Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csinálnak ügyet általáno...

Miért csinálnak ügyet általános iskolában abból, hogy a gyerek úgy köszön:'Csókolom'?

Figyelt kérdés
Engem mindig megszidtak a tanárok,ha így köszöntem nekik.Mindig ki kellett mondanom,hogy \'Jó napot kívánok!\'Szakközépben ez mért nem okoz gondot a tanároknak?
2009. jún. 3. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekünk sosem szóltak érte, tök rendben volt, habár én a csókolomot mióta felnőttem nem szeretem. Én nem csókolom senki kezét :D
2009. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Szerintem általánosban ez a helyes köszönös. Nem kell még jónapozni.

Én vallásos általánosba jártam, szóval ilyen problémám nem volt.

Most, szakközépbe a férfi és a fiatal nő tanároknank jónapozok meg jóreggelezek meg viszlátozok.

De az idős nő tanároknak csókolomozok.

2009. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg általánosban nem kellene, hogy számítson a köszönés. Vioszont szerintem arra akarják nevelni őket, hogy napszaknak megfelelően bla bla, mivel már nem "kisgyerekek".
2009. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tanárfüggő. Általánosban nálunk mindenkinek csókolom volt, gimiben pedig csókolom az idősebbeknek, és jó reggelt/ napot a fiataloknak, akiknek azért nem köszönne jó szívvel csókolomot az ember.
2009. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én ha fiatal,ha idős,így köszönök.Kivéve az igazgatót és a helyetteseit.
2009. jún. 3. 17:14
 6/12 A kérdező kommentje:

Még senki senki sem szólt érte.

(Egyedül a volt angol tanárom mondta,h mivel már nem tanít minket,nyugodtan tegezhetjük.Én még egyszer nem mondtam neki,h szia,de ez nem ide tartozik :)

2009. jún. 3. 17:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általánosban volt "szokás" a 'Csókolom' , de persze a 'Jó Napot Kívánok' is elterjedt volt(ritkábban).

Most középiskolában nálunk szóba se jöhet a 'Csókolom'...nem csinálnak ügyet belőle de már volt akinek szóltak...Szóval nálunk a Jó Napot Kívánok a szokás most.

2009. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

19:20-as vagyok

Emlékszem nálunk általános isk. alsó tagozatában volt szokás még a Jó napot Kívánok.De akkor nálunk is "kötelező" volt

2009. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Köszönjezek úgy, hogy "Tiszteletem!" Senki se fog tiltakozni az ellen ha tisztelik!
2009. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Csókolomot csak akkor köszönj, ha meg is teszed" - nekem ezt mondta egy bölcs tanárom.


Egy iskolában a Jó Napot sem elegáns.


Jó Napot Kívánok! - Így illik egy hivatalos helyen, ahová nem szórakozni jár az ember. Nem baj az, ha korábban hozzászokik az ember, szerintem.


Legalábbis az én gimimben ezt tanítják... :)

2009. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!