Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eltiltanátok 4 éves fiatokat...

Eltiltanátok 4 éves fiatokat olyan gyerektől aki egyértelműen rossz hatással van rá? És ha egy helyen lakunk, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Egy lakóparkban élünk, közös az udvar van közös játszótérrel. Mivel ez egy kicsi falu így más lehetőség nagyon nincsen a szabad levegőn tartózkodásra ( a boltba menésen kívül). A 4 éves fiam egyértelműen rossz dolgokat vesz át egy másik kisfiútól. Én próbálom jóra nevelni, meg mindig rászólok ha rosszalkodik, illetve büntetés is szokott lenni, de mindhiába mert a másik kisfiút viszont egyáltalán nem rendezik a szülei, tipikusan a fejükre nőtt, anyukája csak mosolyog mikor rosszalkodik, káromkodik a gyereke hogy jaj hát milyen édes...Én ezt nem így hívnám...amúgy mindig egymás társaságát keresik a gyerekeink és mivel ennyire egy helyen vannak, így nem igazán tudom,hogyan lehetne kivitelezni hogy ne játsszanak együtt.

Mi a megoldás? Mit lehet tenni ilyenkor? Az én gyerekem se egy áldott jó félreértés ne essék, nem istenítem hogy bezzeg az én gyerekem egy angyal, csak úgy látom hogy egyre rosszabb és neveletlenebb lesz holott én mindent próbálok megtenni. De hát azt látja hogy másnak mindent szabad, neki meg nem. Azonkívül rendszeresen ütik is egymást a kissráccal, de az is úgy jelenik meg hogy ő püföli az én gyerekemet akinek nagy a tűrőképessége így nagyon ritkán fakad sírva, de aztán az én gyerekem is visszaüt egy idő után, persze a másik kisfiú meg egyből sírni kezd és megy panaszkodni-árulkodni.

És ekkor úgy tűnik, hogy az én gyerekem a fő fő verekedős.


2011. szept. 5. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Hat, ez nehez ugy. Megertelek, mivel detto ugyan ilyan helyen lakunk. ( Nem lakunk veletlenul egy faluban? :-) )

Ha ennyire nem akarod, hogy talalkozzanak, akkor menjetek a falusi jatszoterre, ha van, vagy a legkozelebbi varosba, ha megteheted.

Ha nincs mas jatszoter, akkor menjetek el a faluba motorozni, vigyetek labdat magatokkal, biztos van olyan hely, ahol lehet labdazni. Probald meg ugy idoziteni a kimenetelt a kozos udvarra, amikor nincs otthon az a masik kisgyerek.

2011. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehetséges:)) ez egy pest megyei falu:)Hát igazából sokszor kint van az a kisfiú az udvaron. Meg mint írtam, a fiam is a kisfiúhoz szeretne kimenni mikor az kint van, most mondjam azt neki hogy nem játszhat xy-nal mert rossz kisfiú? vagy hogy?:(
2011. szept. 5. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én 4 éves fiammal is ez van, csak az oviban.

Van ott egy 6 éves kisfiú, aki állandóan szekálta és mivel az én fiam sem egy angyal, hát belement ő is a játékba, lökdöste, idegesítette, néha jól el is püfölték egymást.

Most 4 évesen szépen elmagyaráztam neki, hogy ne menjen oda ahhoz a kisfiúhoz, ne is foglalkozzon vele.Úgy tűnt, hogy megérti és elfogadja, legalábbis megígérte, hogy nem fogja a társaságát keresni.

Most első nap az oviból azzal állított elő, hogy képzeljem el kibékültek azzal a kisfiúval, már nem haragudnak egymásra.

Második nap pedig azzal jött, hogy milyen jó barátok lettek, egész nap együtt játszottak.

Csöppet sem örülök neki, eleve 2 évvel idősebb, a másik pedig, hogy elég rossz családból származik, sokszor csúnyán beszél, köpköd stb.

A kisfiamra pedig ragadnak a trágár szavai:(Most az óvónőket kértem meg rá, hogy próbálja elterelgetni a fiamat attól a gyerektől.

Én biztos elmagyaráznám a helyedben a fiadnak, hogy miért nem jó ha azzal a kisfiúval játszik: mert bután viselkedik, ő okos kisfiú és keressen másik barátot stb.

2011. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na hát akkor még szerencsés vagyok, hogy nálunk ez nem az oviban történik (végülis ott sokkal több időt tölt jellemzően mint itthon) .


Az a baj hogy a szülőket se szeretném megbántani (mert megkérdeznék, hogy miért tiltom a gyereket az övéktől, ha nem tőlem akkor a kisfiamtól kérdeznék, ő meg el is mondja:)

2011. szept. 5. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!