Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jártatok már megkésett beszéd...

Jártatok már megkésett beszéd miatt Dévényeshez?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Dévényeshez általában 1-1,5 éves korig van igazán értelme járni.(korai fejlesztő). Beszéddel máshova szoktak irányítani a dévényesek. Sajnos nem jut eszembe a pontos kifejezés (most nincs időm megkeresni). De valami rövidítés (st.., vagy ts...). A lényeg, hogy hinta és labda meg egyéb gyakorlatokkal segíti a beszédfejlődést. Nekem a dévényes mondta, hogy az egyik legjobb a hinta, de legalább fél órát kell hintázni ahhoz, hogy használjon is (természetesen naponta).
2011. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előzőnek: biztos a TSMT-re gondoltál :)


A Dévény-torna valóban nem erre való. Hány éves a gyerkőc?


A TSMT jó, de vannak még egyéb fejlesztő kezelések is.

Pl. Cranio-sacralis terápia, logopédus is segíthet.


A hintázás is fejleszti az idegrendszert.

2011. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem tudom mi a neve de a gekkoban is van erre a célra torna.

dévényt nem tudom elképzelni erre, hisz az az izmokat dolgozza át, nem is torna az, inkább egy nagyon erős masszázs :/

2011. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megkésett beszédfejlődésre,vagy beszéd indításra szenzomotoros torna a jó...
2013. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!