Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha korán sötétedik majd...

Ha korán sötétedik majd nemsokára, akkor már otthon szoktatok lenni a 1,5-2 éves kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés
Séta, játszó? És télen is jártok játszótérre? Vagy milyen programok vannak ősszel-télen, hidegben, sötétben?
2011. szept. 5. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsian várom az ötleteket...

Nekünk biztos menni kell sötétben, hóban-fagyban...

2 éves energia bomba fiammal.

2011. szept. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezelőtt sosem figyeltem, tavaly meg nem szeretett kint lenni sötétben, így nekem sincs fogalmam sem.
2011. szept. 5. 23:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam a hónap végén lesz 2 éves. Nyáron még simán kint voltunk 8-fél 9kor. Ma fél 8kor jöttünk haza. A párom éjszakás, és a fiúnk igényli, hogy kikísérjük este a buszhoz. Holnaptól már nem fogjuk, mert 1. nagyon sötét van hazafele, 4sávos úton kell átmenni, 2. megesznek a szúnyogok.

Így előrébb jön a fürdetés, nem 8kor viszem, hanem fél 8kor, mert egyébként üvölt, ha nem kísérheti ki az apját. Tavaly még nem volt ennyire apás és még nem jártunk játszótérre. Szerintem télen nem is nagyon van olyan játék ott, amit tudnának biztonsággal használni. Legalábbis nálunk.

Viszont a havat imádta már tavaly is, sokat voltunk az udvaron, imádott hemperegni a hóban. Idén szerintem nagy szánkózások lesznek. A ködös-párás-esős-hideg időben csak oda megyünk, ahova nagyon muszáj. De a hó nem akadály, az eső sem, ha nem párosul hideggel. A sötétség viszont az, így bentre még ki kell majd találnom pár érdekes játékot...

2011. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, mi tavaly olyan 6ig voltunk kint télen, mert az udvarra azért tudunk világítást csinálni. Imádta a hóesést is. A téllel nekem nincs bajom, azt szereti, én inkább az ősztől tartok, amikor olyan nyálkás az idő, és az orrodat sincs kedved kidugni...
2011. szept. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves kisfiú anyukája vagyok, így egy eleven telet már a hátunk mögött tudunk.

Szóval: télen nem mentünk játszótérre, mert odafagytunk volna a játékokhoz. Ősszel meg minden vizes volt, ha esett előtte az eső. Viszont, ha nincs hó, motorozni ugyanúgy lehet (illetve kisebb hóban is elmegy a motor, csak kicsit nehezebb hajtani), csak napi két váltás kinti ruhával számolj, mert a sarat a motor kereke is képes felverni. Ha meg havazik, elő a szánkót. Meg lehet hógolyózni a fák törzsét, lehet hóembert építeni, angyalkázni.

Sétálni ugyanúgy lehet ősszel és télen is (az én fiam pl. tavaly négykézláb mászott az utcán az első hóban), s sok új érdekes tevékenység kapcsolódik az őszhöz is. Lehet színes falevelet, gesztenyét, diót, mogyorót gyűjteni. A piacon, utcasarkon telente gesztenyét sütnek. A pocsolyákat viszont hidegebb időben már kihagytuk. Amíg viszont gumicsizmával, esőkabáttal túlélhető, addig nem volt gond a pocsolya sem.

A sötétedésről meg annyit, hogy egy kicsit a napirendet kell átszervezni, hogy még világosban legyetek többet a levegőn, de egy-egy esti séta is érdekes lehet, hisz olyankor felkapcsolják a kinti fényeket.

2011. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Játszótérre nem, de mindid ezer dolog volt/van.

nem ültünk otthon télen már du 4-kor.

2011. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam bölcsis 2 éves korától. De még itthon voltam vele, sötétben télen már nem voltunk kint, csak ha esetleg valahol oda voltunk. De így direktbe sétálni nem vittem. Elvoltunk a lakásba. Most, hogy bölcsis lett, lesz olyan hogy már sötétbe jövünk haza, ha délutános leszek. De akkor sem megyünk már másfele, egyenesen haza.
2011. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nyáron ébredés után közvetlenül nem mentünk ki, csak 5 körül, akkor már nem volt döglesztő meleg, és 7 körül be.

télen már ébredés után 3-fél 4 kimegyünk, szánkózás, séta, amíg nincs hó, addig hintázni is lehet, én vittem egy kis plédet tavaly és azt tettem a hintára. így kb 6 körül itthon vagyunk, akkor sötétedik, utána benti játék.

olyan nálunk nincs, hogy ne menjünk, a fiammal szélbe, hóban, fagyban, esőben menni kell, de szeretek is. bár télen már szülés előtt leszek, nem tudom, hogy fogom bírni.

2011. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

a lányom 21 hónapos, simán kint vagyunk még 7-8-ig a játszótéren. De a városba is kiviszem, ma pl. szeretnék kimenni vele este a lánchídhoz, mert éppen hídmániája van:) de a kivilágított szökőkutakat is nagyon szereti.

szerintem télen is sokat fogunk járkálni, főleg hétvégeken és este, mert már bölcsis lesz és nap közben nem lesz rá lehetőség.

2011. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!