Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen esetekben nem viszed...

Milyen esetekben nem viszed oviba a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy csak egy kicsit náthás, vagy köhög párat, ...
2011. szept. 7. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kicsit köhög attól még elviszem, mivel párom 2 műszakban dolgozik így mégis én viszem az oviba mert nekem olyan a munka beosztásom. És ha nincs feltétlenül nagyobb baja akkor be viszem. Az óvónők rendesek így mindig figyelmeztetnek ha észreveszik hogy kezd beteg lenni, szóval emiatt nem kell aggódnom, és persze a gyerekorvos is nagyon jól tudja milyen esetben nem szabad őt oviba engedni.
2011. szept. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Láz, hasmenés, vírusos fertőzés esetén, vagy ha megállíthatatlanul folyik az orra. Persz a doki is eldönti.
2011. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzank meg azt is behozzak, akinek 40 fokos laza van es a fejet sem tudja felemelni, vagy hetfon epp kettot kuldtem haza, mert folyamatosan nedvedzett a szemuk a gyulladastol.

Kedves anyukak, en elhiszem, hogy nagyon nehez, amikor beteg a gyerek, es veszelyben a munkahely, de probaljuk meg nem bevinni a gyereket, ha:

1. Szem illetve ful gyulladasa van.

2. Lazas

3. Ugy kohog, hogy taknya-nyala egyben van (mar elnezest)

4. Egy nap 4-5 hig szeklete van.


Es ezt nem azert irom, mert rossz ovono vagyok, es nem akarok veszodni a bonyolult helyzetekkel. De, ha a beteg gyereket ovodaba viszed tiszteletlen vagy az ovonovel, mas gyerekekkel, de leginkabb a sajatodeval.

Mult telen en pl vegig beteg voltam, mert alladoan betegen hoztak be a kicsiket, es meg ugye sajnalom oket, nem fogom hagyni, hogy a foldon fekudjon sirva, inkabb az olembe veszem, megha o ket nap mulva joban is lesz, en meg 2 honapig kohogok is.


Akinek nem inge, ne vegye magara, de par szulot jol fenekbe rugnek! Plane azokat, akik tudom, hogy otthon ulnek, mert vagy reszmunkaidoben dolgoznak, vagy gyesen vannak a masodikkal, a szegeny kicsi meg bennt szenved! Szegyeljek magukat!

2011. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

pl még ma bevittem a fiam az oviba,alig van hangja.DE semmi már tünete nincs,nem köhög,nem lázas,az orra se folyik.

Szerintem ez a "tünet" a hiszti és őrjöngés mellékhatása.

amúgy hasmenés,láz,taknya nála egybefolyáskor értelem szerűen nem vinném el.

2011. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Óvónő!

Osztom a nézeteidet, és én is így gondolom.

Kisfiam vasárnap délután köhögött párat, majd hétfőn taknyos lett. Egész nap 6-8 alkalommal fújtuk ki az orrát, és 3x porszívóztam neki. Tegnap már nem köhögött, és az orrát is csak lefekvés előtt szívattam ki neki, de alig jött valami. Ma elvittem oviba. Rosszul tettem?

2011. szept. 7. 11:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs lazas, es nem levert, akkor termeszetesen egy kis "takonytol" nem riad vissza a megedzett pedagogus, de tenyleg, legszivesebben neha a gyerekkel sirnek, de azok az anyak nem hinnem, hogy vennek a faradtsagot, hogy egyaltalan megkerdezzek, aggodjanak ilyesmi miatt.

Pl hetfon behozza apuka a kisfiu, bal szeme voros, csipas. Kerdem, apuka, mi van a kisfiu szemevel? AAA a bicikli miatt van, de lehet, hogy sirt is. ??????????? Ilyenkor nyelek egyet, alvas utan mar mindket szeme voros es nedvedzik, beirom az uzenofuzetbe vigyek orvoshoz. Kedden reggel beerek, a gyerek mar ott van!? Behozzak inkabb korabban, csak engem elkeruljenek. Delutan elvittek orvaoshoz. Ma szabadnapos vagyok, nem tudom bevittek-e. De szegeny ugy dorzsolte a kis szemeit, hogy mar ha raneztunk, a mienk is viszketett. Es ez meg nem is a legdurvabb, de a legfrissebb pelda.

2011. szept. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Elnezest a sok felregepelesert, de ilyenkor olyan hevvel irnek, hogy megosszam, hogy nem figyelek oda.
2011. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Akkor viszem, és lehet is vinni. CSak akkor nem lehet vinni, ha lázas vagy hányt, vagy hasmenése van. Ha ezek nem állnak fel, és nem fertőző, akkor megyek (pl nyilván vírusos betegségnél nem viszem)

De ha csak taknyos, köhög, mehet, és megy is.

Nem győzném annyi táppénzzel amúgy sem...

2011. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Láz, hányás, hasmenéskor, szem és fül gyulladáskor nem viszem. Ha csak kicsit náthás, folyik az orra, és kicsit köhög, akkor viszem. Ilyen esetben dokinénink sem tartatja otthon. Az más, ha már annyira náthás, hogy sűrű, zöld-sárga váladék van, és sokszor kell neki fújni, illetve el van neki dugulva. Ilyenkor már itthon tartom egy pár napot, mert ha így viszem, akkor abból láz is lesz 2-3 nap múlva.
2011. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!