Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha már zöldes az orrváladék...

Ha már zöldes az orrváladék elhúzódó nátha esetében, akkor csak az antibiotikum segíthet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Igen és egy fül-orr-gégész, mert a zöld szín fülgyulladásra utal!
2011. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

A zöld szín nem fülgyulladásra utal, hanem bakteriális felülfertőzésre! Ami lehet homloküreg, arcüreg vagy fülgyulladás jele.

Orvos feltétlenül!!!


Nektek hány nap múlva zöldült be?

2011. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 és fél hete taknyos, pár napja látta doki, akkor még nem volt zöldes a váladék. Azt mondta, hogy nem piros a torka, lerakódást sem hall. Immunerősítőt írt, köptetőt, (bár nem különösebben köhög).
2011. szept. 4. 15:56
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Második, nem bírtad ki, hogy ne szólj be, igaz?? Te is ugyanazt írtad!

Évi 3 alkalommal átesek rajta, csak tudhatom mi minek a jele nem?? Homloküreggyulladásnak azért vannak más egyértelmű jelei is.

2011. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Az én kisfiam 5 hete bölcsis.A második héten közepén nagyon taknyos lett meg köhögött.A csoportba 13 gyerek jár.Akkor egy kisfiú hiányzott.A lényeg,hogy 12 gyerek volt a fiammal együtt a csoportba és az összes gyerek taknyolt és köhögött.Minden gyereknek vizes orrfolyása volt.A 3 hét elején már mindegyik gyereknek átváltott zöldesre.És a hét végére csütörtök péntekre az összes gyerek kigyógyult a taknyolásból.Senki nem vitte a gyerekét dokihoz.De nekem még a bölcsi előtt megmondta a gyerekorvos,hogy anyuka taknyolással nem kell a gyereket hozni.Csak akkor vigyem,ha lázas megy a hasa, vagy komoly gond van.A taknyosságra úgysem tud adni semmit csak vitamint.Áprilisba olyan beteg lett a fiam egy hétvégére péntek estére,hogy borzasztó.39,5 fokos láza volt,amit persze csak maximum 1 óra hosszára tudtunk lecsökkenteni.Nagyon rosszul nézett ki szegénykém nem evett,csak pár korty vizet ivott feküdt egész nap megmozdulni nem bírt.Na akkor nagyon beteg volt.Kijött akkor péntek késő este a doki megnézte és azt mondta anyuk apuk nyugodjunk meg semmi baja nem lesz.Hétfő reggelre meggyógyul a gyerek.Csak a lázát próbáljuk lent tartani.Csak lázcsillapítót írt semmi mást.Péntek este és szombat este azzal telt,hogy 1 óránként vittük hűtő fürdőztetni a kisfiút.Vasárnap reggel még egyszer kiugrott a láza.De kapott lázcsillapítót és az már szépen levitte neki és lent is tartotta.Már vasárnap este evett is a fiam .És a vasárnap estét szépen végig aludta láz nélkül.Reggel pedig már semmi baja nem volt.

Nekem anyukám mondta,mielőtt elkezdtük a bölcsit,hogy ne ijedjek meg attól ha a gyerek most hónapokig taknyos lesz,ez ezzel jár.Én is voltam bölcsis és mondta anyukám,hogy én állandóan taknyos volt, és soha semmilyen gyógyszert nem írt fel a gyerekorvos nekem akkor sem.Pedig ez már 26 éve volt.Az viszont mai napig érdekes,hogy bárányhimlő ellen nem voltam beoltva és mindenki a környezetembe bárányhimlős volt,én pedig nem kaptam el egészen 21 éves koromig.

A jelenlegi gyerekorvosunk csak akkor ad antibiotikumot,ha tényleg nagyon muszáj.Egy kis taknyolásra akkor se írna semmit fel ha kérném.

2011. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Második vagyok...


Én nem szóltam be. Csak leírtam, hogy nem kimondottan a fülgyulladás jele a zöld trutyi.

Tudod, én is és a gyerek is volt már ilyenben... Nekem egyik alkalommal homlok, másik alkalommal arcüreg gyula volt. Ja és semmi egyéb tünet. Nem tudom miért támadtál nekem, hisz az orvos sem azt mondta, mikor elmentem hozzá, hogy óó magának fülgyulladása van, hanem elküldött röntgenre.

2011. szept. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ja, és ha elolvasod, nem azt írtam,mint te:)
2011. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Zoldes takony nem jelent foltetlenul bakterilais fertozodest: [link]
2017. dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!