Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány nap kell mire hat az...

Hány nap kell mire hat az antibiotikum?

Figyelt kérdés
Zinnatot kell szednie a lányomnak.Tegnap kezdtem neki adni.Holnapra már jobban lesz?
2011. okt. 31. 10:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 4-5nap után kezd hatni. A zinnat elég erős. Ha elfogadsz egy jó tanácsot adjál neki joghurtot, én adnék mellé normaflort vagy laktivot is.

Jobbulást!

2011. okt. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen, kb. 3-4-5 nap amíg hat, de akkor már látványos. Tényleg feltétlenül adj probiotikumot mellé.
2011. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!Adok neki akkor Normaflort és joghurtot.

Már másfél hete nem alszunk, azért kérdeztem mikor fog hatni.

2011. okt. 31. 14:57
 4/21 A kérdező kommentje:
És arra tudtok mondani valamit, hogy normális-e, hogy eddig csak éjjel volt köhögés, de ma már egész délután szenved tőle?Tegnap kezdtük a Zinnatot adni.
2011. okt. 31. 16:58
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ne normaflore-t adjál neki, hanem mást, amiben több az összetevő. Ilyen pl. a pro+kid.

Simán lehet, hogy mivel még nem hat az antibiotikum, hogy még befelé megy a betegségbe. Hogy köhög? Szárazon vagy hurutosan? Ha szenved, akkor éjszakára adj neki köhögéscsillapítót.

2011. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Most per pillanat szárazon, de éjjel hurutosan kezdi, majd szárazon folytatja.Tegnap éjjel sikerült egy nagy adag lerakódást felköhögni.Azóta csak szárazon megy a dolog.

Kapott még Spiropant is.

2011. okt. 31. 17:28
 7/21 A kérdező kommentje:
Bocsi: Spiropent
2011. okt. 31. 17:34
 8/21 anonim ***** válasza:
Igen, a spiropent az hörgőtágító. Mi is szedtük múlt héten. Mi úgy szedtük, hogy száraz köhögésre robitussint, aztán amikor átváltott hurutosba, akkor reggel-délben prospan, reggel-este spiropent. Este már nem ment neki semmi köhögés elleni. Azért orvossal beszélj, elég ha az ügyeletet felhívod, hogy mit ajánlanak, hogy éjjel tudjon aludni. Mert mindenki kikészül, ha 1-2 éjszakát nem tud rendesen aludni. Tehát lehet, hogy javasolni fog köhögéscsillapítót. Én nem mondanék semmit, mert nem vagyok orvos. Mi estére már mint írtam nem adtunk köhögésre semmit, csak a hörgőtágítót, de ekkor már nem igazán köhögött éjjel vagy csak nagyon keveset.
2011. okt. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Felhívtam az orvosunkat.Nemigazán akartam zavarni, de már nagyon rossz volt a helyzet.Megállás nélkül köhögött.Javasolt köhögéscsillapítót az itthoniak közül.Remélem javul, mert a 7. hónapban vagyok veszélyeztetettként, és kezd elfogyni az energiám.
2011. okt. 31. 18:20
 10/21 anonim ***** válasza:
Jobbulást nektek!
2011. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!