiszen ha pelusba is lehet pisilni minek felkelni, de az is lehet,hogy tényleg nem ébred fel rá, és visszatartani meg még nem tudja egész éjszaka.
2011. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Döne ***** válasza:
100%
Hiába beszéled meg vele 100-szor, vagy akár 1000-szer is, hogy felébred, és hiába igérteted meg vele, ez nem jó a gyereknek, mivel Ő nem azért nem ébred fel mert nem tartja be az igéretét, hanem még nem érett meg arra hogy álmában vissza tudja tartani a vizeletét, ha érett lesz rá, akkor igéret nélkül automatikusan fel fog ébredni, ha pisilnie kell. A szobatisztaságot soha nem szabad erőltetni, főleg nem az éjszakatit, meg ígéreteket tetetni a gyerekkel, mert az frusztrálni fogja, hogy nem tudja betartani amit igért, és csak még roszabb lesz. Az sem jó ha nem adsz rá pelenkát, vagy csak textilt, hogy felébredjen rá, az bizots, hogy fel fog ébredni, és az is biztos, hogy úszni fog a pisiben , de attól még nem tanulja meg előbb az éjszakai szobatisztaságot. Meg kell érnie rá. Ki kell várni türelmesen, és nem szabad Őt hibáztatni ezért.
2011. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Tudom, hogy nem hülye a gyerek.... És minden gyerek más és más.

Szerintem is korai még az éjszakai szobatisztaság. Ő kéri estére a pelust. Gondolom igy alszik nyugodtan. Valószinüleg fel sem ébredne arra, hogy nyakig pisis. Talán valóban várnunk kell még. Én igy is nagyon büszke vagyok rá a nappali szobatisztaság miatt. Pont 6 hónapja szobatiszta. A férjem szerint próbálgatni kellen az éjszakait, levenni a pelust. Aztán persze nekem kell reggel minden pisis dolgot elrendezni... Végül is nem olyan nagy baj hogy még nem ágytiszta éjjel, ugye?

Egyébként már fél éve ovis (bölcsis csoportos), 2 héttel kezdés előtt lett szobatiszta.

2011. szept. 4. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!